Súťaže Oblastného futbalového zväzu Senica pokračovali neúplným 10. kolom. Odložené boli po dva zápasy v 6. i 8. lige. Čo je  však pre futbal horšie, podľa všetkého toto boli v tomto kalendárnom roku posledné futbalové zápasy. Lebo – korona!

V Rohove sa susedské derby skončilo zaslúženom deľbou bodov, v Sobotišti prekvapila Jablonica vysokou výhrou a Močidľany sa ani na deviaty pokus víťazstva nedočkali. V B – skupine skončili až tri zápasy remízou, na ihriskách súperov vyhrali Šaštín i Stráže, čo však až také prekvapenie nie je.

MO ObFZ Senica 6. liga
Skupina A 10. kolo

Pop. Močidľany – Dubovce 1:3 (0:1)

Góly: 60. T. Kopálek – 17. D. Helt, 65. vlastný (A. Jakúbek), 68. K. Krutý, r. Kahúň, ČK 1:0 (68. J. Kopálek).

Márny boj domácich o prvé víťazstvo v súťaži. Dopomohol k nemu aj vlastný gól Adama Jakubka v 65. min. na 1:2, iba chvíľu po tom, čo Tomáš Kopálek vyrovnal na 1:1. Sklamanie domácich bolo veľké a už o 3 minúty dostali ďalší gól na 1:3. V závere videl ČK domáci Jozef Kopálek (nie prvú v tomto ročníku) čím pribrzdil snahu Močidlian o možný zvrat v stretnutí.

Rohov – Rybky 1:1 (1:1)

Góly: 4. I. Ravas – 23. G. Bartošek, r. Kahúň.

Na ťažkom teréne po nočnom daždi sa hral v Rohove bojovný futbal. Už vo 4.min. využil chybu v obrane hostí Ivan Ravas a dostal domácich do vedenia – 1:0. Hostia vyrovnali takisto po chybe domácej obrany a Gabo Bartošek ju využil – 1:1. Hostia boli kombinačnejším mužstvom, no najmä po prestávke bol nebezpečnejší Rohov, no dve sľubné šance Buriana a jedna Dubca ostali nevyužité. Na druhej strane Rybky hrozili štandartkami Fredyho Ravasa. Stretnutie napokon skončilo spravodlivou remízou.

Sobotište – Jablonica 1:4 (1:0)

Góly: 16. T. Vizváry – 49. P. Pitorák, 59. P. Januška, 69. L. Mihalcsak, 83. M. Galba, r. Hušek.

Po vydarenom prvom polčase, kedy dostal domácich do vedenia v 16. min. Tomáš Vizváry, prišiel po prestávke z ich strany veľký útlm, čo hostia dokázali využiť na strelenie štyroch gólov. Chvíľu po prestávke vyrovnal po štandartke Paťo Pitorák na 1:1 a o desať minút hostia už vyhrávali, keď ich druhý gól dal Paťo Januška – 1:2. Aj na tretí gól si vybrali desaťminútový interval, v 69.min. dal ich tretí gól Luky Mihalcsak – 1:3. To však nebolo z ich strany všetko. V 83. min. potvrdil Mário Galba, že po zranení môže byť prínosom pre mužstvo a svojim gólom uzavrel na konečných 1:4.

Oreské – Radošovce a Hlboké – Cerová odložené.

Štefanov – Slovan Šaštín 1:2 (1:1)

Góly: 41. R. Hlavenka – 30. M. Šedivý, 59. F. Bartal, r. Vlk.

Bol to vyrovnaný zápas, ktorý skončil zaslúženou remízou. Oslabení domáci bojovali a proti lídrovi rozhodne nesklamali. V zápase si ani jedno mužstvo nevytvorilo veľa šancí, góly padali po štandardných situáciách. Šťastie prialo Šaštínu, keď dva góly dali z dorážok pred bránou. Ich autormi boli M. Šedivý a F. Bartal. Domáci vyrovnávali tiež po štandartke, keď dlhú loptu z polovice ihriska sklepol Tureček pred Hlavenku a ten dával do prázdnej brány na polčasových 1:1.

Baník Čáry – Lakš. N. Ves 1:1 (1:1)

Góly: 27. T. Chorvát – 36. T. Velický. r. Mesíček.

Vyrovnané stretnutie po herne stránke. Obidve mužstvá si vypracovali niekoľko dobrých šancí a tak stretnutie skončilo zaslúženou deľbou bodov. O góly sa postarali Humenčania. V 27. min. poslal domácich do vedenia Tomáš Chorvát a v 36. min. vyrovnal Tomáš Velický.

TJ Kúty – Spartak Stráže 1:3 (1:1)

Góly: 3. D. Smolinský – 43. D. Strapko, 80. K. Krchňavý, 84. E. Pagáč, r. Vlk.

Kúty sa veľmi rýchlo ujali vedenia gólom Dominika Smolinského, no viackrát sa im brankára Hladkého prekonať nepodarilo. V závere polčasu vyrovna David Strapko na 1:1. Ihneď po rozohraní v strede ihriska mal obrovskú šancu strhnúť vedenie opäť na stranu domácich Mário Vrábel, no neuspel. Po prestávke sa o víťazstvo snažili obaja súperi, šťastnejší boli hostia, ktorí v poslednej desaťminútovke gólmi Krchňavého a Pagáča si zaistili víťazstvo 1:3.

Kopčany – Mor. Sv. Ján 2:2 (1:1)

Góly: 7. D. Hýroš, 74. O. Zabadal – 40., 67. D. Bolf, r. Lapoš.

Každý chvíľku ťahal pílku. Domáci sa ujali vedenia rýchlym gólom Dominika Hýroša, po ktorom sa k slovu prihlásil Dominik Bolf a dvomi gólmi otočil stav v prospech Jáňanov. Svoje vedenie však hostia neudržali, v 74. min. vyrovnal Ondrej Zabadal na konečných 2:2. Zaslúžená deľba bodov.

Bor. Mikuláš – Bor. Sv. Jur 1:1 (1:0)

Góly: 25. T. Lipár – 69. P. Hrúz, r. Blaha.

Prvý polčas boli domáci lepším mužstvom. Už v 1. min. mali obrovskú šancu, no nepremenili samostatný únik z polovice ihriska. V 25. min. však po štandartke dal ich vedúci gól Tomáš Lipár – 1:0. Z ďalších možností však už ďalší gól nepridali. Po zmene strán boli aktívnejší hostia a nakoniec sa aj dočkali vyrovnávajúceho gólu, ktorý dal v 69. min. Peter Hrúz – 1:1. Spravodlivá remíza.

MO ObFZ Senica 7. liga 10. kolo

Smolinské prišlo do Smrdák iba s 9 hráčmi a s pribúdajúcimi gólmi v ich sieti im ubúdali „zranení“ hráči a tak sa ani nedohralo. Koválov viedol v 10. minúte na ihrisku lídra 2:0, no k prekvapeniu nakoniec neprišlo. V Trnovci, Kunove i v Letničí sa hrali vyrovnané zápasy s rovnakým výsledkom.

Smrdáky – Smolinské 7:0 (3:0),

Góly: 17. (11), 20., 68. M. Škoda, 33. J. Pagáč, 50., 70. D. Švárny, 53. R. Škojec, r. Kopúnek.

Hostia prišli do Smrdák iba s ôsmymi hráčmi. Prekvapujúco už v 4. min. mali veľkú šancu, Goga však bránu netrafil a medzi žrde nemierili ani Buček a Daniel. Kompletným domácim odolávali však iba štvrťhodinku. V 17. min. Mišo Škoda obišiel aj brankára Krušinu a ten ho stiahol za nohu. Z pokutového kopu sám faulovaný otvoril skóre a o tri minúty pridal aj druhý gól – 2:0. Po polhodine pridal Juraj Pagáč aj tretí gól a zrazu všetci hráči domácich chceli dať góly, zabudli na kolektívne poňatie a to bolo pre hostí šťastím. Po prestávke v priebehu troch minút zvýšili Švárny a Škojec už na 5:0. Škoda uzavrel hetrik na 6:0 a keď Švárny svojim druhým gólom v 70. min. dal na 7:0, zápas bol ukončený, keďže sa hosťom „zranilo“ niekoľko hráčov a ich počet klesol pod povolený počet. Trojica domácich hráčov, ktorých tréner Malý poslal pred minútou na ihrisko, sa tak ani nedotkla lopty a bol koniec.

Petrova Ves – Koválov 8:2 (3:2)

Góly: 17., 33., 67. M. Macánek, 23. (11), 79. Michal Mihálik, 47., 64. D. Gál, 83. F. Lánik – 1., 10. P. Tokoš, r. Mesíček.

Ubehlo sotva 40 sekúnd zo stretnutia a po prudkom centri Romana Macu sa pred bránou presadil Peter Tokoš a hostia prekvapujúco viedli 0:1. Domáci v snahe vyrovnať opäť zabudli na spomínanú dvojicu a ďalší center Macu poslal hlavou za Lánikov chrbát opäť Tokoš 0:2. Zdalo sa, že sa Petrovka doma opäť vytrápi, no opak bol pravdou. Vedenie 0:2 viac zaskočilo hostí. Ešte do prestávky domáci otočili skóre, keď znížil Macánek a z pokutového kopu za ruku vyrovnal Michal Mihálik – 2:2. Po polhodine Macánek svojim druhým gólom dostal domácich do vedenia. Po prestávke sa už hralo na jednu bránu, gól Gála v 47.min. definitívne zlomil odpor Koválova. Skóre sa postupne zvyšovalo až na hrozivých 8:2 a to mali hostia aj šťastie, že v drese domácich nenastúpil kanonier Koryčánek.

RovenskoUnín 5:3 (2:1)

Góly: 22. P. Vizváry, 34., 54., 63., 66. E. Guoth – 20., 77. B. Perička, 89. M. Tokoš, r. Škrinár, ČK 1:0 (88. P. Vizváry).

Prvý polčas bol vyrovnaný s viacerými šancami na jednej či druhej strane. Vedenia sa ujali hostia gólom Beďa Peričku, no už o dve minúty domáci Paťo Vizváry vyrovnal na 1:1. Po polhodine začal svoj štvorgólový koncert Erik Guoth. Po prestávke čistým hetrikom upravil vedenie domácich na 5:1 a prakticky bolo o osude zápasu rozhodnuté. Zápas sa už len dohrával, Unín využil poľavenie domácich na skorigovanie stavu na 5:3 gólmi Peričku a Tokoša, ktorý potrestal vylúčenie domáceho Vizváryho.

Trnovec Š. Humence 2:3 (1:2)

Góly: 25. S. Košút, 65. D. Štítny – 20. M. Matula, 43. P. Václavek, 63. vlastný (D. Štítny), r. M. Dutka.

Hostia prišli do Trnovca v úlohe favorita a už v 20. min. sa ujali vedenia po góle Maťa Matulu – 0:2. Domáci však bojovali, súperovi nič nedarovali a v 25. min. Samo Košút zrovnal skóre na 1:1. V zaujímavom zápase hostia gólom do šatne išli opäť do vedenia, strelcom bol Paťo Václavek – 1:2. Po prestávke padli už len dva góly. O obidva sa postaral Dušan Štítny, bohužiaľ ten prvý do siete vlastného brankára Kopečka. O dve minúty už prekonal aj súperovho Rafaju, no ním znížil iba na konečných 2:3.

Kunov – Sekule 3:2 (2:1)

Góly: 17. M. Černek (11), 30., 85. J. Burian – 11., 56. P. Škoda, r. Podmajerský.

Domáci ak sa chceli vrátiť na druhú priečku pred Humence, museli vyhrať. Prvý udreli však hostia, ktorí sa Peťom Škodom ujali vedenia. O chvíľu však z pokutového kopu po faule na Micheleho vyrovnal Milan Černek na 1:1. Po polhodine hry dlhú loptu Fišera predĺžil Jozef Burian hlavou do siete Vlka – 2:1. Po prestávke sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. V 56. min. však hostia využili štandartku a Škoda po rohu svojim druhým gólom vyrovnal na 2:2. Rozhodnutie prišlo v 85. min., kedy po ďalšom dlhom pase Fišera prešprintoval obranu hostí Jozef Burian a rozhodol toto zaujímavé stretnutie – 3:2. O jeho dobrú úroveň sa postarali obidve mužstvá, vyhralo šťastnejšie.

Letničie – Hradište 3:2 (1:1)

Góly: 40. M. Konečný, 53., 64. P. Kuček – 26., 70. M. Sadloň, r. Blaha, ČK 0:1 (29. M. Furko).

Hostia môžu byť nahnevaný na svojho vlastného hráča Martina Furka, ktorý v 29. min. za stavu 0:1 kopol v prerušenej hre súperovho hráča a musel ísť predčasne pod sprchy. Domáci početnú výhodu využili na obrat, keď v prvom polčase vyrovnal Michal Konečný a po prestávke po dvoch góloch Paťa Kučeka bolo už 3:1. Hostia to nezabalili, Martin Sadloň svojim druhým gólom znížil na 3:2, no v záverečnej dvadsaťminútovke už domáci svoje najtesnejšie vedenie ubránili.

Osuské – Dojč 4:2 (2:1)

Góly: 9., 31. M. Winter, 58., 77. O. Muravskij – 41. R. Búzek (11), 61. I. Šarközy, r. Švancara.

Zásluhou Milana Wintera si domáci vypracovali dvojgólové vedenie, ktoré hostia už len korigovali kontaktnými gólmi. Na konečných 4:2 dal v 77. min. svojim druhým gólom Muravskij.

Košariská – Bukovec 4:1 (0:0)

Góly: 65. F. Gašparík, 80., 84. M. Kolčák, 85. P. Zelenák – 84. Ľ. Klein, r. Polakovič.

Zaujímavý záver stretnutia, keď v priebehu piatich minút padli štyri góly.

Kostolné – Chvojnica 4:1 (2:0)

Góly: 13., 19. M. Hučko, 65., 69. (11) M. Mička – 84. R. Veis, r. Stacho.

PodbrančVrádište a Prietrž – Chropov odložili.