Gbelskí Strýci o.z. a SMM Gbely v spolupráci s Naftou a.s., Pro Alter, Montpetrol Slovákiy, PD Gbely a PD Smolinské usporiadali už 14. ročník bežeckých pretekov Medlenov Chodník, ktorý bol dvanástym podujatím Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP).

Dušan Brezovský Palo Masaryk Blažena Kocúriková Janka Kubíčková

Pre mužov bola pripravená 10.4 km trať, pre ženy a veteránov nad 70 tokov 4.3 km trať.

V absolútnom poradí dominovali veteráni nad 40 rokov, vyhral Luděk Durďák z Rohatec pred najrýchlejším Záhorákom Pavlom Masarykom z Dojča, tretí dobehol Tomáš Skala zo Záhoráckeho Fryškého Týmu, ktorý sa stal víťazom hlavnej kategórie do 40 rokov. Z víťazstva sa tešil aj domáci veterán nad 50 rokov Dušan Brezovský. Umiestnenie na stupňoch víťazov si vybojovali Roman Spurný, Jozef Jurčík, Peter Piala, a dvaja Mirovia z Radošoviec, Mikula aj Mikúš.

Oveľa úspešnejšie boli ženy. Záhoráčky vyhrali dve zo štyroch kategórií, Monika Mázsárová do 35 rokov a Mirka Zíšková nad 45 rokov. Na stupňoch víťazov sa umiestnili ešte Mária Kolínková, Marika Brnová, Janka Kubíčková, Blažena Kocúriková, Miriam Planková a Anna Portášiková.

Medzi mládežníkmi vyhrali dorastenci Henrieta Kudláčová z Radošoviec a Matias Michalovič z Malaciek.

 

VÝSLEDKY

Muži do 40 rokov (19): 1. Tomáš Skala, ZFT Senica, 38:52 min., ..3. Roman Spurný, Skalica, 41:04, 4. Ján Bellay, Skalica, 44:08, 5. Ľubomír Konečný, Mor. Sv. Ján, 44:34, ..7. Roman Brečka, Senica, 49:26, 8. Martin Kocák, Gbelskí Strýci, 50:06, 9. Marián Lisinovič, ZFT Senica, 50:50, 10. Martin Sovič, Skalica, 52:20, 11. Radoslav Miklossy, Smolinské, 12. Marek Kocák, Gbelskí Strýci, 13. Martin Lukáč, Gbely, 14. Gregor Masaryk, Dojč, ..17. Michal Valachovič, Malacky, ..19. Marcel Beňa, Gbely.

Muži nad 40 rokov (25): 1. Luděk Durďák, Rohatec, 37:47, 2. Pavol Masaryk, Dojč, 38:09, 3. Jozef Jurčík, Skalica, 39:37, ..5. Vladimír Hyránek, Kúty, 45:23, ..7. Juraj Cintula, ZFT Senica, 47:18, 8. Miroslav Daniš, Senica, 47:56, 9. Vladimír Lorenc, Malacky, 47:58, 10. Pavol Mráz, Junior Holíč, 48:25, 11. Peter Lisal, Chropov, 12. Miroslav Uller, Studienka, 13. Juraj Ondráš, Unín, 14. Martin Kollár, Gbelskí Strýci, ..16. Rastislav Zíšek, Cerová, 17. Dušan Kováč, Skalica, ..20. Miloš Ferenčík, Stupava, 21. Peter Bartal, Prietržka, 22. Peter Chňupka, 23. Andrej Ondráš, obaja Petrova Ves, 24. Alexander Gorbatenkov, 25. Milan Jozefovič, obaja Holíč.

Muži nad 50 rokov (16): 1. Dušan Brezovský, 42:00, ..3. Peter Piala, obaja Gbelskí Strýci, 43:46, 4. Róbert Bujna, Kuchyňa, 45:45, 5. Peter Portášik, AŠK Skalica, 46:36, 6. Jozef Zváč, Šaštín, 46:48, 7. Jiří Szalva, Koválov, 48:56, 8. Ivan Raffay, 49:25, 9. Pavol Kalman, obaja ZFT Senica, 50:35, 10. Ján Orth, Zohor, 51:55, 11. Blažej Chocholáček, Junior Holíč, 12. Ivan Medlen, Gbely, 13. Roman Masár, Malacky, ..15. Ján Mareček, Senica, 16. Kvetoslav Kociňák, Gbelskí Strýci.

Muži nad 60 rokov (13): 1. Pavel Kratochvíl, Třebíč, 45:03, ..3. Miroslav Mikula, Radošovce, 45:51, 4. Ferdinand Kocák, Gbelskí Strýci, 48:02, 5. Marián Medlen, ZFT Senica, 49:07, 6. Pavol Palkovič, Junior Holíč, 49:30, ..8. Jozef Chrenka, AŠK Skalica, 49:55, 9. Edo Baumgartner, Radošovce, 55:07, 10. Dušan Mihál, Gbely, 57:42, 11. Pavol Polesňák, Gbely, 12. Pavol Waldecker, 13. Alexander Janovič, obaja Senica.

Muži nad 65 rokov (8): 1. Lubomír Bartál, Hodonín, 45:34, ..3. Miroslav Mikúš, Radošovce, 51:40, ..6. Ján Varmuža, Brezová, 61:21, ..8. Stanislav Lasica, Gbelskí Strýci, 66:44.

Muži nad 70 rokov (6): 1. Vladimír Varmuža, Hodonín, 28:55, ..5. Ondrej Tirpák, ZFT Senica, 41:37, 6. Miroslav Hajossy, Koválov, 43:42.

Ženy do 35 rokov (11): 1. Monika Mázsárová, Junior Holíč, 28:02, 2. Mária Kolínková, Petrova Ves, 31:23, ..4. Marika Brnová, Senica, 32:37, 5. Klára Kováčová, Prietržka, 38:26, 6. Petra Bartalová, Vrádište, 39:33, 7. Gabriela Bláhová, Senica, 39:56.

Ženy nad 35 rokov (14): 1. Hana Trnková, Šakvice, 28:53, 2. Janka Kubíčková, ZFT Senica, 32:00, ..5. Ivana Kudláčová, Radošovce, 33:57, ..7. Andrea Kollárová, BŽB Gbely, 35:03, ..9. Zuzana Vicianová, Malacky, 35:47, 10. Michaela Kudláčová, Bor. Sv. Jur, 36:53, ..12. Miloslava Smyková, Mokrý Háj 39:30, 13. Dáša Horvátová, Gbely, 48:40, 14. Michaela Josefovičová, Holíč, 50:03.

Ženy nad 45 rokov (13):1. Miroslava Zíšková, 27:39, 2. Blažena Kocúriková, obe Jablonica, 28:12, 3. Miriam Planková, Myjava, 30:09, 4. Mária Ullerová, Studienka, 30:31, ..6. Slavomíra Lorencová, Malacky, 33:06, ..8. Pavlína Zsigmondová, Vysoká, 40:18, 9. Jana Bolfová, Kúty, 43:10, 10. Antónia Kunšteková, Bor. Sv. Ján 43:10.

Ženy nad 55 rokov (6): 1. Marta Durnová, Veselí, 29:35, 2. Anna Portášiková, AŠK Skalica, 31:19, ..5. Gabriela Urbanová, Gbelskí Strýci, 34:24, 6. Margita Varmužová, Brezová, 37:58.

Juniori (roč. 01 a 02) na 1.6 km – dievčatá: 1. Monika Železníkov, Babice 3:24, 2. Simona Gorbatenková, Junior Holíč, 3:44, 3. Regina Slezáková, 4:19, 4. Pavlína Orth Merlová, 4:22, ..6. Michaela Kováčiková, všetky ZF Malacky, 4:44, ..8. Karolína Štukecká, Myjava, 5:07, chlapci: 1. Dušan Junas, Bojničky, 3:05, 2. Nikolas Náter, Senica, 3:14, ..5. Tomáš Měšťan, 3:59, 6. Marek Išunín, obaja ZF Malacky, 5:14.

Dorast (roč. 03 a 04) na 1 km – dievčatá: 1. Henrieta Kudláčová, Radošovce, 3:45 min., ..3. Sofia Gorbatenková, Junior Holíč, 4:09, ..5. Vanda Habová, 4:37, 6. Romana Habová, 4:43, 7. Mariana Habová, 5:16, 8. Timea Michalovičová, 6:29, 9. Izabel Habová, všetky ZF Malacky, 6:56, chlapci: 1. Matias Michalovič, 3:32, 2. Roman Haba, 3:36, 3. Krištof Haba, 3:57, ..5. Teodor Janko, všetci ZF Malacky, 4:16.


ZeZáhorá rajčiny