Múzeá, galérie a ďalšie kultúrne inštitúcie v Bratislavskom kraji, aj múzeá Slovenského národnému múzea (SNM), si online formou v rámci podujatia Noc múzeí a galérií v sobotu (14. 11.) pozrelo takmer 43.0000 návštevníkov.

TASR o tom informovala koordinátorka podujatia pre Bratislavu Zuzana Vášáryová. Veľa návštevníkov zaznamenali aj na sociálnych sieťach.

“Hoci si nová podoba podujatia vyžiadala celkom inú prípravu a logistiku, pokúsili sme sa sprostredkovať návštevníkom kontakt so zbierkovými predmetmi, výtvarnými dielami a artefaktmi kultúrneho dedičstva inou, v súčasnosti nevyhnutnou formou,” uviedol generálny riaditeľ SNM Branislav Panis. Verí, že táto cesta obohatí a v budúcnosti doplní aj tradičný priamy kontakt záujemcov s kamennými múzeami a galériami.

Organizátori pripravili program v podobe virtuálnych výstav, komentovaných audio či video prehliadok, kurátorských sprievodov, prednášok, diskusií, inštruktážnych videí, herných zón, kvízov, či pracovných listov. Pred začiatkom podujatia sa podľa organizátorov na stánky podarilo pridať aj inštitúcie v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Pre záujemcov, ktorí nestihli sobotné podujatie, ostáva stránka nmag.snm.sk prístupná do soboty 21. novembra.


.
Toto je čítané

Historické potulky Malackami tento rok v novej podobe

K letu v Malackách patria už desať rokov historické potulky Malackami. Tento…

20 rokov