Majstrovské stretnutia 9. kola súťaží Oblastného futbalového zväzu Senica sa po nariadené ÚVZ hrali bez divákov, alebo iba s minimom, rátajúcich na jednotky, čo rozhodne nie je dobré pre futbal.

Zo zápasu Hlboké – Jablonia 3:1. S loptou strelec dvoch gólov domácich Juraj Kovalovský (v bielom).

V skupine A ide Hlboké ako dobre namazaný stroj. Vyrovnanejšia situácia je v skupine B, kde počas uplynulého víkendu nevyhralo ani jedno mužstvo z čela tabuľky. V prípade víťazstva Kútov so Slovanom Šaštín mohlo prísť k zmene na čele, ten si však ustrážil svoju neporaziteľnosť i vedúce postavenie. Príjemne prekvapili Búrania vLakšároch, ale aj Čárania v súboji so Spartakom Stráže.

MO ObFZ Senica 6. liga
Skupina A 9. kolo

Hlboké – Jablonica 3:1 (1:0)

Góly: 27., 72. J. Kovalovský, 51. T. Slovík – 76. V. Jánošík. 3 div., rozh. Černek.

Susedské derby sa nieslo v znamení prevahy domáceho mužstva, no hostia hrozili najmä Januškom. Ten nepremenil dva samostatné nájazdy. Na druhej strane Tomáš Slovík trafil brvno a trikrát v dobrej pozícii netrafil medzi tyče. V 27. min. sa pekne uvoľnil Juraj Kovalovský a strelou z 22 metrov prízemnou strelou otvoril skóre. Ihneď po prestávke zo svojej tretej šance trafil Januška ľavú tyč a o chvíľu poslal prihrávke Pajpacha do siete Tomáš Slovík – 2:0. Svojim druhým gólom zvýšil Kovalovský na 3:0 a po chvílke Jánošík z trestného kopu trafil ľavý horný roh na konečných 3:1. Zaslúžené víťazstvo domácich.

Rohov – Oreské 2:8 (1:3)

Góly: 11. A. Rybnikár, 66. I. Ravas – 13. A. Beňo, 18., 58., 64. L. Pavlačka, 21. A. Hrbatý, 78. B. Baláž, 85., 88. R. Šefčík, r. Kahúň.

Už v 9.min. bol tréner Rohova prinútený striedať. Namiesto Dubca prišiel na ihrisko Adam Rybnikár, ktorý úž po dvoch minútach pobytu na ihrisku dostal domácich do vedenia – 1:0. V ďalšom priebehu to však bola exhibícia mužstva hostí. Domáca obrana si nevedela rady najmä s Lukášom Pavlačkom. Ten bol na neudržanie, sám dal tri góly a na ďalšie aj prihrával a najväčšou miesrou tak prispel k jednoznačnému víťazstvu Oreského.

Cerová – Radošovce 1:2 (1:2)

Góly: 36. D. Badáň – 13. L. Sloboda, 42. R. Drgon, r. Lapoš.

Domáci začali rozpačito čo dokázali využiť Radošovce už v 13.min. na získanie vedenia gólom Lukáša Slobodu – 0:1. Cerovej pomohla v 36. min. štandardná situácia, po ktorej sa im však podarilo vyrovnať, keď sa k odrazenej lopte dostal Denis Badáň a trafil presne – 1:1. Tesne pred koncom polčasu však domáca obrana vyrobila hrubú chybu a Rado Drgon poľahky poslal hostí opäť do vedenia – 1:2. Snaha domácich po prestávke bola evidentná, no šance neprichádzali. S jednou strelou za polčas sa nevyhráva, keď navyše nejde ani do priestoru bránky.

Sobotište – Dubovce 2:0 (1:0)

Góly: 45. T. Vizváry, 59. M. Tomeček, rozh. Šturdík.

Sobotište pokračuje v dobrých výkonoch a nezastavil ich ani nepremenený pokutový kop, ktorý v 18. min. zahodil Hanzlíček. V posledných sekundách prvého polčasu sa presadil Vizváry a po prestávke po hodine hry zvýšil na konečných 2:0 Miro Tomeček.

Baník Čáry – Spartak Stráže 2:1 (1:0)

Góly: 42., 79. A. Šefčík – 78. M. Biksadský, r. Rusinko.

O tomto susedskom derby sa hovorilo už dva týždne pred stretnutím a predpokladalo sa, že bude prekonaná aj rekordná návšteva 500 divákov z derby s Kútami. Nakoniec sa pre nezmyselné nariadenie Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) hralo bez divákov – na škodu futbalu.

Stráže mali od začiatku loptu viac pod kontrolou, Čáry hrali zo zabezpečenej obrany, no neustále hrozili brejkami. Stalo sa tak aj zásluhou zranenia dvoch kľúčových hráčov Baníka, keď Sekáč a Lovecký museli striedať už v úvodnej dvadsaťminútovke. Prvú šancu mal Spartak, v 18. min. po strele Slováka zachránila Baník žrď Ozábalovej bránky. Na druhej strane dve nebezpečné strely domácich tesne minuli bránu Konečného. V 25. min. nová posila Spartaka z Borského Jura David Strapko vyskúšal pozornosť Ozábala, ten sa však prekvapiť nedal. Skóre sa menilo v 41. min., kedy Adrián Šefčík krížnou strelou prekonal Konečného – 1:0. Po prestávke hostia v snahe vyrovnať pridali, no ani druhý pokus Slováka nebol úspešný, ďalšia hlavička hostí išla tesne vedľa a strela domáceho Navrátila vysoko nad bránu. V 78. min. strelu Mareka Biksadského brankár Ozábal stlmil a Ľ. Danihel loptu odkopol, asistent rozhodcu ju však videl za čiarou – 1:1. Hráči Spartaka sa ešte ani poriadne nedoradovali z gólu a už opäť prehrávali, keď v 79. min. sa druhýkrát v zápase presadil Šefčík – 2:1. Bývalý hráč Spartaka tak rozhodol o výhre Baníka. Svoje vedenie si už Čáry ustrážili a pripísali si body do tabuľky už vo štvrtom zápase po sebe. O náhode sa tu už hovoriť nedá.

Lakš. N. Ves – Bor. Mikuláš 1:2 (0:1)

Góly: 63. N. Hubek – 11. Š. Cvečka, 90. R. Cintula. r. Vlk.

Zrejme najväčšie prekvapenie kola, i keď susedské derby favorita zvyčajne nemá. Domáci nastúpili s elánom, no s podporou vetra lopta viac poslúchala hráčov Borského Mikuláša. V 11. Min. zahrávali rohový kop, po ktorom sa lopta odrazila k Štefanovi Cvečkovi a ten prekonal Kubeňáka na 0:1. Hostia mali zopár ďalších šancí aj na zvýšenie svojho náskoku, najmä hlavička Abogana volala po góle, no stav sa nemenil. Po prestávke mali podporu vetra domáci, boli lepším mužstvom a zaslúžene aj vyrovnali, keď v 63. min. prekonal Michalicu v bráne hostí Noro Hubek 1:1. Tlak domácich ďalší gól nepriniesol a keď už súperi boli zmierení s remízou, vo 4. min. nadstaveného času rozhodol Robo Cintula o tom, že všetky body sa sťahujú do susedného Mikuláša – 1:2.

TJ Kúty – Slovan Šaštín 2:2 (0:2)

Góly: 50. M. Šefčovič, 71. D. Smolinský – 1. F. Kučera, 4. M. Herda, r. Lapoš.

Kto sa so začiatkom zápasu omeškal len o 4 minúty, už videl na ukazovateli stav 0:2. Už po niekoľkých sekundách hry prekonal Pavla Škodu v domácej bráne Filip Kučera a v 4. min. pridal druhý gól Slovana Matúš Herda – 0:2. Domáci futbalisti sa z tejto „facky“ postupne prebrali a mali častejšie loptu v moci. Do prestávky sa im ešte Buzaya prekonať nepodarilo, no chvíľu po prestávke dal kontaktný gól Marek Šefčovič – 1:2. Tlak Kútov bol korunovaný v 71. min. vyrovnávajúcim gólom, ktorý dal Dominik Smolinský – 2:2. Viac príležitostí na strhnutie víťazstva na svoju stranu mali domáci futbalisti, no gól už nedal ani jeden zo súperov a tak sa v tomto očakávanom súboji body delili.

Kopčany – Bor. Sv. Jur 1:0 (0:0)

Góly: 77. D. Hýroš, r. Mráz.

Domáci strelci sa v tomto stretnutí trápili s koncovkou i s dobre chytajúcim Lukášom Kleinedlerom v bráne hostí. Hostia sa spoliehali na zabezpečenú obranu rýchle protiútoky, vytvorili si však len jednu gólovú šancu, ktorú však tiež nepremenili. Gól nedali ani domáci, hoci tých gólových šancí mali podstatne viac. Po prestávke mali podporu vetra domáci a tak to skúšali strelami z diaľky, čo však na Kleinedlera neplatilo. Až v 77. min. jednu ďalekonosnú neudržal a z dorážky sa presadil Dominik Hýroš – 1:0. Hostia potom hru otvorili, šance na strane domácich pribúdali, góly však nie.

Štefanov – Mor. Sv. Ján 3:0 (2:0)

Góly: 35. i 38. D. Karas z 11, 62. A. Beňa, r. Kahúň.

V záverečne štvrťhodinke prvého polčasu zahrávali domáci v priebehu troch minút dva pokutové kopy. K obidvom sa postavil David Karas a obidva premenil. Po hodine hry zvýšil Adam Beňan a 3:0 a domáci už svoj trojgólový náskok dotiahli až do záverečného hvizdu.

Kunov – Rovensko 4:0 (1:0)

Góly: 21. R. Michele, 62. J. Burian, 77. J. Belohlávek, 90. M. Kováčik, r. Knap.

Nočným dažďom premočený trávnik trošku sťažoval hráčom hru. Avizovaný súboj dvoch najlepších strelcov súťaže Jozefa Burian s Erikom Guothom vyznel pre domáceho Buriana, ktorý jeden gól dal a po zákroku na neho bola penalta. Tú síce Filip Vizváry nepremenil, no to už domáci viedli 2:0 a mali hru pevne v rukách. Rozhodujúcim pre vývoj zápasu bol príchod hrajúceho trénera Mira Kováčika na poslednú polhodinku. Svojimi milimetrovými prihrávkami pripravil svojim spoluhráčom tri tutovky, z ktorých Jozef Burian a Juraj Belohlávek zvýšili až na 3:0, ďalšiu Rado Kollár nepremenil. No a jeho gól z 90. min. by mohol ísť do znelky GBS. Okrem gólov trafili ešte konštrukciu Vávrovej brány Rado Burian a Kollár. Hostia si s minimom streleckých pokusov nárok na lepší výsledok robiť nemohli, navyše v domácej bráne stál pozorný Fábik.

Hradište – Unín 4:2 (1:0)

Góly: 3. B. Tobiáš, 75. M. Sadloň, 77. R. Barcaj, 88. T. Sadloň – 46. B. Perička, 53. P. Švrček, r. Škrinár.

Domáci sa rýchlym gólom ujali vedenia gólom Tobiáša a tak skončil aj prvý polčas. Ešte rýchlejší vstup mali do druháho polčasu hostia, keď už po pár sekundách vyrovnal dorastenec Periška a v 53. min. dokonca otočili vo svoj prospech gólom Švrčka. Domáci však mali silný záver, v poslednej štvrťhodinke dali tri góly a zaslúžene si pripísali tri body.

Sekule Smrdáky 2:2 (1:1)

Góly: 7. M. Vávra, 90. M. Chvátal – 45. R. Škojec, 69. D. Švárny, r. Hušek.

V zápase mali domáci prevahu a už v 7.min. a ujali vedenia gólom Vávru. Aj v ďalšom priebehu si vypracovali šance, no nepodarilo sa im ich premieňať. Ako sa to robí im ukázal v 45.min. Rasťo Škojec, ktorý výstavným trestným kopom vyrovnal na 1:1. Aj po prestávke mali viac z hry domáci, no gól dal hosťujúci Damián Švárny na 1:2. Sekule sa museli bať o výsledok, aspoň bod im zachránil gólom v nadstavenom čase striedajúci Martin Chvátal – 2:2.

SmolinskéPetrova Ves 2:3 (2:2)

Góly: 12., 26. P. Goga – 13. M. Matula, 22., 66. F. Lánik, r. Matúš.

Líder z Petrovej Vsi na ihrisku predposledného mužstva prehrával od 12. min. gólom Gogu, no trvalo mu iba minútu, aby stav zrovnal Martinom Matulom. Po góle Filipa Lánika na 1:2 sa podobný kúsok podaril aj Smolinskému, keď po štyroch minútach vyrovnalo. Úspešným strelcom bol opäť Peter Goga. O zisk troch bodov sa zaslúžil strelecky disponovaný Filip Lánik, ktorý svojim druhým gólom rozhodol v 66. min., keď prudkou a presnou hlavičkou prekonal Maderiča v domácej bráne – 2:3. Domáci poriadne potrápili favorita, ktorý sa na tri body riadne nadrel.

Š. Humence – Letničie 5:2 (4:2)

Góly: 18. V. Kutlak, 30. P. Václavek (11), 39., 85. J. Cintula, 44. A. Foriška – 28. J. Pecho, 33. T, vacenovský, r. Polakovič.

V zápase bohatom na góly hostia po dvoch štandardných situáciách zakaždým vyrovnali vedenia domáceho mužstva, no po treťom góle Jakuba Cintulu v 39. min. už prebrali réžiu zápasu do svojich rúk domáci a pridali ďalšie dva góly. Na polčasových 4:2 zvýšil Aleš Foriška a konečnú podobu skóre stanovil v 85.min. svojim druhým gólom Cintula – 5:2.

Prietrž – Vrádište 2:4 (1:2)

Góly: 30. E. Hečko (11), 62. M. Kukliš – 23., 23., 60. D. Medo, 90. J. Rehák, rozh. Bednár. ČK 0:1 (75. R. Jurčík)

Hostia aj v oslabení uchránili svoje víťazstvo. V 75. min. bol za stavu 2:3 vylúčený Rado Jurčík, no Prietrž presilovku nielenže nevyužila, ale v 90.min. ešte inkasovala rozhodujúci gól na 2:4. Jeho strelcom bol Juraj Rehák,

Bukovec – Kostolné 0:2 (0:1)

Góly: 16. A. Otrubný, 80. M. Hučko, r. Mráz.

Domáci Sabo nedal za stavu 0:0 pokutový kop. Hostí to povzbudilo a už o chvíľu dali vedúci gól Otrubným.

Košariská – Dojč 1:3 (0:2)

Góly: 90. Ľ. Straka – 2. R. Pritchard, 44., 86. R. Búzek, r. Brezina.

Nepríjemné prekvapenie pripravil pre domácich posledné mužstvo tabuľky z Dojča, ktoré sa až v 9.kole dočkalo svojho prvého víťazstva. Už v 2.min. viedli hostia po góle Róberta Pritcharda 0:1. Aj ďalšie dva góly dal v záveroch obidvoch polčasov Róbert, tentoraz však Búzek. Domáci korigovali až v nadstavenom čase Strakom.

PodbrančChvojnica 1:3 (0:2)

Góly: 61. A. Miča (11) – 23. J. Halaš, 32. E. Bukovský, 59. D. Šiška, r. Podmajerský.

Po skvelom začiatku, kedy mal Podbranč po 3. kole na svojom konte dve víťazstvá, akoby sa vracal do zabehnutých koľají posledných sezón.

Osuské – Chropov 7:1 (3:0)

Góly: 20., 58. I. Černek, 35. (11), 72. S. Olah, 42., 67.M. Winter, 69. Ľ. Pavelka – 50. J. Bederka, r. Vlk.

Prekvapujúci výsledok, aspoň čo sa výšky skóre týka. Rozhodne sa očakával väčší odpor hráčov Chropova.