V Majstrovstvách oblasti v A – skupine nič nové, náskok Hlbokého každým kolo narastá. V B – skupine to bolo kolo hostí, aj keď najväčší favorit hrali doma.

Sú zo zápasu Rybky – Sobotište 0:2.

V Jablonici sa na hody hralo susedské derby s Cerovou, ktoré sledovalo 400 divákov. V Oreskom si uctili svojich jubilantov, čo je úctyhodný počin. Jediný bod z domácich mužstiev získal vedúci Slovan Šaštín v susedskom derby s Baníkom Čáry. Ich zaváhanie v sobotu nevyužil mestský rival Spartak Stráže, ktorý v nedeľu doobeda podľahol Lakšárom a „odmietol“ šancu dostať sa do čela tabuľky.

MO ObFZ Senica 6. liga
Skupina A 8. kolo

Rybky – Sobotište 0:2 (0:1), 40. M. Tomeček, 55. T. Vizváry.

150 div., r. Kopúnek.

Domáci mali síce loptu častejšie na svojich kopačkách, no smerom dopredu neboli vôbec nebezpeční. Jedinú strelu Marečka v prvom polčasu Petráš vyrazil nad bránu. Hostia boli z protiútokov oveľa nebezpečnejší a po góloch volali možnosti Tomečka, Závodského i Kadlečíka. Dočkali sa v 40. min., kedy po úniku a prihrávke Kadlečíka zakončoval Hanzlíček a dôrazný Miro Tomeček poslal v sklze loptu do siete – 0:1. Snahu domácich o vyrovnanie pribrzdil už v 55.min. striedajúci Tomáš Vizváry, ktorý sa šikovne obtočil okolo Červinku a ľavačkou obstrelil Harnoša – 0:2. Červinka sa snažil svoje zaváhanie napraviť, no trestný kop poslal nad bránu Petráša. V závere zápasu po peknej pätičke Kubinu nezvýšil Nečas a neujala sa ani hlavička domáceho Macha po prihrávke Fodora.

Oreské – Pop. Močidľany 5:0 (3:0), 9., 33. T. Jarábek, 31., 86. L. Pavlačka, 66. A. Beňo.

150 div., r. Rusinko.

Domáci zvládli zápas podľa predstáv, čomu pomohol aj rýchly gól Tomáša Jarabka už v 9. min. Gól ich povzbudil, ďalej udávali tempo a v závere prvej polhodiny dvomi gólmi Pavlačka a opäť Jarábka upravili na polčasových 3:0. Hostia sa snažili aj za nepriaznivého stavu a v úvode druhého polčasu mali viac z hry. Postupne však opäť prebrali iniciatívu domáci a Beňo a Pavlačka upravili na konečných 5:0, pričom ďalšie šance ostali nevyužité. V polčasovej prestávke ocenili domáci funkcionári svojich jubilantov, Jozefa Šrámka (mal 60 rokov), Zdenka Juraščika (70) a Alojza Staška (80).

Radošovce – Rohov 3:0 (0:0), 47. M. Žúrek, 65. J. Vávra, 90. R. Drgon.

150 div., r. Mráz.

Radošovce mali územnú prevahu, ktorú však dokázali zúžitkovať až po prestávke. Už v 47.min. ich dostal do vedenia Mário Žúrek – 1:0. Naďalej pokračovali v nátlakovej hre a v 65.min. pridal druhý gól Jozef Vávra – 2:0. Hostia sa síce snažili o zvrat v stretnutí, no do gólových šancí sa takmer nedostávali. Skóre zápasu uzavrel v nadstavenom čase domáci kanonier Rado Drgon – 3:0.

Dubovce – Hlboké 1:4 (1:3), 30. Š. Kolštrom – 6., 21. M. Pavlík, 23. T. Vach, 85. T. Slovík.

100 div. r. Vlk.

Zápas sa hral od začiatku v réžii Hlbokého. Do 25.mn. dali hostia tri góly, keď sa dvakrát presadil Miro Pavlík a na 0:3 zvyšoval z trestného kopu Tomáš Vach. Po polhodine hry vykresal iskierku nádeje posila z Mokrého Hája Štefan Kolštrom, no to bolo zo strany Duboviec všetko. Hlboké si po prestávke kontrolovalo svoje dvojgólové vedenie, ktoré ešte v 85.min. navýšil Tomáš Slovík – 1:4. Víťazstvo hostí bolo úplne zaslúžene a mohlo byť aj vyššie.

Jablonica – Cerová 1:1 (0:1), 51. P. Pitorák – 31. M. Gurín.

400 div., r. Vlk.

Susedské hodové derby pred skvelou diváckou kulisou. Na ťažkom teréne sa dosť bojovali, obaja súperi chceli vyhrať. Hosťom vyšla v 31. min. štandartka, keď centrovanú loptu poslal do siete Michal Gurín – 0:1. Domácim vyšiel vstup do druhého polčasu. V 51. min. zahrávali trestný kop a po následnej hlavičke aj dorážke vyrovnal Paťo Pitorák – 1:1. Až do záverečného hvizdu to bol bojovný zápas,, no bez šancí. Jedinú mal Jabloničan Michal Kubisa, no v drese Cerovej, ktorý v čistej šanci prestrelil bránu domáceho brankára Šnirca. Za neutíchajúcu bojovnosť by si však ani jedno mužstvo nezaslúžilo prehrať.

Skupina B 8. kolo
Slovan Šaštín – Čáry 3:3 (0:1), 57. E. Brunner (11), 62., 84. F. Bartal, – 16. A. Danihel, 47. F. Kuník (11), 90. M. Šúrek.

150 div., r. M. Dutka. ČK 1:1 (90. Brunner – 90. Malík).

Hostia nastúpili na ihrisku prvého mužstva bez rešpektu, už v 3. min. trafil z trestného kopu Fabian Kuník žrď Buzayovej bránky a následná dorážka išla nad bránu, V 16. min. si pekne obhodil obrancu Alojz Danihel a trafil horný roh – 0:1. Aj domáci hráči mali sľubné príležitosti, no Maťo Ozábal v bráne hostí sa nedal prekvapiť. Hneď po prestávke fauloval domáci Filip Phan Šefčíka a z pokutového kopu zvýšil F. Kuník na 0:2. V 57. min. kopal pokutový kop aj Šaštín a Brunner z neho znížil – 1:2. O 5 minút už bolo 2:2 po góle Filipa Bartala a ten istý hráč dostal chvíľu pred koncom domácich do vedenia – 3:2. Zdalo sa byt rozhodnuté, no Čáry predsa len vyrovnali. V poslednej minúte centrovanú loptu sklepol Flajžík pred Mira Šúrka, ktorý hral svoj prvý zápas za Čáry a vyrovnal na zaslúžených 3:3.

Mor. Sv. Ján – TJ Kúty 2:5 (2:2), 1., 3. Dominik Bolf – 23.

1. Kovarovič, 27. D. Smolinský, 56., 82. M. Puškáč, 90. D. Libuša.

200 div. r. Knap.

Kto by si po troch minútach hry vsadil na Kúty čo len euro, považovali by ho za blázna. To už domáci viedli 2:0 po góloch Dominika Bolfa. Kúty však „vstali z popola“ a takisto dvomi zlepenými gólmi Kovaroviča a Smolinského vyrovnali na polčasových 2:2. Po prestávke išli do vedenia pre zmenu hostia gólom Milana Puškáča – 2:3. Snaha domácich k úspechu neviedla, naopak v samom závere Kúty ešte gólmi Puškáča a Libušu svoje vedenie poistili – 2:5.

Bor. Mikuláš – Kopčany 1:3 (1:1), 6. Ľ. Macek – 31. A. Praženka, 81., 87. (11) R. Neúročný.

100 div., r. Kahúň.

Po faule na domáceho hráča centroval štandartku na zadnú tyč Ľuboš Macek, spoluhráči pohybom zmiatli brankára hostí a lopta sa aj s pomocou tyčky dostala do siete – 1:0. Bohužiaľ, zo strany domácich to bolo v tomto zápase všetko. Hostia postupne prevzali iniciatívu, ešte do prestávky ešte do prestávky vyrovnali Praženkom a v záverečnej desaťminútovke Neúročný dvomi gólmi rozhodol o zaslúženom víťazstve hostí, ktorí boli v každom smere lepší. Skóre uzatváral po faule z pokutového kopu v 88. minúte.

Spartak Stráže – Lakš. N. Ves 0:3 (0:3), 17., 32. P. Haramia, 42. A. Vrablic.

150 div., r. Kahúň. ČK 1:0 (40. P. Hladký).

Domáci začali svižne a brankár hostí Močko musel v úvode trikrát zasahovať pri strelách spoza 16-ky. Hostia hrali umne, po dvoch brejkoch skóroval šikovný Paťo Haramia a bolo 0:2. Domácich „pochovala“ ČK brankára Hladkeho, ktorý pred šestnástkou naprával zaváhanie obrany, no fauloval unikajúceho Haramiu. Z trestného kopu Adam Vrablic trafil horný roh brány „Rodáka“ z Lakšár Mariána Konečného, ktorý prišiel miesto Hladkého a bolo 0:3. Do druhého polčasu Spartak prestriedal, mal výraznú prevahu, vytváral si jednu šancu za druhou. Len Capák Polák spálil 3 tutovky a v 67. min. nepremenil ani pokutový kop. Sami pred brankárom boli Smolinský aj Igor Letko, ale ani jeden z nich Močka neprekonal.

Bor. Sv. Jur – Štefanov 2:5 (0:3), 50. D. Strapko, 58. A. Daniel (11) – 11. S. Daniel, 22., 26., 61. B. Tureček, 90. L. Hrubša.

200 div., r. Lapoš.

Hostia ovládli prvý polčas, na ihrisku pôsobili suverénnym dojmom a domácim vôbec nič nedovolili. Svoju prevahu vyjadrili tromi gólmi v priebehu štvrťhodinky. Skóre otvoril v 11. min. Stano Daniel a potom v priebehu štyroch minút zvýšil Braňo Tureček už na 0:3. Po prestávke však vo vedomí dostatočného náskoku podvedome poľavili a zrazu bolo 2:3. V 50. min. znížil na 1:3 David Strapko a v 58. min. dal kontaktný gól Aďo Daniel, keď premenil pokutový kop za držanie – 2:3. Lenže už o tri minúty uzavrel Tureček svoj hetrik gólom na 2:4 a v poslednej minúte Lukáš Hrubša pridal gólovú poistku na konečných 2:5.

MO ObFZ Senica 7. liga
Líder tabuľky sa riadne vytrápil v zápase so Sekulami, rozhodujúci gól padol až minútu pred koncom. Po štyroch kolách bez gólu sa v Erikovi Guothovi opäť prebudil inštinkt zabijaka, keď Hradišťu nastirľal štyri góly. Hetrik zaznamenali aj Radek Uher z Trnovca a Jozef Burian z Kunova. Ten dokonca čistý, že čistejší už byt nemôže – v jednom polčase a bez prerušenia.

Smrdáky – Kunov 2:5 (1:4), 28. Ľ. Janík, 53. M. Škoda – 4., 16., 23. J. Burian, 40. R. Kollár, 85. J. Belohlávek.

100 div. r. Lapoš.

Obrana Smrdák nestojí na pevných nohách. Prvé tri domáce zápasy ešte Smrdáky vyhrali, no zakaždým dostali dva góly. V posledných dvoch kolách to ešte „vylepšili.“ Pred týždňom 4:4 s Rovenskom a teraz 2:5 s Kunovom. Z efektivity ich vyškolil Jozef Brian, ktorý v úvodnej polhodinke svojim hetrikom poslal hostí do sľubného náskoku – 0:3. Hoci Janík po chvíľke znížil, ešte do polčasu vrátil hosťom trojgólové vedenie Rado Kollár – 1:4. Po prestávke sa už len dohrávali, na každej strane videli diváci ešte po jednom góle.

Rovensko – Hradište 5:0 (2:0), 10., 24., 50., 66. E. Guoth, 82. J. Čermák.

100 div. r. Matúš.

Po štyroch zápasoch bez gólu sa „prebudil“ minuloročný král strelcov tejto súťaže Erik Guoth a štyrmi gólmi v rade prakticky sám rozhodol o vysokom víťazstve Rovenska. Skóre zápasu ešte uzatvoril v 82. min. Juro Čermák na konečných 5:0.

Unín – Š. Humence 1:2 (1:1), 26. M. Uher (11) – 12. R. Tóth, 55. R. Bilka.

200 div. r. Blaha. ČK 0:1 (36. P. Krč).

Hostia prišli ako favorit a aj sa ujali vedenia v 12.min. gólom Radka Tótha – 0:1. Domáci Mišo Uher však v 26.min. premenil pokutový kop a keď v 36.min. videl hosťujúci Palo Krč ČK, nevyzeralo to s favoritom rúžovo. Unín však dlhú početnú výhodu nezúžitkoval, naopak, hostia aj v oslabení rozhodol v 55. min. zo štandartky Robo Bilka o zisku troch bodov – 1:2.

Letničie Koválov 2:0 (0:0), 52. D. Šefčík, 80. J. Pekarovič.

100 div. r. Jablonický.

Domáci mali stálu prevahu, no súperovho brankára Szpyrca dokázali prekonať až v druhom polčase. Najskôr v 52. min. dal na 1:0 Dano Šefčík a skóre na konečných 2:0 uzatváral v 80. min. striedajúci Ján pekarovič, ktorý bol na ihrisku sotva dve minúty.

Trnovec Smolinské 4:1 (2:1), 14., 24. (11), 81. (11). R. Uher, 49. B. Brunovský – 22. R. Daniel.

100 div. r. Škrinár.

Mužom zápasu sa stal Radek Uher, ktorý mal k dispozícii tri štandartné situácie a všetky premenil, z toho dva pokutové kopy. V zápase mužstiev zo spodku tabuľky však aj Smolinské malo príležitosti, z jednej z nich vyrovnal v 22. min. René Daniel na 1:1. Potom však dávali góly už len domáci.

Petrova Ves – Sekule 1:0 (0:0), 89. Michal Mihálik.

Sekule na ihrisku lídra držali bezgólový stav a nádej na zisk bodu do samého záveru stretnutia. Nevydržali však do konca. V 89. min. rozhodol o zisku troch bodov ďalekonosnou strelou Michal Mihálik – 1:0. Hosťom už čas na vyrovnanie neostal.

MO ObFZ Senica 8. liga
Kostolné – Podbranč 3:0 (2:0), 1. M. Kmecík, 43. M. Hučko (11), 66. A. Otrubný.
100 div., r. Švancara.

Vrádište Osuské 3:1 (2:1), 32. M. Prokeš, 41. R. Jurčík, 80. J. Rehák – 39. M. Kuľka.
50 div. r. Hušek.

Dojč – Bukovec 2:5 (1:1), 11., 62. R. Búzek – 14., 70., 89. B. Sabo, 79. L. Šlahor, 90. E. Sládek.
50 div. r. Bednár.

Chvojnica – Prietrž 4:3 (2:0), 26. Martin Kollár (11), 44. Maroš Kollár, 77., 85. D. Šiška – 70. S. Novák, 71. J. Janitor, 87. M. Harnoš.
50 div. r. Šturdík.

Chropov – Košariská 6:0 (2:0), 26. P. Špaček (11), 38. O. Orth, 53., 88. O. Stúpal, 56. T. Petri, 89. R. Kudláč.
50 div. r. Polakovič. ČK 0:1 (80. Jeřala)