Od pondelka je k dispozícii v poliklinike v Senici vakcinačné centrum proti ochoreniu COVID-19. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

ilustračné foto

Objednávať sa doň môžu občania cez rezervačný systém na stránke korona.gov.sk. Ak aj nie sú aktuálne voľné kapacity, ostanú v poradovníku a esemeskou či emailom im neskôr príde výzva na samotné očkovanie. “Ako sme avizovali, vakcinačné centrum máme pripravené po administratívnej i personálnej stránke už viac ako mesiac. Vakcína, ktorou sa bude v Senici očkovať, je od americkej spoločnosti Moderna,” informoval primátor Martin Džačovský.

“Vakcinačné centrum bude fungovať od pondelka do piatka vždy od 8.00 do 15.30 h. Službu bude mať vždy jeden lekár a dve zdravotné sestry, pričom personál máme zabezpečený tak, aby sa mohol v pravidelných zmenách alebo v prípade potreby vystriedať,” doplnil riaditeľ neziskovej organizácie Poliklinika Senica Jozef Mikuš.

Plán je vo vakcinačnom centre v Senici denne zaočkovať 100 ľudí. “Po zaočkovaní dostanú pacienti potvrdenie o jeho absolvovaní a približne 15 minút po ňom si počkajú v označenej časti mimo očkovacej ambulancie. Po uplynutí tohto času môžu opustiť priestory polikliniky,” uviedol riaditeľ.


.

BM: Festival Záhrad