Trnavský samosprávny kraj (TTSK) pokračoval od piatka do nedele (21. až 23. 5.) v očkovaní proti ochoreniu COVID-19 v piatich veľkokapacitných očkovacích centrách. Záujemcom boli podávané všetky tri schválené vakcíny a bolo zaočkovaných viac ako 17 500 ľudí. TASR o tom informovalo komunikačné oddelenie TTSK.

ilustračné foto

Od začiatku očkovania vo februári vakcínu dostalo v kraji viac ako 109.000 ľudí. “Druhý víkend po sebe sme očkovali v piatich veľkokapacitných očkovacích centrách. Vďaka tomu dokážeme očkovať prvou aj druhou dávkou. V nastavenom trende budeme pokračovať,” uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Počas uplynulých troch očkovacích dní sa vakcína od Pfizer/BioNTech podávala v najnovšom veľkokapacitnom očkovacom centre samosprávneho kraja na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch. Podaných v ňom bolo 3200 vakcín. V športovej hale na Rybníkovej v Trnave sa očkovalo v sobotu vakcínou od Pfizer/BioNTech a v nedeľu vakcínou od spoločnosti Moderna. Spolu v nej bolo zaočkovaných 4560 ľudí.

V krajských stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede a Skalici sa druhá dávka vakcíny od AstraZeneca podávala v sobotu. Na Strednej zdravotníckej škole Trnava prebiehalo očkovanie oba víkendové dni. Spolu vakcínu dostalo takmer 8800 ľudí. “Cez pracovné dni postupne zvyšujeme počty zaočkovaných prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby. Ďalšie stovky vakcín takto prinášame priamo do obcí a miest,” doplnil predseda TTSK.

Na zabezpečenie plynulosti očkovania vo svojich centrách samospráva hľadá dobrovoľníkov s vekom nad 18 rokov. Informácie o očkovaní v slovenskom aj maďarskom jazyku, ako aj mapy očkovacích centier sú dostupné na webovej stránke zdravazupa.sk.


.
Toto je čítané

Prezidentka so svojím tímom vysadila na Záhorí 6000 stromov

Prezidentský les sa počas soboty (20.4.) rozrástol o ďalších vyše 6000 stromov.…

BM: Ustekana sobota