V Skalici v sobotu symbolicky otvorili turistickú sezónu. Počas celého víkendu budú v meste sprístupnené turistom všetky pamiatky zdarma.

Ako uviedla skalická turistická informačná kancelária, navštíviť bude možné napríklad Rotundu sv. Juraja, františkánsky Kostol Sedembolestnej Panny Márie a kláštor, dom kultúry, farský Kostol sv. Michala Archanjela a vežu kostola, jezuitský Kostol sv. Františka Xaverského, Ľadovňu, Mlyn bratov Pilárikovcov, evanjelický kostol, Kostol Najsvätejšej Trojice a kláštor milosrdných bratov. Sprístupnená bude tiež expozícia kníhtlače.

Po symbolickom otvorení turistickej sezóny budú skalické pamiatky pravidelne otvorené počas každého víkendu od 10. do 18. hodiny. „Bude to tak až do konca letnej sezóny. Sprístupnené budú aj so sprievodcami, ktorí turistom poskytnú odborný výklad. Okrem historických pamiatok v meste si návštevníci môžu na Skalických rybníkoch pochutnať na výborných rybacích špecialitách, previesť sa na Baťovom kanáli alebo navštíviť Zlatnícku dolinu,“ uviedla skalická viceprimátorka Veronika Buc.


.
Toto je čítané

CIBULA FEST 2024 pridáva Cool Arénu a bonusový Warm up večer. Program odpáli raper Kali

Už o 5 týždňov otvorí svoje brány na letisku v Holíči najväčší česko-slovenský…

BM Záhada Vedy