Z majstrovstiev Slovenskej republiky v atletike dorastencov a dorasteniek priviezli členovia Atletického klubu AC Malacky kompletnú zbierku medailí. O všetky tri cenné kovy sa zaslúžili vekom ešte len žiaci, Rebecca Slezáková a Matúš Klas.

Rebecca Slezáková počas zlatého behu.

Najúspešnejšou pretekárkou AC sa so ziskom dvoch medailí stala Rebecca Slezáková. V behu na 400 m dorasteniek vybojovala výkonom 58,66 s bronz, pričom svoj doterajší osobný rekord v tejto disciplíne vylepšila o 3,76 s.  Vo svojom druhom štarte, v behu na 400 m prekážok dorasteniek, si časom 1:04,74 s dobehla pre zlato a pre svoj premiérový titul majsterky republiky.

Matúš Klas

V dramatickej súťaži v skoku do diaľky dorastencov sa zo striebra tešil Matúš Klas. Vybojoval ho svojím posledným finálovým pokusom dlhým 655 cm.

Spoločne so šampionátom dorastu sa konali aj majstrovstvá SR v atletike mužov a žien do 23 rokov. V  behu na 1500 m na 4. mieste finišoval Marek Ondrovič v čase 4:04,81 min.