Silná záverečná štvrťhodinka rozhodla, že Radimov si z Trenčianskych Stankoviec odviezol všetky tri body. Ešte v 76.minúte prehrával 1:0, no štyri góly za 12 minút rozhodli. Nafta Gbely po remíze 2:2 vo Vrbovom si priviezla z vonku opäť iba jeden bod za bezgólovú remízu v Prečíne.

Ilustračné foto 123rf.com

4. liga SZ 6. kolo

Trenč. Stankovce – Radimov 1:4 (1:0), 43. J. Vaško – 74. A. Šebesta, 77. P. Božek, 81. M. Rehák, 86. D. Frühauf.
200 div., r. Gendiar – Bogár, Šmátrala. ŽK 1:3 (Včelka, Šebesta, Ravas).
Radimov: Biskupič – Petranský (63. Rosa), Šefčovič, M. Černek, Balážik, Drápal (66. Ravas), Včelka, Šebesta (86. Kuchta), Božek (87. Dermek), Frühauf, Valsa (72. Rehák), tréner Tomáš Miša.
Dlho to nevyzeralo na také jednoznačné víťazstvo hosťujúceho mužstva. Hoci hra bola vyrovnaná, skôr viac z hry mali hostia, vedenia sa ujali domáci v 43. min. Vaškom – 1:0. Po prestávke hostia zvýšili snahu o vyrovnanie, no dočkali sa až v záverečnej štvrťhodine zápasu, kedy domáceho brankára Zemanoviča prekonali hneď štyrikrát. V 74. min. vyrovnal Andrej Šebesta na 1:1 a už o tri minúty dal Paťo Božek vedúci gól Radimova. O ďalšie štyri minúty pridal striedajúci Marián Rehák tretí gól Radimova a bolo zrejmé, že domáci sa už na odpor nezmôžu. Gólovú poistku pridal v 86. min. z pokutového kopu David Frühauf – 1:4.

Prečín – Gbely 0:0
100 div., r. Pavlovič – Köppl, Santa. ŽK 0:2 (Frühauf, Neoveský).
Gbely: P. Ravas – Smetana (68. Dvořák)Červeňák, Frühauf, Bzdúšek, L. Ravas, V. Mráz, Neoveský, Cvečka (68. Veselský), Bohun, Nemec, tréner Adam Ambra.
Po domácej prehre s Partizánskym si Naftári chceli udobriť svojich fanúšikov dobrou hrou i výsledkom na ihrisku v Prečíne. Podarilo sa im to iba čiastočne, keď získali jeden bod za bezgólovú remízu 0:0. Na ihrisku dominovali obrany a obaja brankári si dokázali udržať čisté konto. Deľba bodov je spravodlivá.

Ďalšie výsledky: Vrbové – Partizánske 0:0, Prievidza – Bánovce 1:0, Boleráz – Lehota 1:2, Trebatice – D. Vestenice 3:1, Domaniža – Hlohovec 5:0, J. Bohunice – Kvašov 3:1

5. liga Z 6. kolo
Piešťany – Baník Brodské 5:3 (2:2), 25., 45., 77. (11) M. Gula, 64. J. Braniša, 73. D. Mišech – 27. D. Bartoš, 40. G. Trubiroha, 89. L. Hýll.
300 div., r. Drobec – Tarko, Deák. ŽK 1:0 (Braniša).
Brodské: Hrdlička – Čermák (78. F. Daniel), Vacík, Šimo, P. Jakubec, Malík, Gonda, T. Daniel, Trubiroha (70. Hýll), Kompuš, Bartoš, tréner Ladislav Libuša.
Napriek tomu, že sa domáci ujali vedenia v 25. min. gólom Gulu, hostia mal zápas rozohraný veľmi dobre a už po dvoch minútach Dominik Bartoš vyrovnal na 1:1. V 40. min. išli hostia dokonca do vedenia po góle Gaba Trubirohu na 1:2. Ani to však benolo z ich strany všetko. Stále sa tlačili pred bránu domácich a v 44. min. dostali výhodu pokutového kopu, ktorým by svoje vedenie navýšili na dvojgólový rozdiel. Tomáš Daniel ho však nepremenil a trest prišiel okamžite, gólom v nadstavenom čase prvého polčasu, ktorý dal opäť Gula, domáci zrovnali na 2:2. Po prestávke domáci ušli na dvojgólový rozdiel, keď Hrdličku v bráne hostí prekonal najskôr Braniša a po ňom aj Mišech. Keď v 77. min. z pokutového kopu zavŕšil Gula svoj hetrik, bolo rozhodnuté – 5:2. V samom závere ešte striedajúci Lukáš Hýll upravil na 5:3, no na viac sa už hostia nezmohli.

Iskra Holíč – Mokrý Háj 1:0 (1:0), 24. M. Spazier.
250 div., r. Puschenreiter – Otrubčák, Žažo. ŽK 1:0 (Mišík).
Holíč: Sloboda – Vaclavik, Konečný, Nečas (61. Mišík), Krempa, Martinusík (89. Rajčák), Spazier, Žák (82. Gunner), M. Hyža, Chanečka, Petrovič (65. Ružička), tréner Vladimír Hyža.
Mokrý Háj: Ondráš – Mucha (73. Kvaltín), Šipold, M. Valúch, Prokeš, Blaha, Bohunický, Púdelka (80. Vlk), Želonka, Pobuda, Kubisa (85. Biskupič), tréner Marek Biskupič.
V Záhoráckom derby bola domáca Iskra jasným favoritom, no hostia bojovali a nič jej zadarmo nedarovali. Domáci si vypracovali množstvo streleckých príležitostí, no gól sa im podarilo dať až v 24. min., kedy po neuveriteľnom kolapse v zadných radoch hostí prekonal Ondráša v ich bráne lobom Marek Spazier – 1:0. Tak skončil aj prvý polčas. V druhom už diváci ďalší gól nevideli, hoci mala Iskra stálu prevahu. Víťazstvo domácich je zaslúžené, mali viac z hry a vypracovali si aj množstvo šancí na strelenie gólov, no ich strelci sa pohnevali s koncovkou.

Horné Orešany – Voderady 4:0, Zvončín – Horná Krupá 1:1