V rámci komplexnej obmeny vozového parku slúžiaceho na letnú a zimnú údržbu ciest Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) prevzala Správa a údržba ciest (SÚC) TTSK prvých dvadsať nových traktorov.

Do konca roka by cestári mali dostať aj druhú časť traktorov, celkovo kraj na obnovu vozového parku vrátane ďalších zariadení vynaloží podľa Jaroslava Vacka z odboru komunikácie TTSK sumu viac ako 10 miliónov eur, za traktory zaplatí 2,6 milióna eur bez DPH.

foto TTSK

“Vďaka novým traktorom aj s príslušenstvom sa o cesty budeme môcť efektívne starať počas celého kalendárneho roka. K traktorom ešte počas tejto zimy pribudnú prvé z 34 sypačov, ktoré postupne začneme uvádzať na naše cesty. Nové vozidlá výrazne zjednodušia prácu našim zamestnancom a zvýšia našu akcieschopnosť a efektívnosť,” uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Traktory bude SÚC podľa riaditeľa Dalibora Trebichalského v zime využívať na odhŕňanie a odvoz nahromadeného snehu či na nakladanie posypových materiálov do sypačov. “Vzhľadom na ich multifunkčnosť a širokú možnosť prídavných zariadení ich vieme využiť na mulčovanie trávy alebo čistenie krajníc a rigolov popri cestách,” dodal. Na zimnú údržbu má SÚC pripravených 26 dispečerských vozidiel, 75 kusov ďalšej špecializovanej techniky, 13.000 ton posypového materiálu ako posypovej soli a kameniva a tiež 137.000 litrov solanky.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024