Na základe priaznivých výsledkov testovania 11. až 13. marca mesto Holíč rozhodlo o otvorení predškolských zariadení a škôl. TASR o tom informoval hovorca mesta Jaroslav Čársky.

ilustračné foto

Na základe usmernenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Senica, ktorým regionálny hygienik neodporučil otvorenie škôl a školských zariadení, primátor Zdenko Čambal zvolal krízový štáb mesta za účasti riaditeľov škôl a školských zariadení. “Primátor spolu s riaditeľmi rozhodol o otvorení predškolských zariadení a škôl s tým, že pri prvom náznaku zhoršenia, nedodržania podmienok alebo ohrozenia detí budú školy a zariadenia okamžite zatvorené,” uviedol Čársky.

Materská škola je otvorená pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a rodičov detí, ktorí nemôžu vykonávať prácu z domu. “Základné školy zostávajú otvorené pre všetkých žiakov prvého stupňa. Výnimkou je školská družina, kde je zabezpečovaná činnosť pre žiakov prvého až tretieho ročníka a prednostne pre žiakov rodičov kritickej infraštruktúry a tých, ktorí nemôžu vykonávať prácu z domu,” doplnil hovorca mesta.


.
Toto je čítané

Trnavská župa stavia v Senici novú telocvičňu

Stavba novej športovej haly pri župnej Strednej odbornej škole podnikania v remeslách…

BM: Ustekana sobota