Počas posledného augustového víkendu sa konali v Trnave atletické majstrovstvá Slovenska. Záhorie na nich reprezentovali atléti AC Malacky, ŠK Jablonica, ale aj Záhoráci v dresoch popredných slovenských oddielov.

Ilustračné foto: Matúš Bubeník

Zo zisku zlatej medaily sa tešil Marek Ondrovič z AC Malacky. Priaznivci atletiky si ho pamätajú najmä z „hladkých“ behov, on však vyhral 3 km cez prekážky dobrým časom 9:41.76 minúty. Zlato získal aj Holíčan Matúš Bubeník, v drese Dukly Ban. Bystrica vyhral skok do výšky výkonom 220 cm. Po vynechaní výšky 223 cm následne na 226 cm mal nádejne pokusy, no latka zakaždým spadla.

V skokanskom sektore sa po dlhšom čase predstavila aj Búranka Monika Zavilinská z Junioru Holíč, ktorá výkonom 165 cm vybojovala bronzovú medailu.

V silových disciplínach štartovala Skaličanka Natália Váleková, členka Dukly Ban. Bystrica. Striebro získala vo vrhu guľou výkonom 12.44 m, bronz v hode diskom za 39.28 m a štvrtá bola hode kladivom za 43.27 m.

Iba 15 – ročnej Adriáne Vaškovej z ŠK Jablonica iba tesne unikla bronzová medaila v behu na 1500 m, keď časom 4:54.53 min. obsadila skvelé 4. miesto. V behu na 200 m obsadila časom 27.18 sek. 14. miesto. Ďalší Jabloničan Adam Zubák vyhral svoj rozbeh v behu na 800 m časom 2:03.85 min. a celkovo obsadil 8. miesto.

Úspešný ppre Záhorákov bol aj beh na 100 m cez prekážky. Odchovanci Malackej atletiky Monika Baňovičová z NA Bratislava a Marco Adrien Drozda zo Slávie UK Bratislava získali strieborné medaily.

V štafete žien na 4 x 400 m družstvo ŠK Jablonica v zložení Koptáková, Hrajnohová, Režnáková, Vašková skončilo na 5. mieste časom 4:11.53 min.