Obaja naši zástupcovia hrali na ihriskách súperov. Kým Gbely prišli o víťazstvo v samom závere gólom z pokutového kopu, Radimov sklamal na celej čiare. Dostal sedem gólov od mužstva, ktoré v predchádzajúcich troch zápasoch dalo jeden jediný gól.

Ilustračné foto 123rf.com

4.liga SZ 4. kolo

VRBOVÉ – GBELY 2:2 (0:1)

Góly: 62., 87 (11) M. Srnec – 31., 60. V. Mráz.

Pred 200 divákmi rozh. Pavlačková – Judíny, Černej. ŽK 1:3 (Bzdúšek, Červeňák V. Mráz).

Gbely: P. Ravas – Dvořák, Červeňák, Frühauf, Bzdúšek, L. Ravas (23. Smetana), V. Mráz, Neoveský, Cvečka (63. Veselský), Bohun, Nemec, tréner Adam Ambra.

Vrbové sa od začiatku súťaže nachádza v zóne zostupu a tak súrne potrebuje bodovať. A to všetkými možnými prostriedkami. Záhoráci boli futbalovejším, vyzretejším mužstvom a zdalo sa, že si bez problémov odvezú tri body. Po polhodine hry ich dostal do vedenia Vlado Mráz a po ďalšej polhodinke zvýšil na 0:2. Lenže domáci za dve minúty znížili a v samom závere z prísnej penalty aj vyrovnali.

TREBATICE – RADIMOV 7:2 (3:0)

Góly: 4. P. Varga, 10., 29., 57., 59. Ľ. Miklovič, 53.M. Směřička, 68. S. Valo – 51. M. Rehák, 85. R. Drápal (11).

Pred 100 divákmi rozh. Bircsák – Volf, Mlinkovics. ŽK 0:1 (Šefčovič).

Radimov: Biskupič – Rosa, Šefčovič (69. Dermek), M. Černek, Balážik, Drápal, K. Ravas (57. Valsa), Kessl, Frühauf (69. Kvasničák), Božek (69. Vanek), Rehák (57. Šebesta), tréner Tomáš Miša.

O takom výprasku sa hráčom Radimova asi ani nesnívalo. Trebatice doteraz získali jeden bod a strelili jeden gól. S Radimovom si všetky štartistiky vylepšili. Mali vo svojom strede hráča, ktorý im dal sám štyri góly a prispel rozhodujúcou mierou k ich vysokému víťazstvu. Radimov po prestávke znížil Rehákom na 3:1, no o chvíľu v priebehu dvoch minút pridal Miklovič ďalšie dva góly a definitívne rozhodol.

Ďalšie výsledky: Partizánske – Lehota 3:2,Prievidza – Hlohovec 3:0, Trenč. Stankovce – J. Bohunice 1:1, Prečín – Bánovce 2:0, Boleráz – D. Vestenice 4:0, Domaniža –  Kvašov 2:0.

5. liga Z

V 5. lige Západ si Mokrý Háj stretnutie v Horných Orešanoch preložil. Derby v Holíči sa priaznivejšie vyvíjalo v prospech hostí z Brodského, no domáca Iskra v závere vydolovala aspoň bod.

ISKRA HOLÍČ – BANÍK BRODSKÉ 1:1 (0:1)

Góly: 82. M. Spazier – 40. G. Trubiroha.

Holíč: Sloboda – Konečný, Nečas, Krempa, Mišík, Martinusík, Uher (46. Žák), Spazier, M. Hyža (89. Rajčák), Chanečka, Vyskoč (46. Petrovič), tréner Vladimír Hyža.

Brodské: Jančí – Čermák (84. Antálek), Vacík, Šimo, Jakubec, Malík, Gonda, Hýll, T. Daniel (73. Baláž), Trubiroha, Bartoš, tréner Ladislav Libuša.

Pred 250 divákmi rozh. Prelec – Mráz, Rusinko. ŽK 4:2 (Krempa, Martinusík, Hyža, Spazier – Bartoš, Malík).

V Záhoráckom derby sa hral vyrovnaný zápas s miernou prevahou domáceho mužstva. V prvom polčase sa však strelecky presadili iba hostia, keď brankára Slobodu v 40. min. prekonal Gabo Trubiroha – 0:1. Domáci po prestávke v snahe vyrovnať pridali a mali aj niekoľko príležitostí na vyrovnanie. Jednu zo šancí využil až v 82.min. Marek Spazier, ktorý prekonal Jančího v bráne hostí na konečných 1:1. V závere hostia už nerozhodný stav ubránili a tak sa body delil.

Horné Orešany – Mokrý Háj odložené na 1.9. o 16 hod., Zvončín – Piešťany 3:3, Voderady – Horná Krupá 1:12.

Hokejbal: Skalica postúpila do semifinále play-off

V hokejbalovej extralige bol po dvoch zápasoch na Záhorí stav štvrťfinálovej série…