Na operačné stredisko KR HaZZ v Trnave bola v nedeľu 6. februára 2011 o 01:37 hod. ohlásená bomba v rodinnom dome v meste Šaštín – Stráže, v okrese Senica.

Na miesto udalosti boli vyslaní traja príslušníci HaZZ z hasičskej stanice v Kútoch s technikou. Po príchode na miesto ohlásenej udalosti bolo zistené, že na mieste udalosti sa nachádza Rýchla zdravotná pomoc a hliadka príslušníkov OO PZ Šaštín.

Veliteľ zásahu po dohode s políciou nariadil vykonať evakuáciu obyvateľov okolitých rodinných domov. Celkom bolo príslušníkmi HaZZ evakuovaných 22 osôb, ktoré boli odovzdané spolu s políciou pracovníkom mesta Šaštín – Stráže, ktorí zabezpečili náhradné ubytovanie.

Ďalej príslušníci HaZZ odpojili rodinný dom od prívodu elektrickej energie a prívodu plynu. Po príchode policajného pyrotechnika bola políciou v rodinnom vykonaná obhliadka, pri ktorej bolo zistené, že v rodinnom dome sa nenachádza žiadne výbušné zariadenie.

Dopravnú situáciu na mieste riešila polícia. Po odovzdaní rodinného domu majiteľke sa jednotka HaZZ vrátila na základňu.

Ivan Peťko


Nová Alej Martina Benku 10/2019