Rybky doteraz odohrali všetky štyri stretnutia na domácom ihrisku, v Jablonici sa predstavili po prvýkrát vonku a hneď boli aj úspešné. Radošovce sa prvo výhrou v ročníku odpútali z posledného miesta.

Kunov – Letničie 3:2, v strede v žltom strelec dvoch gólov Jozef Burian

O najvyššie víťazstvo sa postarali Lakšáre, ktoré nadelili Juranom 5 kúskov. Hlboké i Šaštín pokračujú vo svojej spanilej jazde a aj po 5. kole sú na čele svojich skupín bez straty bodu. Na opačných koncoch tabuľky sú bez víťazstva Pop. Močidľany a Čáry.

Skupina A 5. kolo

Jablonica – Rybky 0:2 (0:1)

Góly: 45. F. Ravas, 62. P. Černek.

100 div., r. Mesíček.

Stretnutie začali náporom domáci. V 9. min. si brankár hostí Rýzek poradil so strelou Jánošíka a o minútu si to obaja aktéri zopakovali s rovnakým výsledkom. V 24. min. nebol úspešný ani hosťujúci Peter Černek a o tri minúty koncovku Fredyho Ravasa zastavila tyč domácej brány. Jeho ďalší strelecký pokus odvrátil na roh s námahou strelu domáci brankár Šnirc. V 44. min. už Fredy Ravas potvrdil, akým dôležitým hráčom pre Rybjy je a z trestného kopu poslal hostí do vedenia – 0:1. Po prestávke vybehli domáci s jasným úmyslom niečo s výsledkom urobiť. V 61. min. však ich obrana faulovala Surového a z ďalšieho trestného kopu im zobral vietor z plachiet Peter Černek, keď doslova povymetal všetky pavučinky v hornom rohu Šnircovej brány 0:2. V ďalšom priebehu si šance vypracovali obidve mužstvá, no skóre sa už nezmenilo a tak si Rybky z Jablonice zaslúžene odvážajú tri body.

Hlboké – Rohov 1:0 (0:0)

Gól: 75. S. Ťulák.

100 div., r. Šturdík.

Hlboké – Rohov 1:0, strelec víťazného gólu Stano Ťulák (v bielom) v súboji s Peťom Ivánkom

V prvom polčase mali domáci výraznú prevahu, no prekonať súperovho brankára sa im nepodarilo. Aj hostia sa dostali pred brankára Fišana, no ani Ostrý, ani Ravas takisto neuspeli. Hlboké bez Slovíkovcov i Šima sa trápilo v koncovke, no v 75.min. im vyšla krásna kombinácia, ktorú začal Stano Ťulák a po pätička mira Pavlíka ju aj zakončil 1:0. Krásny futbalový moment. Hostia sa za stavu 0:0 rútili do brejku, ktorý bol zastavený pre ofsajd, na čo sa veľmi hnevali.

Pop. Močidľany – Sobotište 1:1 (1:1)

Góly: 6. T. Kopálek – 33. M. Tomeček.

150 div., r. Srnec.

Močidľany potrebujú každý bod do tabuľky a straty na domácom ihrisku im nepasujú. Hoci vyhrávali už od 6.min. gólom Tomáša Kopálka, ani v piatom zápase sa nakoniec z víťazstva netešili. Hostia po polhodinke hry zrovnali stav gólom Mira Tomečka na 1:1 a keď po prestávke sa diváci už žiadneho gólu nedočkali, mužstvá si body podelili.

Cerová – Oreské 1:3 (0:2)

Góly: 72. M. Holíč – 35., 44. L. Pavlačka, 65. T. Jarábek.

100 div. r. Knap.

Cerová sa dostáva do nezávidenia hodnej situácie. Hoci sa proti silnému Oreskému snažila, Lukáš Pavlačka ich dvomi gólmi v záverečnej desaťminútovke prvého polčasu riadne zaskočil. Obrana hostí pracovala ako dobre namazaný stroj, navyše Tomáš Jarábek pridal v 65. min. gól na 0:3 a definitívne rozhodol. Až v 72. min. sa podarilo prekonať obranu súpera Marekovi Holičovi na 1:3, no to bolo zo strany domácich všetko. Hostia si tri body zaslúžili.

Radošovce – Dubovce 2:1 (1:0)

Góly: 33. M. Tokoš, 49. R. Drgon – 66. D. Helt.

200 div. r. Mesíček.

Radošovce vymazali nulu z kolónky víťazstiev v 5. kole v susedskom derby s Dubovcami. Skúsený Milan Tokoš ich dostal do vedenia v 33. min. a tak skončil aj prvý polčas – 1:0. Hneď po prestávke pridal kanonier Rado Drgon druhý gól domácich, ktorým ich upokojil. Hostia to však nezabalili a stále sa pokúšali o kontaktný gól. To sa im podarilo v 66. min., kedy znížil na 2:1 Dávid Helt. To však bolo z ich strany všetko, napriek snahe už Noščáka v domácej bráne neprekonali.

Slovan Šaštín – Bor. Mikuláš 3:0 (2:0)

Góly: 9. F. Bartal, 25. F. Kučera, 69. R. Šághy.

300 div. rozh. Kahúň.

Mužstvo Šaštína jede ako dobre namazaný stroj. 5 zápasov – 5 víťazstiev. Ani Borský Mikuláš im nenarobil v susedskom derby vážne problémy. Už v 9. min. dal vedúci gól Slovana Filip Bartal – 1:0. V 25. min. si diváci druhýkrát zakričali gól, keď brankára T. Michalicu v bráne hostí prekonal Filip Kučera – 2:0. Hostia sa snažili, no prekonať spoľahlivú obranu domácich na čele s brankárom Buzayom, ktorá v doterajšom priebehu dostala iba dva góly, sa im nepodarilo. Na konečných 3:0 uzavrel v 69. min. striedajúci Roman Šághy.

Lakš. N. Ves – Bor. Sv. Jur 5:0 (3:0)

Góly: 27., 37. T. Velický, 45. J. Michalica, 72. P. Hílek, 76. P. Haramia.

200 div.  r. Tubl.

Domácim sa zatiaľ v súťaži darí. Stretnutie s Juranmi rozhodli v záverečnej štvrťhodinke prvého polčase, kedy nastrieľali súperovi tri góly. Dvakrát sa presadil ich kanonier Tomáš Velický a gólom do šatne uzavrel skóre prvého polčasu Jakub Michalica – 3:0. Po prestávke sa domáci upokojili a viac mysleli na udržanie sľubného náskoku, no aj tak pridali ešte ďalšie dva góly. V 72. min. zvýšil na 4:0 Peťo Hílek a skóre uzatváral Paťo haramia.

TJ Kúty – Štefanov 4:0 (2:0)

Góly: 17. M. Puškáč, 33., 67. T. Valúšek, 90. M. Vrábel.

300 div., r. Vlk.

Po dvoch zápasoch na ihriskách súperov sa Kúťania predstavili početnej kulise svojich priaznivcov. A nič nenechali na náhodu. Milan Puškáč po štvťhodine hry otvoril skóre a v 33. min. Tomáš Valúšek prekonal Michálka v bráne hostí druhýkrát – 2:0. Domácim futbal chutil a bol to opäť Valúšek, ktorý v 67. min. zvýšil na 3:0. Kúty búšili do súpera až do samého záveru a v 90. min. sa gólu dočkal aj kanonier Mário Vrábel, ktorým uzavrel na konečných 4:0.

Spartak Stráže – Mor. Sv. Ján 3:0 (1:0)

Góly: 5. D. Fukna, 57., 86. (11) T. Polák.

200 div., r. Tubl.

Domácich naštartoval rýchly gól, kedy po peknej kombinačnej situácii už v 5. min. zakončil Dominik Fukna z hranice pokutového územia chladnokrvne pod brvno – 1:0. Aj hostia prispeli k dobrej úrovni zápasu a mali niekoľko príležitostí najmä po štandardkách, no úspešní neboli Spartak si priebeh zápasu postrážil a v 57. min. po Fuknovej prihrávke pridal Tomáš Polák druhý gól na 2:0. Ten istý hráč premenil v 86.min. pokutový kop, z ktorého uzavrel skóre na konečných 3:0. Hostí od vyššej prehry zachránil skvelými zákrokmi brankár Erik Benkovič.

Čáry – Kopčany 1:2 (1:1)

Góly: 12. A. Šefčík – 38. O. Zabadal, 66. M. Ivan.

150 div., r. Blaha.

Iba Čáry nevyužili v 5. kole výhodu domáceho ihriska. Vyše 20 minút mali hru pod kontrolou a z prevahy vyťažili aj vedúci gól, ktorý dal v 12.min. Aďo Šefčík – 1:0. Postupne sa vyrovnala nielen hra, ale aj skóre, keď v 38. min. M. Ozábala v domácej prekonal prekonal Ondrej Zabadal – 1:1. Po prestávke bola hra zbytočne nervózna, a aj sa pritvrdilo, k čomu prispeli svojimi nepresnosťami aj delegované osoby. Vyvrcholilo to v 66. min. darovaným trestným kopom, po ktorom dal M. Ivan víťazný gól Kopčian – 1:2. Oslava 50. narodenín trénera Dušana Ozábala tak nedopadla najšťastnejšie.

MO ObFZ Senica 7. liga

One man show Michala Škodu v úvodnej polhodinke rozhodla o víťazstve Smrdák s Trnovcom. Hráči Unína dali v Sekuliach tri góly, no prehrali 3:1, keď dvakrát trafili do vlastnej siete. Česť ich strelcov tak musel zachraňovať brankár  Dan Huszár, ktorý z pokutového kopu prekonal svojho domáceho „kolegu“ Vlka.

Kunov – Letničie 3:2 (2:0)

Góly: 15., 89. J. Burian, 40. J. Belohlávek – 69. P. Júva, 75. D. Konečný.

100 div., r. Škrinár.

V prvom polčase boli domáci nebezpečnejším mužstvom, viac sa dostávali na dostrel súperovej bránky. Hostia ohrozovali Fábika v domácej bráne iba strelami z diaľky, Jurka, Júva a ani Šefčík ju však netrafili. Trestný kop Šefčíka Fábik s námahou vyrazil na roh. V 15.min. po rohu Macka lopta prepadla na zadnú žrď, kde bol pripravený Jozef Burian a hlavou otvoril skóre zápasu 1:0. V 40. min. centrovanú loptu Jura Belohlávka brankár Polák vyboxoval, no tá prekvapujúco zaplachtila až do siete 2:0. Domáci mohli súperovi zasadiť K. O. v 68. min., kedy po faule na J. Buriana zahrával pokutový kop Maroš Macek, no Poláka v bráne hostí neprekonal. Už o minútu znížil bývalý hráč Kunova Paťo Júva na 2:1 a v 75. min. už bolo 2:2 po góle Dušana Konečného. Body sa však napokon nedelili. V 89. min. centeroval Fišer a po bratskej spolupráci prihrávku Rada premenil Jozef Burian na víťazný gól – 3:2.

Smrdáky – Trnovec 4:2 (2:0)

Góly: 8., 13., 18., 34. Michal Škoda – 49. R. Uher, 89. J. Zubalík.

120 div. r. Matúš.

Čistý hetrik Michala Škodu v priebehu desiatich minút posadil domácich na koňa a ten istý hráč pridal po polhodine hry ešte aj svoj štvrtý gól na 4:0. Po prestávke domáci tréner Malý vymenil niekoľko hráčov, ktorým chcel ušetriť sily pred nasledujúcim zápasom o prvé miesto v Petrovej Vsi.

Sekule – Unín 3:1 (1:0)

Góly: 22. P. Kovár, 65. vlastný (T. Rešetka), 84. vlastný (I. Šiška) – 89. Dan Huszár (11).

120 div. r. Jablonický.

Hráči Unína strelili tri góly, no prehrali 3:1. Po vedúcom góle Kovára v 22.min. si postupne dali dva vlastné góly Rešetka a Šiška, po ktorých viedli Sekule už 3:0. Na streleckú potenciu svojich spoluhráčov sa nemohol už pozerať brankár Dan Huszár a tak sa sám postavil v 89. min. k realizácii pokutového kopu, z ktorého znížil na konečných 3:1.

Petrova Ves Rovensko 4:0 (3:0)

Góly: 1. F. Lánik, 15., 79. D. Gál, 38. M. Mihálik.

100 div. r. Čech.

Petrova Ves potvrdila úlohu favorita proti súperovi s najderavejšou obranou v súťaži. Už v 1. min. dal ich vedúci gól Filip Lánik a do prestávky zvýšili David Gál a Michal Mihálik už na 3:0. Po prestávke tempo poľavilo a diváci videli už len jeden gól, ktorým David Gál svojim druhým gólom uzatváral na konečných 4:0.

Smolinské – Hradište 1:0 (1:0)

Gól: 23. R. Buček.

100 div. r. Dzindzík.

Súboj dvoch mužstiev zo spodku tabuľky, ktoré ešte nemali ani jedno víťazstvo, rozhodol v 23. min. domáci Ríšo Buček – 1:0. Prvým víťazstvo v súťažilo Smolinské poskočilo na 10. miesto pred svojho súpera a potešilo svojich priaznivcov.

KoválovŠ. Humence 1:1 (1:0)

Góly: 45. L. Nemečkay – 71. P. Krč.

150 div. r. Kahúň.

Koválov mal v predchádzajúcich kolách dobrú formu, ktorú chcel v derby stretnutí potvrdiť. V prvom polčase sa mu to aj darilo, keď sa gólom do šatne ujal vedenia gólom Nemečkaya – 1:0. Snaha hostí o vyrovnanie priniesla po prestávke svoje ovocie, keď v 71. min. vyrovnal Palo Krč na konečných 1:1. Mužstvá si body spravodlivo podelili.

MO ObFZ Senica 8. liga
Dojč – Vrádište 0:6 (0:2), 12. J. Giertl, 39. R. Jurčík, 65., 75. Ľ. Múčka, 68., 77. S. Malík.

50 div., r. Thao.

Futbalovejší hostia získali v prvom polčase dvojgólové vedenie po góloch Giertla a Jurčíka. Po prestávke prišli na ihrisko ako striedajúci hráči Múčka a Malík a obaja prispeli dvomi gólmi k poltuctovej výhre hostí.

Chropov Kostolné 1:2 (0:2)

Góly: 64. P. Špaček – 18. L. Zámečník, 20. O. Baran.

50 div. r. Škrinár. ČK 0:1 (38. Otrubný).

Hostia prekvapili Chropov dvomi zlepenými gólmi v priebehu dvoch minút. Potom však ich hráč Otrubný videl ČK a domáci začali dobíjať bránu. Ich obranu však prekonal iba Peťo Špaček z pokutového kopu na 1:2. Na viac sa už domáci nezmohli.

Bukovec – Chvojnica 7:1 (3:1)

Góly: M. Majdlen 3, E. Sládek 2, Miro Sládek, L. Šlahor – P. Vančík.

80 div. r. Švancara.

Hostia sa síce ujali v 15. min. vedenia gólom Vančíka, no ešte do prestávky dal Bukovec tri góly a po nej ďalšie štyri.

Košariská – Podbranč 2:0 (0:0)

Góly: 63. vlastný (M. Filka), 78. M. Imríšek.

80 div. r. Cibulka.

Domácim výrazne pomohol vlastný gól Filku na 1:0. Poistku pridal v 78. min. Imríšek na 2:0.

Osuské – Prietrž 2:0 (1:0)

Góly: 40. M. Kuľka, 68. O. Muravskij.

200 div. r. Vlk.

Vyše 200 divákov na 8. lige sa len tak nevidí. Susedské derby v Osuskom prinieslo dobrú atmosféru, domáci sa ujali vedenia tesne pred prestávkou Kuľkom, na konečných 2:0 zvýšil v 68. min. ukrajinský legionár Oleh Muravskij a poistil prvé víťazstvo Osuského v súťaži.