V troch veľkokapacitných očkovacích centrách, ktoré zriadil Trnavský samosprávny kraj (TTSK), bolo cez víkend (13. – 14. 3.) zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19 prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca 8327 ľudí. TASR o tom informovalo komunikačné oddelenie TTSK.

ilustračné foto

Za štyri víkendy kraj zaočkoval spolu už takmer 19.000 záujemcov. “Išlo najmä o ľudí vo veku 60 až 70 rokov. Teší ma, že tempo očkovania zrýchľujeme. Pripravujeme sa na rozšírenie kapacít súčasných centier v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave. Odhadujem, že nás čaká 25 očkovacích víkendov, pričom sa postupne pripravujeme aj na podávanie druhej dávky v horizonte desiatich týždňov po prvej. Ako sme avizovali, v prípade zvýšenia počtu dostupných vakcín sme pripravení zriadiť podobné centrá v ďalších mestách,” uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Konzultácie a samotné podávanie vakcín je v réžii ambulantných lekárov a zdravotných sestier, s ktorými kraj spolupracuje s cieľom odbremeniť nemocničný personál. “Ministerstvo zdravotníctva predstaví nový objednávací systém. Stále však bude potrebné dodržiavať čas uvedený v potvrdzujúcej SMS správe. Organizátori ľudí do areálov vpúšťajú postupne a zoraďujú ich podľa vopred určeného poradia. Netreba teda prichádzať s predstihom hodiny alebo dvoch. Centrá fungujú vždy medzi 8.00 a 18.00 h a vakcín je dosť pre všetkých objednaných. Návšteva očkovacieho centra zväčša trvá 30 minút vrátane 15-minútového pozorovania po vakcinácii,” doplnil predseda TTSK.

Kraj zváži použitie nástrojov v podobe poradových lístkov či rozdelenie radov na sektory. Od tohto týždňa vstúpi do platnosti povinnosť nosenia respirátorov typu FFP2 v interiéri očkovacích centier.


.
Toto je čítané

Vodič na Pezinskej Babe prekročil rýchlosť o 67 km/h

Vodič išiel na Pezinskej Babe rýchlosťou 137 kilometrov za hodinu. Za prekročenie…

BM: Ustekana sobota