Policajti z okresu Senica zaevidovali, v priebehu necelých 2 týždňov, 3 nálezy munície z 2. Svetovej vojny.

foto Polícia SR

Minulý pondelok (15.3.) zavolal policajtom z obvodného oddelenia Šaštín-Stráže 27 ročný poľnohospodár. Pri prácach na poli, pri obci Borský Svätý Jur, našiel starú muníciu. Vyslaná hliadka oznámenie preverila, a privolala trnavských pyrotechnikov. Tí po príchode na miesto potvrdili, že ide o 10 kusov ruských delostreleckých striel s priemerom 10 cm.

V nedeľu našli policajti na poľnej ceste, pri obci Borský Mikuláš, ďalších 33 kusov. Aj tieto policajný pyrotechnik označil za delostrelecké strely ruskej výroby. Všetkých 43 striel bolo v tomto prípade nefunkčných, išlo už o vybuchnutú muníciu.

O ďalšom náleze informoval, včera (23.3.) ráno, jablonickú políciu 64 ročný muž. Pri prechádzke lesom, neďaleko obce Hradište pod Vrátnom, natrafil na nenápadnú, časom poznačenú muníciu. Privolaný pyrotechnik určil, že v tomto prípade sa našla ruská delostrelecká mína s priemerom 82 mm. Táto bola, na rozdiel od predchádzajúcich, plne funkčná.

Všetky nájdené predmety pyrotechnici hromadne zneškodnia.

Nielen v lesoch ale aj na poliach treba byť opatrný. Pokiaľ objavíte podozrivý  predmet, nemanipulujte s ním a ihneď privolajte políciu. To, že je munícia stará a hrdzavá, neznamená, že nie je nebezpečná. Aj keď vyzerá nefunkčne, pri neodbornej manipulácií môže prísť k jej odpáleniu.


.

Labková patrola