V úvodnom súboji barážového dvojzápasu vyhrali futbalisti FK Senica proti MFK Dukla Banská Bystrica vo Zvolene 2:1. Odveta sa bude hrať v piatok v Senici.

foto fksenica.eu

Banskobystričania vstúpili do zápasu v dočasnom domovskom stánku vo Zvolene s defenzívnou taktikou s piatimi obrancami. V úvode sa hostia prezentovali nepresnými strelami z diaľky. Domáci sa dostali do pološancí z priamych kopov. Po centri Polievku si so slabšou hlavičkou Noska poradil Vliegen a Migaľov sľubný pokus v pokutovom území bol zblokovaný. Senica išla do vedenia v 23. minúte – Majdan centroval z pravej strany do šestnástky, kde sa zrazili s brankárom Hruškom Vajda i Nosko, loptu nik nezachytil, čo využil Malec a dokázal ju upratať do prázdnej bránky – 0:1. Senica mohla ísť aj do dvojgólového vedenia. Dobrú loptu dostal za obranu súpera Asanović, ale koncovku mu sťažil Starší, takže gólman Dukly zasiahol bez problémov. Banskobystričania boli blízko k vyrovnaniu až v závere polčasu. Po priamom kope Polievku hlavičkoval Starší, no iba do obrancu súpera.

V druhom polčase sa snažili hrať domáci ofenzívnejšie, ale pykali po chybe vo vlastnej šestnástke. V 49. minúte prízemný center Gubu Kupčík neupratal, strelu Majdana Hruška síce vyrazil, ale na dorážku Maleca nemal nárok – 0:2. Dukla následne viac útočila, ale mohla aj inkasovať, ak by v 63. minúte strelu Košťála nezlikvidoval Hruška. Prešlo však pár sekúnd a bolo 1:2. Strelu Polievku spoza šestnástky Vliegen zneškodnil, ale na dorážku striedajúceho Laksíka už nestačil. Vyrovnanie potom mali na kopačkách Migaľa a Polievka, z dobrých pozícii tesne minuli bránku. V 71. minúte Migaľovu strelu Majdan zblokoval, lopta sa dostala k Laksíkovi na päťku a ten predviedol parádne nožničky, no jeho gól neuznal VAR. Bystričania hrali v závere vabank a z brejku mohli inkasovať, Košťál prenikol do šestnástky, no šancu mu zneškodnil výborne nohami Hruška. V poslednej minúte zamestnal Vliegena strelou z diaľky Migaľa, Laksík sa tentoraz už k dorážke nedostal, takže zo Zvolena odišli spokojnejší senickí futbalisti.

Banská Bystrica: Hruška – Lukáčik, Vajda (46. Kvocera), Nosko, Kupčík, Migaľa – Richtárech, Willwéber – Starší, Polievka – Vujošević (59. Laksík)
FK Senica: Vliegen – Majdan, Asanovič, Nemec, Šimčák – Turčák (65. Duda), Addo, Košťál, Gallovič (72. Gamboš), Guba (90. Mašulovič) – Malec

Góly: 63. Laksík – 23. a 49. Malec

Rozhodovali: Očenáš – Bednár, Pozor

ŽK: Gallovič, Majdan (obaja Senica)

Diváci: 420

Hlasy trénerov

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Sme smutní, že sme prehrali tento zápas. Prvýkrát sme mali VAR a nevyšiel nám. Určite by nám vyhovovalo, kebyže dáme my prvý gól. Mohol by byť aj taký šťastný, aké inkasujeme na druhej strane my. Aj v tomto zápase sme inkasovali lacné góly. Máme smolu. Nič iné nám nezostáva, iba bojovať a makať na sebe, aby sa šťastie otočilo aj k nám. Baráž sa hrá ešte aj na druhý zápas a kým je šanca, tak sa o ňu pobijeme v Senici.“

Karol Praženica, tréner Senice: „Sme spokojní s víťazstvom. V prvom polčase sme išli do vedenia, súpera sme do šancí nepustili. Mali sme aj dobrý vstup do druhého polčasu, keď sme zvýšili na 2:0. Potom Bystričania dali kontaktný gól, prevzali iniciatívu na určitý čas, ale podarilo sa nám hru neskôr vyrovnať a záver duelu sme už dohrali relatívne v pokoji. Je to stále iba polčas dvojzápasu. Bystrica po zmene strán ukázala svoju kvalitu, pritlačila nás tam a na naše kopačky sa po inkasovanom góle dostavila panika, navyše sme mali šťastie, že VAR odhalil ofsajd pri druhom góle súpera. Musíme sa teda veľmi dobre pripraviť aj na odvetný piatkový zápas doma.“

Zdroj: fksenica.eu

.

Hokejbal: Skalica postúpila do semifinále play-off

V hokejbalovej extralige bol po dvoch zápasoch na Záhorí stav štvrťfinálovej série…