V Nemocnici Malacky otvorili vakcinačné miesto, v ktorom budú obyvateľov na Záhorí očkovať proti ochoreniu COVID-19. Zabezpečuje ho zdravotnícky tím Nemocnice Malacky v spolupráci s dobrovoľníkmi, ktorí zareagovali na výzvu nemocnice o pomoc s administratívnymi prácami v centre.

ilustračné foto

„Verím, že aj Nemocnica Malacky svojím očkovacím miestom napomôže plynulejšej vakcinácii obyvateľstva na Slovensku. Z našej strany urobíme maximum, aby šlo očkovanie hladko a plynulo,“ poznamenal riaditeľ Nemocnice Malacky Peter Kalenčík.

Záujemcovia o očkovanie sa musia zaregistrovať na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR www.korona.gov.sk. Na stránke sú uvedené aj skupiny osôb, pre ktoré je otvorená registrácia.

Nemocnica pripomína, že do zoznamu náhradníkov sa bude môcť prihlásiť osoba s vekom najmenej 65 rokov alebo osoba so závažným ochorením, ktoré je špecifikované vo Vestníku MZ SR, čo musí preukázateľne dokázať. „Telefonická linka, na ktorú sa môžu náhradníci hlásiť, bude zverejnená o niekoľko dní,“ dodáva nemocnica.


.

Lapková patrola