Mesto Senica počas piateho hromadného testovania v sobotu (20. 2.) otestovalo 3085 ľudí. Pozitívne výsledky testu malo 20 z nich, čo predstavuje mieru pozitivity 0,65 percenta.

foto S. Osuský

„Tieto údaje získalo mesto z mobilných odberných miest, ktoré zriadilo,“ informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová. Celkové čísla oficiálne prezentované za okres Senica budú podľa jej slov zahŕňať aj výsledky z trvalých mobilných odberových miest, z testovania vo firmách a z vykonaných PCR testov.

Samospráva otvorila v sobotu päť mobilných odberových miest, ktoré boli určené najmä pre rodičov detí navštevujúcich základné a materské školy. Záujemcovia sa mohli otestovať v centre voľného času, mestskej plavárni, mestskom kultúrnom stredisku a oboch mestských častiach Kunove a Čáčove. Rezervačný systém mesta bol vyhradený pre občanov s trvalým pobytom v Senici, jednotlivé mobilné odberové miesta však dokázali v časových oknách vybaviť aj všetkých neregistrovaných záujemcov.

V priebehu celého týždňa budú mať občania k dispozícii štyri trvalé mobilné odberové miesta v priestoroch zimného štadióna na Sadovej ulici, v Dennom centre na Hviezdoslavovej ulici, v priestoroch bývalého pohostinstva Desperado na Štefánikovej a v Arli pasáži na Hviezdoslavovej ulici. Vo všetkých prípadoch sa treba na testovanie objednať cez štátny rezervačný systém na stránke korona.gov.sk.


.
Toto je čítané

Senické zastupiteľstvo rokovalo o dotáciách aj úprave odpadov

Vo štvrtok (18.4.) sa konalo 10. zasadnutie Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Senici.…

BM: Ustekana sobota