Mesto Senica neplánuje testovať v nedeľu (21. 2.), keďže mobilné odberné miesta (MOM), ktoré zriadilo, sú cez týždeň málo využívané. Informoval o tom primátor mesta Martin Džačovský na sociálnej sieti.

Martin Džačovský primátor Senice, Foto Mesto Senica

“Testovanie nie je len o odberoch, ale aj o administratívnom zabezpečení, ktoré robia zamestnanci, ktorí idú už štyri týždne. Každý víkend riešia neočakávané problémy, nahrávajú pozitívnych do rôznych systémov a podobne,” uviedol Džačovský.

Ako doplnil, v meste sú štyri odberné miesta, ktoré pracujú cez týždeň. “Nevyužívame ich možnosti, keďže sú vyťažené len niečo nad 50 percent, a potom máme problém cez víkend. Je potrebné sa testovať priebežne, ak je záujem o testovanie,” informoval primátor.

Objednať sa na testovanie je v Senici možné dvoma spôsobmi. Na odberné miesta zriadené cez zmluvu s ministerstvom zdravotníctva je možnosť objednať sa cez korona.gov.sk. “Na tieto miesta nemá mesto žiadny vplyv. Na odberné miesta zriadené mestom je možné sa objednať na portáli rezervaciasenica.sk. Sú určené najmä pre rodičov detí navštevujúcich školy. Na tento účel sú zriadené štyri odberné miesta,” doplnil Džačovský.


.

Osobnosti kraja BSK