Bratislavský samosprávny kraj (BSK) dostal od Dolného Rakúska dar v podobe vakcín proti sezónnej chrípke. Prvú várku so 600 dávkami vakcín už kraj dostal, skladujú sa v nemocničnej lekárni a expedujú podľa záujmu. Ďalších 600 dávok, ktoré tiež spolková krajina ponúka, by malo prísť v najbližšej dobe, pravdepodobne v priebehu budúceho týždňa.

ilustračné foto

“Najbližší zahraničný partner kraja daroval BSK vakcíny proti sezónnej chrípke. Išlo o ústretovosť a pomoc vlády Spolkovej krajiny Dolné Rakúsko, pretože na Slovensku sa vakcíny proti chrípke minuli už na začiatku jesene,” uviedla pre TASR hovorkyňa BSK Lucia Forman. Vakcíny ponúkli zamestnancom a inštitúciám v pôsobnosti Bratislavského kraja.

Ponuku kraja tlmočí svojim obyvateľom napríklad bratislavská mestská časť Devín. “Predseda BSK Juraj Droba túto vakcínu dostal od zahraničných partnerov zo Spolkovej krajiny Dolné Rakúsko a rozhodol sa ju prerozdeliť obyvateľom svojho kraja,” informuje starostka Devína Ľubica Kolková na webovej stránke samosprávy.

Mestská časť upozorňuje, že keďže ide o vakcíny proti sezónnej chrípke, bolo by vhodné podať ich najneskôr do polovice februára. Starostka v tejto súvislosti zároveň prosí o starostlivé zváženie, komu budú vakcíny podané, vzhľadom na súčasnú stratégiu očkovania proti ochoreniu COVID-19. “O tejto ponuke prosím informujte aj svojich susedov, ktorí nemajú k dispozícii internet, prípadne si myslíte, že by mohla byť pre nich zaujímavá,” vyzýva mestská časť.


.
Toto je čítané

Skalica získala dotáciu takmer 700-tisíc eur na nové cyklotrasy

Mesto Skalica získalo dotáciu 688 116 eur z programu Interreg SK-CZ 2021-2027…

BM: Ustekana sobota