V Hlbokom sa hralo družstevné derby, ktoré bolo zápasom kola. Medzi fanúšikmi sa spomínala aj odveta za nedávne finále Sportika Cupu. Na ihrisku to však nevyzeralo, že hrá prvý s druhým. Domáci vysoko vyhrali a na čele tabuľky majú už sedembodový náskok.

Domáce mužstvá vyhralo 8 z desiatich stretnutí, česť hostí zachraňoval Rohov výhrou v Popudínskych Močidľanoch a Slovan Šaštín, ktorý si svoju neporaziteľnosť udržal v Lakšároch.

Zo zápasu Hlboké – Rybky 4:0. V bielom autor hetriku, domáci Dominik Slovík v súboji s Lukášom Fodorom

MO ObFZ Senica 6. liga: Skupina A 5. kolo

Hlboké – Rybky 4:0 (2:0)

Góly: 10., 24., 49., D. Slovík, 51. T. Vach.

250 div., r. Kahúň.

Líder vyhral jednoznačné a jeho víťazstvo mohlo byť aj omnoho vyššie. Po šanci T. Slovíka mali hostia svoju prvú a jedinú šancu v 10. min., P. Černek ju však nepremenil a z protiútoku sa pekne uvoľnil Dominik Slovík a začal svoju streleckú show – 1:0. V 24. min. zvýšil po peknej akcii Mráza na 2:0 a hneď po prestávke poslal center Vacha do siete hlavou na 3:0. Domácim futbal chutil a v 51.min. pridal Tomáš Vach aj štvrtý gól – 4:0. Hostia sa trápili, našťastie pre nich domáci ubrali z plynu a zápas už len kontrolovali.

Pop. Močidľany – Rohov 2:4 (0:1)

Góly: 58., 72. D. Krchňavý – 25. I. Ravas, 47. M. Kadlíček, 65. R. Ondrejkovič, 88. B. Job.

100 div., r. Vlk.

Zo začiatku to bol opatrný futbal. Skóre otvorili hostia z trestného kopu Ivanom Ravasom 0:1. Zvýšiť mohol Ilčík, no trafil len brvno. Druhy polčas bol na góly bohatší. Hostia Kadlíčkom zvýšili na 0:2 a Ondrejkovičom na 1:3, no striedajúci Krchňavý dvakrát kontaktným gólom vykresal iskričku nádeje pre Močidlany. Tú zhasil štvrtým gólom Boris Job.

Jablonica – Radošovce 2:0 (2:0)

Góly: 2. V. Jánošík, 10. P. Januška.

150 div., r. Jablonický.

Radošovce nie a nie sa dostať do hernej pohody, čo predviedli aj v Jablonici. Už po desiatich minútach prehrávali 2:0, keď sa v 2. min. presadil Vlado Jánošík a v 10. min. zvýšil Paťo Januška na 2:0. Viac gólov už diváci nevideli, hoci príležitosť na to mužstvá mali. Viac domáci a preto je ich víťazstvo zaslúžené.

Cerová – Dubovce 2:0 (0:0)

Góly: 51. M. Kubisa, 82. M. Holič.

200 div. r. Tubl.

Cerová súrne potrebuje body, no na každý jeden sa musí poriadne vytrápiť. Aj teraz jej útočníci zahodili niekoľko príležitostí, než sa dočkali vytúženého gólu. V 51.min. prekonal Pekára v bráne hostí Michal Kubisa a gólovú poistku pridal v 82. min. po štandardnej situácii Marek Holič – 2:0.

Sobotište – Oreské 2:1 (0:1)

Góly: 47. M. Tomeček, 55. J. Beňa (11) – 7. T. Jarábek.

150 div., r. Vlk.

Diváci videli v Sobotišti dobrý zápas. Hostia sa ujali vedenia v 7. min., kedy Petráša v domácej bránke prekonal Tomáš Jarábek – 0:1. Domácim vyšiel vstup do druhého polčasu, keď už v 47. min. vyrovnal Miro Tomeček na 1:1. O chvíľu dostali výhodu zahrávať pokutový kop a z neho Jozef Beňa dal rozhodujúci gól – 2:1. Snaha hostí už vyrovnanie nepriniesla a tak sa z troch bodov tešilo Sobotište.

Čáry – Mor. Sv. Ján 3:1 (2:1)

Góly: 23., 30., 46. O. Sekáč – 39. T. Bolf.

150 div., r. Lapoš. ČK 0:1 (47. E. Benkovič).

Domáce mužstvo sa v prvej polhodine zápasu presadilo dvakrát po štandardných situáciách a po góloch Ondreja Sakáča vyhrávalo 2:0. Hostia pridali, ich prvú šancu ešte domáci brankár Ozábal zneškodnil, no v 39. min. už Tomáš Bolf znížil na polčasových 2:1. Hneď na začiatku druhého polčasu dostal loptu za obranu súpera Ondrej Sekáč a uzavrel svoj hetrik gólom na 3:1. Za protesty videl brankár Benkovič ČK a oslabení hostia už nedokázali s výsledkom nič urobiť.

Lakš. N. Ves – Slovan Šaštín 0:1 (0:0)

Gól: 59. M. Herda.

320 div. r. Tokoš. ŽK 1:2. ČK 2:1 (83. T. Velický, 90. R. Velický – 90. J. Tomiš).

Slovan Šaštín aj v Lakšároch potvrdil, že jeho predchádzajúce výsledky neboli náhodné. V dobrom zápase mali v prvom polčase viac z hry domáci, ktorí si vypracovali niekoľko sľubných streleckých príležitostí, no nemali šťastie v zakončení. Po prestávke prevzali iniciatívu hráči Slovana a podarilo sa im streliť aj rozhodujúci gól, keď po hodine hry domáceho brankára Močka prekonal Matúš Herda – 0:1. Domáci vrhli všetky sily do útoku, no vyrovnať sa im nepodarilo. V nadstavenom čase síce dali gól, no ten pre nich z nepochopiteľných dôvodov neplatil. V nervóznom závere rozhodca Tokoš musel vytiahnuť až tri červené karty.

Štefanov – Kopčany 4:1 (1:0)

Góly: 14., 75. B. Tomeček, 85. V. Tomka, 89. D. Karas – 77. D. Hýroš.

150 div., r. Mesíček.

Zaslúžené víťazstvo Štefanova, ktorý bol po celý zápas lepším mužstvom. Prvé dva góly dal ich kanonier Braňo Tureček. Dve minúty po druhom góle domácich sa podarilo hosťom znížiť Hýrošom na 2:1, no v záverečnej päťminútovke pri vabangu Kopčian si domáci dvomi gólmi poistili víťazstvo. Na 3:1 zvýšil Viktor Tomka a minútu pred koncom uzatváral skóre Dávid Karas na 4:1.

Spartak Stráže – Bor. Mikuláš 6:0 (4:0)

Góly: 16. I. Letko, 19., 37. R. Slovák, 33. E. Pagáč, 57., 78. D. Fukna.

200 div., r. Blaha.

Borský Mikuláš je z formy, čo domáci dobrou hrou využili na pohodlné a vysoké víťazstvo. Už do polčasu v susedskom derby nastrieľali svojmu súperovi štyri góly a po prestávke pridal Dominik Fukna ďalšie dva na konečných 6:0.

TJ KútyBor. Sv. Jur 4:1 (2:0)

Góly: 18. a 69. z 11 M. Vrábel, 29. K. Biksadský, 51. D. Daniel – 72. A. Daniel.

400 div., r. Kahúň.

Futbalisti Kútov sú v laufe a po víťazstve s posledným Jurom sa vyšvihli už na 3.miesto v tabuľke. V pohode získali až štvorgólové vedenie, keď Mário Vrábel premenil dva pokutové kopy a ďalšie dva góly pridali Kristián Biksadský a Denis Daniel – 4:0. Daniel sa presadil aj od hostí, Adrián v 72. min. uzatváral na 4:1.

MO ObFZ Senica 7. liga

V Kunove v šlágri kola privítalo druhé mužstvo tabuľky lídra z Petrovej Vsi. Tá potvrdzovala oprávnenosť svojho postavenia a celý prvý polčas mala hru plne pod kontrolou, no jej strelci si neobuli strelecké kopačky.

Zo zápasu Kunov – Petrova Ves 1:1. Túto strelu Martina Matulu nezastavil ani stopér Erik Fišer, ani brankár Fábik a David Gál dorazil na 0:1.

Kunov – Petrova Ves 1:1 (0:0)

Góly: 90. J. Burian – 75. D. Gál.

200 div. r. Matúš.

Šancu mal už v 1. min. Koryčánek, o chvíľu Krbica i Gál, no výborného Maťa Fábika v domácej bráne neprekonali. Domáci do prestávke pohrozili len raz, keď po trestnom kope Macka zblízka prekopol bránu J. Burian. Ďalšie šance hostí zahodili Gál, Martin Mihálik, Michal Mihálik a dvakrát Koryčánek.

Po prestávke sa hral už menej zaujímavý futbal, aj údernosť hostí bola slabšia, i keď sa stále snažili. Strely Juneka ani Gála v sieti neskončili, no hostia sa predsa len dočkali. V 75. min. unikol Martin Matula, jeho strelu z uhla Fábik len vyrazil a dobiehajúci David Gál ju poslal do siete – 0:1. Po góle sa hostia už videli víťazmi a prestali hrať. V záverečnej desaťminútovke mali domáci toľko možností, čo nemali za celý zápas. Tutovky zahodili Jozef Burian, Šefčík, no najväčšiu Rado Burian v 90. minúte. Keď netrafil z ideálnej pozície zdalo sa byť všetko stratené, no ešte v tej istej minúte prišla pre neho bratská výpomoc. Nakopnutú loptu Belohlávka neudržal brankár Lánik a Jozef Burian vyrovnal na konečných 1:1. Domáci za svoju neutíchajúcu bojovnosť si bod zaslúžili, hostia svojou ľahostajnosťou dva stratili.

Koválov – Unín 2:1 (0:0)

Góly: 73. J. Palkovič, 88. R. Maca – 67. M. Tokoš.

100 div. r. Hurbánek. ČK 0:1 (16. D. Mihál).

Hostia boli pohyblivejším i futbalovejším mužstvom, no doplatili na mladícku nerozvážnosť Dominika Mihála, ktorý sa nechal už v 16. min. zbytočne vylúčiť. Aj v oslabení mal však Unín viac z hry i príležitostí a zaslúžene sa v 67. min. ujal vedenia Mišom Tokošom – 0:1. Domáci však početnú výhodu nakoniec využili a dokázali zápas otočiť. Vyrovnal Kubo Palkovič a oslávenec Roman Maca (mal 35 rokov), ktorý prišiel na ihrisko na poslednú štvrťhodinku, dal dve minúty pred koncom víťazný gól – 2:1. Krutá prehra pre hostí.

Smolinské – Letničie 1:0 (0:0)

Gól: 71. Ríšo. Buček.

100 div. r. Thao.

Ak Smolinské nechcelo ostať posledné, muselo bodovať. Spolok tabuľky sa vzácne vyrovnáva a každý bod sa bude počítať. O víťazstve domácich rozhodol v 71. min. Ríšo Buček a keďže hostia zo záverečnej snahy nič nevyťažili tri body ostali doma.

Š. HumenceHradište 4:1 (3:0)

Góly: 8. A. Foriška, 20. R. Horváth, 31. P. Václavek (11), 60. J. Cintula – 85. Š. Rechtorík.

200 div. r. Mráz.

V 8. min. poslal domácich do vedenia Aleš Foriška a o dve minúty mohol pridať aj druhý gól, no nepremenil pokutový kop. Domácich to však nezabrzdilo a ešte do prestávky pridali ďalšie dva góly Horvátok a Václavkom, ktorý sa z druhého pokutového kopu už nepomýlil – 3:0. Po hodine hry bolo už 4:0 po góle Cintulu. Hostia už len korigovali v samom závere gólom Rechtoríka na konečných 4:1.

Sekule Trnovec 2:0 (0:0)

Góly: 73., 75. Erik Húšťava.

Posledný Trnovec dlho odolával domácemu náporu. Bezgólový stav držal až do záverečnej štvrťhodiny, kedy sa v priebehu dvoch minút dvakrát presadil Erik Húšťava a poslal súpera, ktorý na svoje prvé víťazstvo stále čaká, na spodok tabuľky.

Smrdáky – Rovensko 4:4 (2:1)

Góly: 18., 86. J. Pagáč, 25. M. Jankovič, 74. M. Škoda (11) – 6. J. Čermák, 47. P. Vizváry, 54. J. Mindek, 76. L. Baláž.

150 div., r. Blaha.

V zápase bohatom na góly hostia trikrát vyhrávali. Napriek tomu, že ich kanonier Erik Guoth už tri kolá gólovo mlčí, dokázali streliť štyri góly na ihrisku súpera. Nakoniec sa body spravodlivo delili, o čo sa zaslúžil Juraj Pagáč gólom v 86. minúte – 4:4.

Dojč – Kostolné 0:8 (0:2)

Góly: 14., 69., 77. M. Hučko (11), 23. Ľ. Baran (11), 49. L. Zámečník (11), 50. A. Otrubný, 67., 80. M. Batka.

70 div., r. Matúš.

Prvé tri góly dali z pokutových kopov postupne Hučko, Baran a Zámečník. Všetky za fauly. Rovnakej výhody sa domáhali aj domáci za stavu 0:6, no nepískalo sa.

OsuskéChvojnica 2:0 (0:0)

Góly: 70., 80. M. Lukáč.

100 div. r. Hušek.

Osuské bojovnosťou a dvomi gólmi Lukáča vyhralo 2:0. Získané 3 body venovali k narodeninám svojmu trénerovi Andrejovi Malíkovi.

Bukovec – Chropov 5:2 (2:1)

Góly: 15. M. Majdlen, 18. Ľ. Klein, 55. E. Sládek, 65., 78. B. Sabo – 43. O. Orth, 88. A. Stúpal.

60 div. r. Čech.

V drese Chropova sa presadil aj Pelé, čo je prezývka dnes už 51-ročného Antona Stúpala, ktorý prišiel na ihrisko na záverečných 5 minút a po chvíľke uzatváral strelecký účet stretnutia na konečných 5:2.

Prietrž – Podbranč 2:0 (0:0)

Góly: 53. R. Sedláček, 78. M. Svatík.