V dôsledku vážnej dopravnej nehody, ktorá sa stala na diaľnici D2 za Malackami smerom do Českej republiky (ČR), je na mieste nehody premávka obojsmerne uzavretá. Po odlete záchranného vrtuľníka bude diaľnica uzavretá len v smere do Česka. Bratislavská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

“Policajti momentálne zasahujú na diaľnici D2 v smere do Českej republiky, a to konkrétne v úseku medzi križovatkou Malacky a križovatkou Kúty (23 km),” spresnili. Pri následnej dokumentácii nehody bude cesta uzavretá v smere do ČR a odklon dopravy bude realizovaný cez mesto Malacky.

“Pri nehode došlo k zrážke osobného motorového vozidla a diaľničnej patroly, pričom vodič osobného automobilu zostal po náraze zakliesnený vo vozidle,” spresnila Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Dodala, že hasiči vyslobodili zakliesnenú osobu z vozidla a následne ju odovzdali do opatery lekárov. Na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia.

Bratislavskí krajskí policajti v tejto súvislosti vyzývajú všetkých vodičov, aby sa tomuto úseku úplne vyhli alebo aby zvýšili pri jeho prejazde opatrnosť.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024