Záhoráci v súťažiach riadených ZsFZ hrali na ihriskách súperov a všetci mali nakročené za ziskom troch bodov.

Obaja zástupcovia vo 4. lige vonku vyhrali, od Radimova sa to čakalo, podstatne ťažšiu situáciu mali Gbely v Prievidzi, no zvládli ju.

V 5. lige sa od Brodského na ihrisku lídra v Hornej Krupej body nečakali, úspechom by bola aj prijateľná prehra. Brodské však príjemne prekvapilo a ešte 6 minút pred koncom vyhrávalo o dva góly. Aj keď domáci napokon vyrovnali, hráči Brodského si za svoje vystúpenie určite zaslúžia pochvalu.

4. liga SZ 7. kolo
Kvašov – Radimov 1:4 (1:3), 45. M. Bičan – 10. K. Ravas, 34. R. Drápal (11), 43. J. Kuchta, 68. A. Šebesta.

100 div., r. Švolík – Hubinský, Ahmed. ŽK 4:1 (Frühauf).

Radimov: Krakovský – Urbánek, Rosa, Šefčovič, Balážik, Drápal (58. Šebesta), K. Ravas, Včelka, Kuchta (82. Dermek), D. Frühauf (76. Vanek), Rehák (68. Božek), tréner Tomáš Miša.

Radimov sa na ihrisku v Kvašove predstavil ako skutočný líder tabuľky. Od začiatku nebolo pochýb o jeho víťazstve, bola to len otázka jeho výšky. Gólovo sa presadili obidve letné posily z Rybiek, Kristian Ravas i Kubo Kuchta dali po góle, na 0:2 zvyšoval z pokutového kopu kapitán Rado Drápal. A keby pridlho neoslavovali svoj tretí gól, nemuseli v nadstavenom čase prvého polčasu inkasovať ani ten jeden gól. Po prestávke už Radimov kontroloval svoje vedenie, nebol taký dôrazný v koncovke. Po hodine hry prišiel na ihrisko Andrej Šebesta a práve on v 68. min. uzavrel skóre zápasu na konečných 1:4.

Prievidza – Gbely 1:3 (1:1), 41. D. Zedek – 9. D. Nemec, 80. L. Ravas, 88. O. Neoveský.

250 div., r. Štrba – Kováč, Bojda. ŽK 5:1 (Nemec).

Gbely: P. Ravas – Smetana, Dvořák, Frühauf, Bzdúšek, L. Ravas, V. Mráz, Neoveský, Veselský (81. Pribyla), Bohun, Nemec (88. M. Mráz), tréner Adam Ambra.

Aktívnejší boli domáci, no efektívnejší Záhoráci, navyše brankár Peťo Ravas si v Prievidzi skvelo „postavil“ svoje bránkové tyčky. V 9.min. krásny pas Vlada Mráza cez celú šírku ihriska si perfektne prebral Dominik Nemec, dostal sa za chrbát obrancu a povedľa brankára poslal loptu po zemi do siete – 0:1. V 41. min. po útočnom faule dovolili hostia rýchlu rozohrávku hráčom Prievidze, k zakončeniu sa dostal Zedek a zblízka nedal P. Ravasovi šancu – 1:1. Chvíľu po prestávke sa dostal do brejku Zelníček, trafil ľavú tyč Ravasovej brány, k odrazenej lopte sa dostal Spevák, no pri kľučke bol faulovaný. Pokutový kop napálil bývalý reprezentant Filip Hlohovský do brvna. V 80. min. mali domáci výhodu štandardnej situácie v blízkosti šestnástky súpera, zahrali ju však katastrofálne, k odrazenej lopte sa dostal Nemec, prešiel cez troch hráčov domácich a po jeho prihrávke dal Lukáš Ravas vedúci gól hostí – 1:2. Mužom uápasu bol bývalý mládežnícky reprezentant Dominik Nemec. Ani v 88. min. na neho domáca obrana nestačila, zastavila ho len za cenu ŽK. Po trestnom kope V. Mráza a jeho nevydarenej strele sa lopta odrazila k Ondrovi Neoveskému a ten ju poslal do siete na konečných 1:3.

Ďalšie výsledky: Vrbové – Prečín 0:0, Boleráz – Partizánske 1:2, Trebatice – Lehota 0:0, Domaniža – Bánovce 1:0, Tr. Stankovce – D. Vestenice 5:1, Jasl. Bohunice –  Hlohovec 1:1.

5. liga Z 8. kolo

Horná Krupá – Baník Brodské 3:3 (1:1), 22. A. Konečný, 84. M. Španka, 86. P. Šarabok – 32. A. Gonda, 60. M. Čermák, 66. P. Jakubec.

150 div., r. Vido – Majcher, Krchlík. ŽK 0:2 (Cintula, Trubiroha).

Brodské: Hrdlička – Čermák, Šimo, Trubiroha, Malík,

1. Daniel (64. P. Jakubec), Gonda (85. Antálek), Hýll,

Kompuš (53. M. Bartal), Cintula, Bartoš (90. Baláž), tréner Štefan Bodiš.

Domáci ako líder tabuľky boli veľkým favoritom, no nakoniec boli radi, že v hodine dvanástej zachránili aspoň jediný bod a svoju neporaziteľnosť. Domáci od začiatku síce hrali tak, ako sa na tabuľkového lídra patrí, mali častejšie loptu na svojich kopačkách, no ich šance  končili na skvelom brankárovi Hrdličkovi. V 22. min. však ani on nezabránil skórovať Konečnému – 1:0. Postupne sa  však dostávali do hry aj hostia a po dvoch rýchlych protiútokoch otočili stav vo svoj prospech. Najskôr vyrovnal Adrian Gonda a po hodine hry ich dostal do vedenia Mário Čermák – 1:2. V 64. min. prišiel na ihrisko Peter Jakubec a už po dvoch minútach zvýšil vedenie hostí na 1:3. Brodské malo aj ďalšie šance, no keď ich nepremenilo, v samom závere prišiel trest, keď domáci v priebehu dvoch minút dvomi gólmi zachránili stratený zápas 3:3.

Voderady – Zvončín 0:4, zápasy Horné Orešany – Holíč a Mokrý Háj – Piešťany sa z dôvodu nariadenia RUVZ odložené.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…