Polícia začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci v prípade podpálenia konskej stajne starostovi Marianky (okres Malacky) Dušanovi Statelovi. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

foto starosta Marianky Dušan Statelov

“Vo veci aktuálne prebiehajú potrebné procesné úkony a znalecké skúmanie. Vzhľadom k tomu, aby nedošlo k ich zmareniu, bližšie informácie poskytneme až keď to procesná situácia umožní,” uviedla Martiniaková.

Statelov sa rozhodol odstúpiť z funkcie po opätovnom vandalskom útoku na jeho majetok. V noci zo soboty (30. 1.) na nedeľu (31. 1.) mu neznámy páchateľ podpálil konskú stajňu. Pred dvoma rokmi mu niekto úmyselne podpálil auto, polícia páchateľa doteraz nevypátrala. Statelov vtedy naznačil, že požiar môže súvisieť s jeho postojom k developerským záujmom v obci a odmietaním neregulovanej výstavby. Odstúpenie zvažoval už vtedy. Priznal, že dlhodobo čelí rôznym formám zastrašovania, rovnako tak potvrdil nezhody s niektorými obecnými poslancami, ktorí podľa neho neobhajujú verejný záujem.

Martiniaková informovala, že polícia viedla trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci z dôvodu požiaru auta. „V priebehu vyšetrovania na základe získaných informácií došlo k zmene právnej kvalifikácie skutku na zločin útoku na verejného činiteľa. Trestné stíhanie bolo 4. augusta 2020 prerušené, nakoľko sa nepodarilo zistiť skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie voči určitej osobe,“ uviedla hovorkyňa.

Vo februári 2020 bolo podľa jej slov vedené trestné stíhanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia poplašnej správy. Trestné stíhanie však bolo prerušené, keďže sa nepodarilo zistiť skutočnosti oprávňujúce viesť trestné stíhanie voči určitej osobe. “V prípade, ak dôvody prerušenia pominú, bude vyšetrovateľ v trestnom stíhaní pokračovať,” uviedla Martiniaková.

Polícia sa zaoberala aj trestným oznámením, ktoré bolo prijaté ako podozrenie z prečinu nebezpečného vyhrážania. Po zabezpečení podkladov bola podľa hovorkyne vec v súlade s trestným poriadkom odovzdaná na prejednanie priestupku Okresnému úradu Malacky.


.

INAT Rezanie laserom