Epidemiologická situácia si vyžiadala zrušenie dvoch plánovaných septembrových kultúrnych podujatí v Malackách.

Ilustračné foto 123rf.com

Organizátori anulovali divadelný festival Zejdeme sa na hambálku, ktorý sa mal konať od 17. do 19. septembra, taktiež rockový festival Malarock, plánovaný na sobotu 12. septembra. Informuje o tom samospráva.

Festival ochotníckych a profesionálnych divadelných súborov, ktorý sa v Malackách koná od roku 2008, mal pôvodne mať aspoň obmedzenú “domácu” verziu bez hosťujúcich súborov a hercov. Aj tento plán však padol. “Mrzí nás to, ale chceme sa správať zodpovedne voči vám i sebe,“ oznámili organizátori na webe mesta.

Obavy o bezpečnosť, uvedomenie si zodpovednosti i sprísnené opatrenia pre hromadné podujatia stoja aj za zrušením festivalu Malarock. “Po dlhých debatách sme sa v rámci organizačného tímu rozhodli tretí ročník festivalu zrušiť a presunúť na budúci rok,” uviedol jeden z organizátorov Martin Kmec.

U obyvateľov okresu Malacky bolo podľa informácií Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) doteraz potvrdených 59 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19, Ministerstvo zdravotníctva SR informovalo, že za pondelok (7. 9.) pribudli v tomto okrese Bratislavského kraja tri prípady.

Počet novoinfikovaných z Bratislavského kraja, najmä z okresu Bratislava, tvorí významnú položku vo vlne zvýšeného počtu prípadov v poslednom období. Z pondelkových 91 potvrdených pozitívnych vzoriek bolo z okresov bratislavského regiónu hlásených 39 – v okrese Bratislava 31, v okrese Malacky a Senec po tri a v okrese Pezinok dve.


.
Toto je čítané

SHMÚ varuje pred prízemným mrazom, môže poškodiť vegetáciu

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na noc zo stredy (17.4.) na štvrtok…

BM: Ustekana sobota