Polícia zadržala 32-ročného muža zo Senice, ktorý je spolu s ďalšími dvoma mužmi vo veku 34 a 29 rokov obvinený zo zločinu lúpeže. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

ilustračné foto

Dvaja z nich sú stíhaní formou spolupáchateľstva a najmladší formou účastníctva. Dňa 7. januára vylákali 39-ročného muža na parkovisko pri bývalej železničnej zastávke Hlboké. “Po príchode vytiahol jeden z mužov zbraň a druhý nôž. Muža bili do tváre, kopali do trupu, hlaveň mu namierili na hlavu a žiadali peniaze. Vzápätí mu prehľadali oblečenie a vytiahli 480 eur v hotovosti,” uviedla polícia.

Muža prinútili ísť domov, aby im vydal ďalšie peniaze. Keď zistili, že viac nemá, hrozili mu smrťou a podpálením domu. “Policajní kriminalisti 24 hodín po skutku zadržali prvých dvoch podozrivých a na základe dôkazov ich vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže. Všetkých troch nakoniec sudca poslal do vyšetrovacej väzby. Mužom hrozí strata slobody na sedem až 12 rokov,” doplnila polícia.


ZeZahora spargla april 2021