Futbalový klub FK Senica odštartoval vo štvrtok zimnú prípravu na jarnú časť sezóny s 25 hráčmi. Po dvojdňových individuálnych fyzických testoch absolvovali futbalisti prvý spoločný tréning.

Príprava Seničanov bude prebiehať bude na úvod v domácich podmienkach. “Je kratšia, čo je dobre, keďže hráči väčšinou neobľubujú zimnú prípravu. V prvej fáze sa budeme zameriavať viac na silu a kondíciu, po desiatich dňoch sa pustíme do herných vecí,” povedal tréner Anton Šoltis.

Naplno zaberal aj druhý najlepší strelec Záhorákov a kapitán Juraj Piroska. “Zimná príprava je teraz iná, ako to bolo napríklad pred desiatimi rokmi. Točí sa to viac okolo herných vecí v tréningu, nie je tak dlhá, ako to bývalo kedysi. Každý si ňou však musí prejsť, pretože pre nás je veľmi dôležitá.”

Napriek veku 33 rokov sa skúsený útočník tvrdého tréningu nebojí: “Strach nemám. Človek, ktorý je fyzický pripravený a silný, sa nemá čoho báť. Vedel som, čo môžem od seba a našej súťaže očakávať, keďže futbal sledujem neustále. Verím, že mužstvu v jari pomôžem ešte viac.”

Na štvrtkovom tréningu mal 44-ročný tréner Seničanov k dispozícii 25 hráčov. Medzi nimi aj prvú zimnú posilu Borisa Turčáka, ktorý prišiel na Záhorie z druholigovej Petržalky. “Výrazný rez kádrom sme spravili v lete, bolo tam veľké množstvo príchodov. Teraz sa to snažíme doladiť tak, aby mužstvo dostalo kvalitu tam, kde mu počas jesene chýbala. Pracujeme na príchodoch ofenzívnych krídelných hráčov, podpísaný je už Boris Turčák, pracujeme na príchode Dávida Gubu z Karvinej, to by sa malo potvrdiť v najbližších hodinách,” uviedol športový riaditeľ FK Senica Filip Holec.

V mužstve nebude na jar pokračovať 26-ročný islandský obranca Noi Snaehólm Ólafsson, s ktorým sa klub dohodol na rozviazaní kontraktu. Ďalšie odchody z klubu by mal byť v podobe hosťovaní. “Počítame s tým, že dôjde aj k hosťovaniam mladších hráčov. Zároveň pracujeme aj na hosťovaní pre Ardiana Berishu,” dodal Holec.

Športový riaditeľ tiež prezradil, že na skúške je krídelník Aydin Yilmaz, ktorý je odchovancom tureckého Galatasarayu Istanbul. Okrem neho sú v hre aj príchody ďalších hráčov. “Pracujeme aj na príchode krajného obrancu a zrejme možno očakávať aj príchod defenzívneho záložníka. Yilmaz bol počas minulého roka v Příbrami, no pre predpisy, koronu a vzťahy v Turecku nemohol hrávať. Uvidíme, aký prínos bude mať pre naše mužstvo.”

Seničania evidujú záujem iných klubov predovšetkým o 20-ročného Edmunda Adda. Ghanský futbalista však v decembri podpísal nový dlhodobý kontrakt: “To, či prípadne odíde, je otázka skôr výnimočnej ponuky,” zdôraznil Holec.

Káder Senice na prvom tréningu:
Brankári: Tomáš Fryšták, Adrián Slančík, Matúš Chropovský
Obrancovia: Antonio Asanović, José Carrillo Mancilla, Miloš Kopečný, Lukáš Kučera, Jakub Nemec, Milan Šimčák
Stredopoliari: Juraj Piroska, Edmund Addo, Filip Buchel, Jakub Buchel, Dávid Gallovič, Martin Košťál, Daniel Filip Mašulovič, Marko Totka, Tenton Yenne, Boris Turčák, Roman Zemko
Útočníci: Tomáš Malec, Oskar Fotr, Ardian Berisha, Ioannis Niarchos, Filip Černák


.

BM: Ustekana sobota