Vo 4. lige zvládol lepšie návrat na trávniky Radimov, Naftári z Gbelov doma stratili po druhýkrát v sezóne všetky body. No a v dohrávkach 5.ligy vyhrali Mokrý Háj i Iskra Holíč, tá dokonca vonku.

Ilustračné foto 123rf.com

4. liga SZ

Nerovnaké množstvo odohratých zápasov trošku skresľuje tabuľku. Radimov, ktorý doteraz stratil najmenej bodov (iba 5) je priebežne na 4.mieste, no na ihrisku predposledných Vestenic to veru ľahké nemal. Gbelanom nevyšiel reštart po dlhej prestávke a druhýkrát doma stratili všetky body.

Dolné Vestenice – Radimov 2:3 (0:2), 48. V. Láska, 90. F. Kocan – 16., 28. (11) K. Ravas, 65. P. Kessl (11).

Rozh. Santa – Gago, Köppl. ŽK 1:1 (Hlinka – Božek).

Radimov Krakovský – J. Urbánek, Rosa, Drápal (51. Petrovič), Balážik, M. Včelka, Kessl, K. Ravas, Kuchta, Božek (70. Frϋhauf), Valsa (79. Vrábel), tréner Vladimír Včelka.

Hrdinom prvej časti hry bol Kiko Ravas, ktorý dvomi gólmi dostal hostí do dvojgólového vedenia. Najskôr dal v na začiatku druhej štvrťhodinky gól z hry a na jej konci zvýšil z pokutového kopu na polčasových 0:2. Možno na kopačky hráčov hostí sadlo uspokojenie a tak hneď po príchode z kabín inkasovali, keď v 48. Min.Z prekonal Krakovského domáci Láska na 1:2. V 65. min. dostali hostia druhú výhodu pokutového kopu a hoci bol Ravas na ihrisku, loptu si na biely bod postavil Paťo Kessl a takisto bez problémov prekonal domáceho brankára na 1:3. Hostia niekoľko ďalších príležitostí nevyužili, opäť poľavili a domáci v nadstavenom čase ešte prikrášlili svoju prehru gólom Kocana na konečných 2:3.

Nafta Gbely – Trenč. Stankovce 0:1 (0:1), 11. T. Svatík.

Rozh. Janček – Meluš, Klabník. ŽK 2:1 (Bzdúšek, Bohun – Komorovský).

Gbely: P. Ravas – Bzdúšek, Smetana, Lánik, Dvořák, R. Frühauf, L. Ravas, Nemečkay (46. Neoveský), Bohun, Nemec, Pribyla, tréner Adam Ambra.

Domáci inkasovali veľmi skoro, keď v 11. min. Svatík prekonal Petra Ravasa v domácej bráne na 0:1. Dobíjanie brány hostí úspech neprinieslo, po prestávke nepomohol ani príchod ligou ošľahaného Ondreja Neoveského. Jednoducho si ani jeden hráč neobul strelecké kopačky a tak si domáci pripísali už druhú domácu prehru. Tú prvú im pripravil líder z Partizánskeho.

Ďalšie výsledky: Prečín – Trebatice 1:1, Boleráz – Prievidza 3:0, Lehota – J. Bohunice 1:0, Hlohovec – Vrbové 1:1, Bánovce – Kvašov 0:3, Partizánske – Domaniža 3:1.

V- Výhra, R – Remíza, P – Prehra

Program 12. kola 6.6. o 17 h Radimov – Bánovce, J. Bohunice – Gbely, Trenč. Stankovce – Partizánske, Trebatice – Boleráz, Domaniža – Prečín, Kvašov- Lehota, Hlohovec – D. Vestenice, Vrbové – Prievidza.

Dohrávky: Radimov – Vrbové, Bánovce Trenč. Stankovce, Vrbové – Boleráz, Radimov – Hlohovec.

5. liga Západ

Najnižšia krajská súťaž 5. liga Západ mala na programe tri dohrávky. V lepšej forme sa predstavil Mokrý Háj, ktorý svojmu súperovi zo Zvončína pripravil druhú iba prehru v súťaži. Holíčania sa na ihrisku posledných Voderad trošku trápili, no povinné tri body nakoniec predsa len získali. Brodské bude hrať až o týždeň. V derby privíta doma Holíč.

Dohrávky 7. kola

Mokrý Háj – Zvončín 3:2 (1:1), 38. I. Šefčík, 66. M. Lašák, 81. M. Buchta – 45. J. Rumpel, 57. R. Matlák.

Rozh. Šima – L. Turba, M. Turba. ŽK 2:2 (Šenk, Pobuda – Glasa, Matlák).

Mokrý Háj: Jankovič – Bohunický (46. Prokeš), Buchta, M. Valúch, Hladký, Kubisa (46. Biskupič), Lašák, R. Valúch (46. Pobuda), Šenk (88. Petranský), I. Šefčík (76. Irša), Vaško, tréner Boris Šefčík.

Hostia sa v prípade víťazstva na Záhorí mohli vyšvihnúť do čela tabuľky. V doterajšom priebehu si zaknihovali iba jedinú prehru, teraz im Mokrohájania pripravili druhú. Vo vyrovnanom priebehu padali góly až v záverečnej štvrťhodinke prvého polčasu. Najskôr sa presadil hrajúci asistent trénera Igor Šefčík, keď v 38. min. prekonal súperovho brankára na 1:0, no ešte gólom do šatne vyrovnal Rumpel na 1:1. Gól domácich trošku pribrzdil, čo hostia dokázali v 57.min. využiť zásluhou Matláka, ktorý prekonal Jankoviča na 1:2. Domáci to však nevzdali, po necelých desiatich minútach vyrovnal Marcel Lašák na 2:2 a v silnom závere strhol víťazstvo na stranu domácich Mišo Buchta – 3:2. Domáci si za obetavosť a bojovnosť proti kvalitnému súperovi tri body zaslúžili. V tabuľke sa posunuli o jedno miesto dopredu.

Voderady – Iskra Holíč 2:4 (0:1), 51. P. Páleník, 62. F. Zelenský – 43., 53., 66. M. Spazier, 83. J. Martinusík.

Rozh. Kovačik – Ševčík, Revay. ŽK 2:2 (Lacuška, Dubovský – M. Hyža, Mišík).

Holíč: Sloboda (46. Vaculka) – Petrovič (37. Rajčák), Žák (83. Králiček), Krempa, Martinusík, Uher (86. Vaclavik), M. Hyža, Spazier, Mišík (46. Konečný), Vyskoč, Duffek, tréner Vladimír Hyža.

Suverénne posledné mužstvo potrápilo favorita zápasu. Našťastie pre Záhorákov si strelecké kopačky obul Marek Spazier, ktorý hetrikom zlomil odpor húževnatého súpera. Najskôr sa presadil v závere prvého polčasu a keď domáci v 51. min. nečakane vyrovnali Páleníkom, Spazier už o dve minúty opäť poslal favorita do vedenia. Domáci sa ešte raz vzchopili a v 62.min. prekonal Vaculku v bráne hostí Zelenský na 2:2. O štyri minúty dostali hostia výhodu pokutového kopu a Marek Spazier z neho uzavrel svoj hetrik a hostia opäť vyhrávali – 2:3. Snahu domácich o vyrovnanie schladil štvrtým gólom Jaro Martinusík v 83. minúte – 2:4. Holíč vystriedal Brodské na 4. mieste tabuľky.

Dohrávka 9. kola: Horná Krupá – Horné Orešany 4:0.

P

Program 11. kola 6.6. o 17 h Brodské – Holíč, Mokrý Háj – Horné Orešany, Horná Krupá – Voderady, Piešťany – Zvončín.