V 12. kole 4. ligy Severozápad privítal Radimov na svojom trávniku posledné Bánovce. Veľký favorit napĺňal papierové predpoklady do bodky iba v prvom polčase. Po prestávke ubral z plynu a dovolil svojmu súperovi uhrať prijateľný výsledok. Nafta Gbely svoje stretnutie v J. Bohuniciach musela odložiť pre podozrenie z pozitívneho testu jedného svojho hráča.

OFK Mokrý Háj – ISKRA Horné Orešany 7:0 (4:0)

Radimov – Bánovce 3:1 (2:0), 19. P. Kessl, 43., 62. M. Valsa – 52. Tkáč. Rozh. Šlosár – Meluš, Mokoš. ŽK 1:1 (Božek – Zita).

Radimov: Biskupič – J. Urbánek, Šefčovič, Drápal (86. Vanek), Balážik (61. Frϋhauf), M. Včelka, Kessl, K. Ravas (74. Petrovič), Kuchta, Božek, Valsa (77. Vrábel), tréner Vladimír Včelka.

Posledné mužstvo tabuľky neprišlo na Záhorie v porazeneckej nálade. Prekvapilo bojovným výkonom, no ani ten im na zisk čo len jedného bodu nestačil. Domáci sa ujali vedenia už v 19. min. Paťom Kesslom. Ako sa zahadujú šance, ukázal druhý Paťo. Božek išiel trikrát sám na brankára hostí, no ani raz neuspel. No a keď už trafil, radosť mu pokazila zástavka asistenta rozhodcu. V závere polčasu prekonal súperovho brankára Martin Valsa a uzavrel polčasové skóre na 2:0. Chvíľu po prestávke prekvapil Biskupiča ďalekonosnou strelou z 30 m Tkáč a kontaktným gólom upravil na 2:1. Domáci však naďalej mali hru pevne v rukách a v 62. min. svojim druhým gólom vrátil domácim dvojgólový náskok Martin Valsa – 3:1. V záverečnej polhodinke zápasu sa už skóre nezmenilo napriek tomu, že hráči Radimova si vypracovali dostatok šancí.

V stredu 9. júna čaká na Radimov domáca dohrávka s Vrbovým.

Ďalšie výsledky: J. Bohunice – Gbely nehrali, Vrbové – Prievidza 2:4, Trenč. Stankovce – Partizánske 0:1, Trebatice – Boleráz 2:2, Domaniža – Prečín 2:1, Kvašov – Lehota 0:2, Hlohovec – D. Vestenice 2:1.

V – Výhra, RRemíza, PPrehra

Program 13. kola 13.6. o 17 h Lehota – Radimov, Gbely – Kvašov.

Dohrávky: Radimov – Vrbové, Bánovce Trenč. Stankovce, Vrbové – Boleráz, Radimov – Hlohovec.

5. liga Západ

V Mokrom Háji to bol zápas Jara Pobudu. Keď v 52. minúte dal svoj štvrtý gól, tréner Boris Šefčík ho „pre istotu“ vystriedal. Žeby chcel šanovať súpera ?

V Záhoráckom derby v Brodskom vyhral Holíč. Keď mužstvá nastupovali do druhého polčasu, priateľka Jara Martinusíka  mu dala pusu pre šťastie. A on už po 100 sekundách rozhodol.

Mokrý Háj – Horné Orešany 7:0 (4:0), 28., 33., 38., 52. J. Pobuda, 45. I. Šefčík, 63. M. Biskupič, 87. O. Irša. Rozh. Zaťko – Šamko, Cvešper, ŽK 0:2.

Mokrý Háj: Šipoš – Prokeš, M. Valúch (46. Petranský), Brezina, Hladký, Kubisa,

Lašák, R. Valúch (70. Púdelka), Pobuda (55. Irša), Šenk (22. Biskupič), I. Šefčík, tréner Boris Šefčík.

Orešanci boli odovzdaným súperom, náporu domácich stačili odolávať iba v úvodnej polhodine, potom však Pobuda v priebehu desiatich minút zaznamenal čistý hetrik a prakticky rozhodol o osude zápasu. Takmer zo záverečným hvizdom prvého polčasu zvýšil Igor Šefčík na polčasových 4:0. Domáci tréner už v prvom polčase dvakrát striedal a aj po prestávke sa dostali na ihrisko ďalší dvaja hráči. Po štvrtom góle Pobudu na 5:0 prišiel na ihrisko Oldo Irša a aj on sa zapísal do streleckých listín, keď v 87.min. uzatváral na konečných 7:0. Pred ním sa presadil ďalší striedajúci hráč Marek Biskupič.

V stredu 9.júna však bude čakať na Mokrohájanov oveľa silnejší súper. Na štadion Pod Vintoperkom prídu Piešťany.

Brodské – Iskra Holíč 0:1 (0:0), 47. J. Martinusík. Rozh. Vido – Gábor, Meluch, ŽK 0:0.

Brodské: Hrdlička – Hnát (72. Jakubec), Šimo, Trubiroha, Malík, Bartal, Gonda (83. Cintula), Hýll (51. F. Daniel), Baláž (48. T. Daniel), Kompuš, Ovečka (63. Čermák), tréner Š. Bodiš.

Holíč: Vaculka – Vaclavik, Konečný (67. Mišík), Nečas, Ružička, Žák, Krempa, Martinusík (87. Duffek), Rajčák, Uher, Spazier (89. Králiček), tréner Vladimír Hyža.

Zápas bol poznačený, najmä zo strany domácich, dlhou prestávkou, keďže v pred týždňom na rozdiel od svojho súpera nehrali. Stretnutie sprevádzalo množstvo nepresností. Obidve mužstvá si vypracovali strelecké príležitosti, jednu z nich hosťujúci Jaro Martinusík na začiatku druhého plčasu využil a rozhodol toto Záhorácke derby. Domáci na gól napriek snahe už nedokázali odpovedať a tak sa z troch bodov tešili Holíčania. Zápas, ktorému by viac pristala deľba bodov skončil 0:1.

Na Holíčanov čaka v stredu 9.júna dohrávka v Horných Orešanoch.

Piešťany – Zvončín 2:2, Horná Krupá – Voderady nehrali.

V– Výhra, RRemíza, PPrehra

Program 12. kola 13.6. o 17 h Zvončín – Brodské, Holíč – Horná Krupá, Voderady – Mokrý Háj.

Dohrávky 9.6. o 17 h Mokrý Háj – Piešťany, H.Orešany – Holíč.