Mesto Senica nahradilo staré PVC podlahy na chodbách Základnej školy (ZŠ) s materskou školou (MŠ) Jána Mudrocha modernými liatymi podlahami. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

foto Senica.sk

Ako doplnila, mesto využilo na realizáciu výmeny obmedzenú prevádzku školy počas protiepidemických opatrení. Nové podlahy nahradili pôvodné linoleum na dvoch poschodiach v rozsahu 520 štvorcových metrov.

“Stará podlahová krytina bola doslova prešliapaná, na mnohých miestach na povrchu kopírovala nerovnosti, vznikali na nej bubliny a trhliny. Použité liate podlahy sa od PVC vyznačujú väčšou odolnosťou a bezproblémovou údržbou, zaručujú dlhú výdrž a použiteľnosť pri vysokom stupni zaťažovania,” uviedla Moravcová.

Škola zvolila rovnaký dizajn a farebnú kombináciu podláh, ktorá bola použitá aj v odborných učebniach zrealizovaných z projektu modernizácie odborných učební. “Celkové náklady na nové liate podlahy boli v objeme 39.999,40 eura a realizovala ich spoločnosť IZOPUR zo Žiliny,” doplnila hovorkyňa mesta. S výmenou podláh v ďalších častiach budovy školy sa plánuje počas letných prázdnin.

Základnú školu, ktorá bola otvorená v roku 1988, v súčasnosti navštevuje 276 žiakov a 64 škôlkarov.


.

BM: Ustekana sobota