Najneskôr v polovici leta by sa mala stať realitou nová cyklotrasa v Malackách, spájajúca železničnú stanicu, centrum mesta, plánovanú bytovú výstavbu na Pezinskej ulici a priľahlú priemyselnú zónu na juhozápade mesta. Vyplýva to z podpísanej zmluvy o dielo, týkajúcej sa takmer trojkilometrového cyklochodníka Pezinská – Priemyselný park.

ilustračné foto

Zhotoviteľ stavby, spoločnosť MBM-Group ponúkla v súťaži najlepšiu cenu. Oproti predpokladanej hodnote zákazky vo výške 908.725 eur bez DPH dokázala súťaž vygenerovať o takmer tretinu nižšiu cenu – 628.200 eur bez DPH. Hlavným zdrojom financovania budú eurofondy.

“Peniaze, ktoré sme ušetrili Európskej únii, štátu a mestu na kofinancovaní, môžu byť použité na iné projekty v najbližšej výzve. V nej sa budeme uchádzať o finančnú podporu aj na dva projekty k výstavbe cyklotrasy Pezinská – Padzelek a Duklianskych hrdinov – nemocnica,” prisľúbil primátor Malaciek Juraj Říha.

Zároveň žiada verejnosť o pochopenie počas dočasných obmedzení, v úseku sa budú stavať aj nové parkoviská a verejné osvetlenie.


.
Toto je čítané

Vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica postavia nový lôžkový pavilón

Spoločnosť AGEL úspešne plní podmienky Plánu obnovy a odolnosti, vďaka čomu sa vo…

20 rokov