V Rybkách domáci vystrelili za celý zápas na bránu Duboviec dvakrát a vyhrali 2:0. Oreské zachraňoval dvojgólový Pavlačka a Rohov takisto dvojgólový Kadlíček.

Zo zápasu Rybky – Dubovce 2:0

Skupina A 4. kolo

Rybky – Dubovce 2:0 (0:0)

Góly: 59. D. Surový, 78. P. Černek.

Pred 200 div. rozh. Prelec, Dzindzík. ŽK 1:0.

V prvom polčase boli iniciatívnejší hostia a boli aj bližšie ku gólu. V 15. min. center Juríčka predĺžil hlavou Ovečka a brankár Harnoš s námahou zachránil. Po úniku a centri Helta akrobaticky zakončoval do protipohybu brankára Gregúrek, netrafil však bránku. Podobne pochodili aj Ovečka a domáci Surový a dvakrát Černek. Rybky Pekara v bráne hostí vôbec neohrozili. Po prestávke hosťom akoby dochádzali sily a hrať začali domáci. Šancu L. Černeka ešte Polák odvrátil na roh, no v 58. min. po individuálnej akcii a centri P. Černeka otvoril skóre hlavou Dominik Surový – 1:0. O minútu zahodil šancu Fodor a skóre uzavreli Rybky v 78. min., keď Bartošek zobral loptu Matúšovi a po jeho prihrávke korunoval svoj dobrý výkon Peter Černek gólom na 2:0.

Pop. Močidľany – Hlboké 1:4 (0:1)

Góly: 81. J. Kopálek (11) – 39., 90. D. Slovík, 58. T. Slovík, 80. P. Pajpach.

Pred 200 div. rozh. Tubl, Jablonický. ŽK 1:1.

Súboj posledného s prvým dopadol podľa papierových predpokladov. Domáci stačili držať krok s lídrom takmer celý prvý polčas, no v 39. min. predsa len kapitulovali, keď Bulku prekonal Dominik Slovík – 0:1. Snahu domácich o bodový zisk pribrzdil v 58. min. Tomáš Slovík – 0:2. Keď dal v 80.min. Pajpach na 0:3, zdalo sa byť hotovo, no už o minútu premenil pokutový kop Jozef Kopálek a vrátil domácim aspoň teoretickú nádej. Ďalší gól však už domáci nestrelili, naopak, v 90. min. Dominik Slovík svojim druhým gólom upravil na konečných 1:4.

Oreské – Jablonica 2:0 (0:0)

Góly: 54., 67. L. Pavlačka.

Pred 100 div. rozh. Vlk, Škrinár. ŽK 1:0.

Zápas mal svoju kvalitu pričinením obidvoch mužstiev. V prvom polčase boli hostia futbalovejší, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali, keď ich najväčšou prekážkou bol nestarnúci hrajúci tréner Oreského Dušan Ferik na poste stopéra, keďže domácim chýbalo niekoľko hráčov. Ku koncu polčasu prišli aj šance domácich, no strely Pavlačku odvrátil brankár a obranca z bránkovej čiary. Po prestávke domáci pridali a zápas bol zaujímavejší. Pavlačka sa už v 54. min. nemýlil a dostal domácich do vedenia 1:0. Hostia zvýšili obrátky, no pri ich snahe o vyrovnanie Pavlačka v 67. min. svojim druhým gólom prikrášlil výsledok – 2:0. Víťazstvo domácich sa rodilo ťažko, ale o to viac chutilo.

Rohov – Cerová 3:2 (2:1)

Góly: 15. I. Ravas (11), 28., 64. M. Kadlíček – 6. Z. Švejda, 80. D. Badáň.

Pred 160 div. rozh. Kahúň – Kopúnek, Jablonický. ŽK 2:5.

V Rohove sa hral bojovný futbal. Domáci nastúpili so snahou vybojovať prvé víťazstvo v tomto ročníku, čo sa im aj podarilo. Hostia však boli nebezpečný, vypracovali si dve šance a druhú nekompromisne zakončil Zdenek Švejda – 0:1. V 15. min. obrana hostí nedovolene zastavila Ravasa a sám faulovaný premenil pokutový kop – 1:1. Rohov udával tempo hry a v 28. min. akciu Ilčíka zakončil Maťo Kadlíček gólom na 2:1. Zvýšiť mohol ešte Chocholáček, no trafil len žrď. Po prestávke hostia v snahe vyrovnať zvýšili obrátky a hrozili najmä po štandardkách. V 64. min. sa však odhodlal k strele spoza 16-ky Kadlíček a trafil presne – 3:1.  V 80.min. ušiel domácej obrane Denis Badáň a do prázdnej brány znížil na 3:2. Záver bol nervózny, hostia sa snažili o vyrovnanie, no domáci najtesnejší náskok už ubránili.

Radošovce – Sobotište 0:2 (0:2)

Góly: 8. M. Tomeček, 17. Ľ. Hanzlíček.

Pred 200 div. rozh. Kahúň, Kopunek. ŽK 0:0.

Radošovce hrajú v útlme. Na domácom trávniku prehrali už tretie stretnutie po sebe, keď paradoxne jediný bod na svojom konte priviezli za bozgólovú remízu z Rybiek. Sobotište rozhodlo o svojom víťazstve hneď na začiatku zápasu. V 8.min. dal ich prvý gól Miro Tomeček a v 17.min. zvýšil na konečných 0:2 bývalý hráč Radošoviec Ľubo Hanzlíček – 0:2. Ten sa akoby špecializoval na mužstvá v ktorých predtým hrával. Predtým dal gól aj Cerovej, kde takisto hrával.

Skupina B 4. kolo

Góly Biksadských v záveroch zápasov. Zaujímavá zhoda sa udiala v zápasoch Kopčany – Lakš. N. Ves a Bor. Sv. Jur – Spartak Stráže. V obidvoch bol chvíľu pred koncom stav 2:2 a v obidvoch vyhrali hostia gólom Biksadského. V Kopčanoch dal víťazný gól Richard a v Borskom Jure Marek. Na Búroch i v Štefanove videli diváci po sedem gólov.

Bor. Mikuláš – TJ Kúty 4:3 (2:2)

Góly: 6. M. Morávek, 39. Ľ. Macek, 50. R. Cintula, 52. P. Stupavský – 34. M. Vrábel (11), 42. D. Smolinský, 90. M. Šefčovič.

Pred 200 div. rozh. Knap, Blaha. ŽK 1:1.

Lepšie vstúpili do zápasu domáci, keď už v 6. min. otváral skóre Mišo Morávek – 1:0. Hostia odpovedali gólom Vrábela, ktorý premenil pokutový kop za faul – 1:1. Po rýchlom protiútoku trafil v 39. min. peknou krížnou strelou Ľubo Macek a domáci opäť viedli – 2:1. Tešili sa však len tri minúty, keď po trestnom kope vyrovnal hlavou Smolinský. Rozhodujúce boli dva rýchle góly v priebehu dvoch minút, ktoré dali Cintula a Stupavský. Hosťami to zatriaslo a zmohli sa už len na skorigovanie, keď v nadstavenom čase trafil z trestného kopu Šefčovič – 4:3.

Štefanov – Čáry 6:1 (4:1)

Góly: 3., 64. R. Hlavenka, 20., 24., 49. B. Tureček, 38. A. Beňa – 34. F. Kuník.

Pred 350 div. rozh. Šturdík, Patka. ŽK 1:3, ČK 0:1 (28. D. Lovecký).

Domáci dali rýchle dva góly a za 20 minút bolo 2:0. Šancu mal Kuník na zníženie, domáci brankár zachránil nohou a z protiútoku zvýšil Tureček už na 3:0. V 37. min. mohol dať Tureček čistý hetrik, no nepremenil penaltu. Hoci hostia hrali od 28. min. bez vylúčeného Loveckého, znížili Kuníkom na 3:1, no o chvíľu už bolo 4:1 po góle Beňu. Po prestávke pridali Tureček a Hlavenka ešte dva góly a ak by v 71. min. premenil Jakub Chudý pokutový kop, mohlo to byť s hosťami ešte horšie. Napodobnil však Turečka a takisto sieť nerozvlnil.

Kopčany – Lakš. N. Ves 2:3 (1:1)

Góly: 32. J. Zubalík, 58. O. Zabadal – 16. A. Vrablic, 63. R. Winkler, 86. R. Biksadský.

Pred 200 div. rozh. Mesíček, Hurbánek. ŽK 3:3.

Lakšáre vyhrávali po štvrťhodine hry gólom Vrablica, no Kopčany gólmi Zubalíka a Zabadala po hodine hry otočili stav vo svoj prospech – 2:1. Netrvalo dlho a po góle Winklera sa opäť „začínalo“ odznovu. Šťastie sa nakoniec usmialo na hostí, keď v 86. min. dal ich víťazný gól Ríšo Biksadský – 2:3.

Bor. Sv. Jur – Spartak Stráže 2:3 (1:2)

Góly: 16. A. Daniel, 74. D. Strapko – 24. D. Fukna, 40. vlastný (P. Hrúz), 87. M. Biksadský.

Pred 300 div. rozh. Mesček, Dzindzík, Hurbánek. ŽK 1:2.

Jurania sa ujali vedenia Danielom, no ešte do prestávky vyrovnal Fukna a k vedeniu hostí dopomohol vlastným gólom Peťo Hrúz – 1:2. Pred záverečnou štvrťhodinkou stačil vyrovnať David Strapko na 2:2, no v samom závere už v nepriaznivom počasí lopta z kopačky Mareka Biksadského nepríjemne skočila pred brankárom a skončila v sieti – 2:3.

Mor. Sv. Ján – Slovan Šaštín 0:1 (0:0)

Gól: 74. F. Bartal.

Pred 200 div. rozh. Rusinko, Čech. ŽK 3:3.

Slovan vyhral aj štvrtý majstrovský zápas v rade. Jáňania nedokázali počas celého zápasu prekonať obranu súpera, ktorý vyťažil z minima maximum a v 74. min. strelil Bartalom víťazný gól, ktorý ich udržal v čele tabuľky.

MO ObFZ Senica 7. liga

V drese Rovenska nenastúpil Erik Guoth, čo sa hneď premietlo do streleckej mizérie a domácej prehry s Koválovom. Ten v štvrtom zápase mal medzi žrďami už štvrtého brankára (S. Bilovský, V. Lanža, R. Labaš, L. Szpyrc). Počkáme si, koho postaví medzi žrde v nedeľu v domácom derby zápase so Š. Humencami.

Hradište – Sekule 2:2 (0:0)

Góly: 69., 90. M. Sadloň –  57. E. Húšťava, 88. Andrej Trajlínek.

Pred 100 div. rozh. Thao, Čech. ŽK 0:2.

Hostia zo Sekul boli futbalovejším mužstvom, sľubné strelecké príležitosti boli na obidvoch stranách. Po bezgólovom polčase sa hostia ujali vedenia v 57. min. Erikom Húšťavom – 0:1. Onedlho však domáci Martin Sadloň vyrovna na 1:1. Zdalo sa, že stretnutie speje do remízového konca. V 88.min. však udreli hostia druhý krát Andrejom Trajlínkom – 1:2. Onedlho pridal Húšťava aj tretí gól hostí, no ten neplatil. V nadstavenom čase svojim druhým gólom Sadloň predsa len zaistil deľbu bodov. Hostia nie sú spokojní s výkonom delegovaných osôb.

Rovensko – Koválov 0:2 (0:2)

Góly: 32. L. Slezák, 45. J. Palkovič.

Pred 50 div. rozh. Škrinár.

Prekvapenie sa zrodilo v Rovensku. V domácom mužstve chýbal kanonier Erik Guoth, čo sa prejavilo aj na výsledku. Hostia udreli dvakrát v závere polčasu a po prestávke si dvojgólové vedenie udržali.

Š. HumenceSmolinské 3:2 (2:1)

Góly: 13. P. Macek, 21., 55. V. Kutlak, 47. P. Václavek, 68. J. Cintula – 37., 58., 90. (11) R. Buček.

Pred 150 div. rozh. Blaha, Tubl.

Ani hetrik Riša Bučeka nepomohol hosťom k prvému bodu v tomto ročníku. Domáci vyhrávali 2:0 a 4:1, keď Buček znižoval a na konečných 5:3 dal v nadstavenom čase, keď premenil pokutový kop.

Unín – Kunov 1:3 (1:0)

Góly: 11. D. Bartal – 58. J. Burian, 68. R. Burian, 85. F. Vizváry.

Pred 120 div. rozh. Jablonický. ČK 1:0 (60. D. Bartal).

Domáci viedli gólom Bartala, no keď sa tento nechal zbytočne po vyrovnávajúcom góle hostí vylúčiť, podstatne uľahčil Kunovu cestu za víťazstvom. Burianovci stav otočili a gólovú poistku pridal v samom závere Filip Vizváry.

Letničie – Smrdáky 1:1 (1:0)

Góly: 31. P. Júva – 90. J. Pagáč.

Pred 200 div. rozh. Kopúnek, Podmajerský.

Domáci viedli po polhodine hry gólom Júvu, no hostia bojovali až do samého záveru, čo im prinieslo vyrovnávajúci gól, ktorý dal v nadstavenom čase Juraj Pagáč na konečných 1:1.

Trnovec Petrova Ves 0:3 (0:1)

Góly: 43., 80. D. Gál, 54. F. Koryčánek.

Pred 200 div. rozh. Vlk, Knap. ŽK 0:1.

Petrova Ves potvrdila úlohu favorita, keď sa presadili jej tradiční strelci. Dávid Gál ich dostal v závere prvého polčasu do vedenia, po prestávke zvýšil Filip Koryčánek na 0:2 a konečnú podobu skóre dal v 80. min. svojim druhým gólom Gál – 0:3.

Kostolné – Osuské 5:0 (3:0)

Góly: 6. J. Pollák, 19. M. Mička, 23., 82., 86. M. Hučko.

Pred 100 div. rozh. Bušo, Cibulka. ŽK 0:0.

Domáci rozhodli tromi gólmi v priebehu štvrťhodiny ešte v prvom polčase. Po prestávke Hučko uzavrel svoj hetrik, keď dvomi gólmi zvýšil až na konečných 5:0.

PodbrančBukovec 1:1 (0:0)

Góly: 88. M. Porubský – 80. L. Šlahor.

Pred 100 div. rozh. Polakovič. ŽK 1:1.

Góly začali padať až v záverečnej desaťminútovke. Hostia sa najskôr ujali vedenia, no v 88. min. Porubský vyrovnal a zhodil Bukovec z čela tabuľky.

Chropov – Vrádište 2:2 (1:1)

Góly: 22. T. Petri, 90. R. Kudláč – 30. R. Jurčík, 50. J. Rehák.

Pred 50 div. rozh. Hušek. ŽK 2:0.

Domáci sa ujali vedenia gólom Petriho, no hostia dvomi gólmi otočili. Keď sa zdalo, že si odvezú tri body, v nadstavenom čase Rišo Kudláč zaistil deľbu bodov.

Prietrž – Košariská 1:2 (0:0)

Góly: 90. M. Svatík – 73. P. Fiala, 87. D. Frýdl.

Pred 80 div. rozh. Polakovič, Bednár. ŽK 1:1, ČK 0:1 (82. Ľ. Straka).

Všetko mohlo byť inak, ak by René Jarolín premenil v 38. min. pokutový kop. Z bieleho bodu však neuspel a tak hostia v záverečnej štvrťhodinke dvakrát udreli. Gól Svatíka v 90. min. na 1:2 už na ich víťazstve nič nezmenil.

Chvojnica – Dojč 3:2 (1:1)

Góly: 12. M. Kollár, 50. M. Klačanský, 79. M. Pleša – 8., 60. R. Pritchard.

Pred 50 div. rozh. Švancara, Sloboda. ŽK 0:1, ČK 0:1 (90. M. Krátky).

V súboji mužstiev, ktoré sa ešte netešili z víťazstva, uspela domáca Chvojnica. Hostia síce po góloch Pritcharda vyhrávali 1:0 i vyrovnali na 2:2, no na gól Plešu zo 79. min. už odpoveď nenašli.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…