Obdobie, kedy sme všetky problémy svojej pleti úspešne skrývali pod rúškom, sa chýli ku koncu pomalšie, ako minulý rok, raz sa však skončí. A pokožku je treba po náročnom a zimnom období na odhalenie pripraviť. Aby to nevyzeralo, že sme sa z jednej šlamastiky ako tak vyhrabali a plynulo sa ocitli in medias res v seriáli The Walking Dead.

Pleť sivá ako od sadzí, líčka mrazmi vysušené, sem tam akné, ale Popoluška to nie je, jasný pane… Takto rozprávkovo sa pri pohľade do zrkadla cíti zjari mnoho z nás. Berme to však tak, že sme v nábehovej fáze a kým svetu svoje tváre ukážeme v plnej kráse, máme čas sa dať trocha dokopy. Stačí sa sústrediť na rannú a večernú pleťovú rutinu a doplniť či vymeniť vo svojom kozmetickom arzenáli zopár produktov. Cieľom je vrátiť lícam prirodzený rumenec a získať zdravú, rozžiarenú pleť.

 

Píling na mŕtve bunky
Exfoliácia je prvý krok, ktorý – pokiaľ ste ho ešte neobjavili, potrebujete zaradiť do svojej pleťovej rutiny. Okrem toho, že vás zbaví odumretých buniek vo vrchnej časti pokožky, celkovo ju prekrví a nakopne jej bunkovú obnovu. Dôležité je vedieť si vybrať vhodný pílingový prípravok. Citlivá pleť so sklonom k začervenaniu potrebuje prípravok s jemnejšími zrniečkami, ostatné typy pleti znesú aj hrubšie. Pílingové zrniečka často obsahujú aj prípravky určené na každodenné čistenie pleti. Vyskúšať môžete napríklad jemný exfoliačný gél Gelée Exfoliante Douce Gentle z radu francúzskej kozmetiky Nuxe, alebo príležitostne použiť exfoliačnú absorbčnú masku Avene Cleanance.

 

Prejdite z rich na légére
V zime je úplne v poriadku kŕmiť pleť „vysoko-kalorickým“ hutným a mastnejším krémom. Naopak, s príchodom teplých dní je potrebné sústrediť sa najmä na jej hydratáciu. Kozmetické rady často obsahujú oba varianty, ak už máte teda dobrú skúsenosť s krémom typu „rich“ neváhajte siahnuť po „légére“ variante. Existuje síce ešte istá skupina humanoidov, ktorí pri sčítaní obyvateľstva v kolónke náboženstvo zaškrtli možnosť „iné“ a potom tam dopísali „Zasvätenci Indulony a modrej Nivei“, ani jedna ani druhá však na pokožke tváre nemajú čo robiť. Zo sortimentu našej lekárne máte možnosť vyskúšať si napríklad Bioderma Hydrabio Legere Cream, LA ROCHE-POSAY HYDREANE LEGERE alebo CeraVe hydratačný krém určený pre obzvlášť suchú a namáhanú pokožku.

 

Alert, alert! SPF needed!
Táto výstraha s medzinárodnou platnosťou hovorí, že pokožku treba s SPF ochranným faktorom chrániť aj vtedy, keď sa práve nespekáme na ražniči na dovolenke. Slnko na nás totiž svieti aj na priechode pre chodcov. A vlastne na každom otvorenom priestranstve. Dokonca aj keď je zamračené. No verili by ste tomu? Radšej verte. Aj prvé zubaté lúče slnka sú už dostatočne silné na to, aby prerazili ochrannú bariéru našej pokožky a popohnali tak jej starnutie. Na ochranu pleti pred UVA a UVB lúčmi môžete použiť denný krém s SPF minimálne 50, doplnkový ochranný krém s SPF 30 a viac a prípadne to poistiť mejkapom – ako inak, tiež s SPF. V našom sortimente nájdete napríklad jemný ochranný fluid na pleť NUXE s SPF 50, Esthederm Bronz Repair extréme Sun s ochrannou a protivráskovou formulou či špeciálny krém pre pleť s prejavmi slnečnej intolerancie Esthederm Sun Intolerance Face Cream.

 

Keď vstávate ráno do práce, natiahnete si budík?
Možno vám celá táto príprava pleti na jar príde prehnaná a nepodstatná. Predsa len, ešte vždy si nie sme istí tým, čo nám prinesú nasledujúce týždne. Starostlivosť o seba, svoje telo a áno, aj o pokožku tváre sú však prejavom sebaúcty a nezlomnej vôle. A ešte jednej veci, bez ktorej by sme to posledný rok mali veľmi ťažké. Premýšľajte. Aj keď si nikdy nemôžete byť istí tým, či sa ráno zobudíte, predsa len si natiahnete budík. Volá sa to nádej.

Váš Lekárnik


.

BM: Ustekana sobota