Zraneniami oslabenému Radimovu akoby dochádzal dych. V dohrávke síce vyhral s predposledným Vrbovým najtesnejšie 1:0, no v zápase 12. kola prehral s konkurentom v boji o postup v Lehote.

Ilustračné foto 123rf.com

Stále má však možnosť postupu vo svojich rukách. Ak by zvládol zajtrajšiu dohrávku s Hlohovcom, vráti sa do čela tabuľky. V poslednom kole však cestuje do Partizánskeho k zápasu pravdy. V nedeľu však musí zvládnuť záhorácke derby s Naftou Gbely.

V stredu s Hlohovcom i s Naftou už bude sedieť na trénerskej lavičke staronový tréner Tomáš Miša. Vladimír Včelka po vzájomnej dohode na lavičke Radimova skončil.

Lehota – Radimov 2:0 (2:0), 2. vlastný (T. Šefčovič), 20. Peciar. Rozh. Bircsák – Mlinkovics, Volf. ŽK 1:2 (Kessl, Urbánek).

Radimov: Krakovský – J. Urbánek, Šefčovič, Drápal, M. Včelka, Balážik, Kessl, Petrovič (58. K. Ravas), Frϋhauf, Božek, Valsa (72. Vrábel), tréner Vladimír Včelka.

Nešťastný vlastný gól Šefčoviča už v 2. min. poznačil priebeh zápasu. Hráčmi Radimova tento nešťastný moment otriasol a v 20. min. pridal domáci Peciar aj druhý gól – 2:0. Napriek snahe hostia už s výsledkom nedokázali nič urobiť.

Gbely – Kvašov 1:0 (1:0), 5. D. Nemec. Rozh. Barát – Šinka, Martiška.

Gbely: P. Ravas – Bzdúšek, Smetana, Lánik, Dvořák, Frühauf, L. Ravas, Bohun, Neoveský, Žáček, Nemec (Pribyla, Veselský, Vanek) tréner Adam Ambra.

Domáci mali zápas po celý čas pod kontrolou. Už v 5. min. poslal domácich do vedenia Dominik Nemec – 1:0. Zvýšiť vedenie mohli Neoveský, Bohun, Veselský a opäť Nemec, no skóre sa už do konca zápase nezmenilo. Umnou hrou nepustili Naftári súpera pred bránu P. Ravasa. I keď ich víťazstvo je najtesnejšie, ale zaslúžené.

Ďalšie výsledky: Prievidza – Trebatice 1:4, Partizánske – J. Bohunice 4:1, Bánovce – Hlohovec 2:0, D. Vestenice – Vrbové 3:1, Prečín – Trenč. Stankovce 1:1, Boleráz – Domaniža 3:1.

Dohrávky

Radimov – Vrbové 1:0 (0:0), 84. P. Božek. Rozh. Mlinkovics – Bircsák, Volf. ŽK 0:2.

Radimov: Krakovský – J. Urbánek, Šefčovič, Drápal, M. Včelka, Petrovič, K. Ravas, Frϋhauf (89. Vanek), Kessl, Božek, Valsa (69. Vrábel), tréner Vladimír Včelka.

Dva polčasy ako cez kopirát. Prvý začal náporom domácich s tromi príležitosťami Valsu, no ani jedna sa neujala. Hostia odpovedali šancami Železníka a Zmeka. Po hluchej polhodinke neuspel ani Kessl a ani hosťujúci Dubovský, ktorý postupoval od pol ihriska sám na Krakovského, no ten zachránil. Druhý počas začal náporom Radimova, šance Valsu, Kessla a najmä Šefčoviča, keď prekopol prázdnu bránu, volali po góle. Božek bol dvakrát sám pred brankárom, no jeho chvíľa ešte len mala prísť. Po hluchej štvrťhodinke mali hostia štyri možnosti na rozhodnutie, no dvakrát Kaman, Srnec ani Kusý neuspeli. A tak v 84. min. udreli domáci, keď po prihrávke Kessla prekonal Paťo Božek výborného Horvátha v bráne hostí – 1:0.

V – Výhra, RRemíza, PPrehra

Program 14. kola 20.6. o 17 h Radimov – Gbely.

Dohrávky: J. Bohunice – Gbely, Vrbové – Boleráz, Radimov – Hlohovec.

5. liga Západ 12. kolo

V zápase kola prišla do Holíča vedúca Horná Krupá s úmyslom udržať si svoju líderskú pozíciu, ale aj svoju neporaziteľnosť, čo sa jej aj podarilo. Diváci videli dobrý zápas s množstvom šancí na obidvoch stranách.

Holíč – Horná Krupá 2:2 (1:1), 17. M. Uher, 50. R. Konečný – 9. Sudin, 75. Heteš. Rozh. Hulínek – Tarabus, Pavlovič, ŽK 2:1 (Konečný, Vaclavik).

Holíč: Sloboda – Vaclavik, Konečný (86. Ružička), Žák, Nečas, Mišík, Martinusík, Rajčák (74. Vyskoč), M. Hyža, Uher, Petrovič, tréner Vladimír Hyža.

Do Holíča prišiel líder tabuľky s cieľom naplno bodovať a už v 9. min. sa ujal vedenia gólom Sudina. Ďalšie príležitosti hostí zmaril výborný Sloboda v domácej bráne. Ten bol aj na začiatku akcie, z ktorej v v 17. min. vyrovnal Uher na 1:1. Po polhodine mohli ísť domáci do vedenia, no Žák z dobrej pozície prestrelil bránu a o chvíľu trafil Martinusík brvno.

Keď 5 minút po prestávke poslal po rohu Martinusíka domácich do vedenia na 2:1 Roman Konečný, dlho sa zdalo, že Záhoráci môžu svojmu súperovi pripraviť prvú prehru v súťaži. Nakoniec sa tak nestalo. Hostia bojovali o zachovanie si neporaziteľnosti a vyplatilo sa im to. V 75. min. po zákroku Miša Hyžu v šestnástke odpískal rozh. Hulínek prísnu penaltu proti domácim a z nej vyrovnal Heteš na konečných 2:2. Súperi si tak body podelili.

Zvončín – Brodské 4:0 (2:0), 6., 75. T. Jankovič, 30. J. Rumpel, 88. M. Zelenský. Rozh. Švolík – Plecho, Páleník, ŽK 2:2 (Trubiroha, F. Daniel).

Brodské: Hrdlička – Hnát, Šimo, Trubiroha, Malík, Bartal, Hýll, Kompuš (75. Cintula), Jakubec (60. Baláž), T. Daniel, Ovečka (62. F. Daniel), tréner Š. Bodiš.

Už od začiatku zápasu domáci potvrdzovali úlohu favorita a už v 6. min. po rohu otvoril skóre Jankovič – 1:0. Výkon hosti bol v prvom polčase nepresvedčivý a po polhodine hry už bolo 2:0 po góle Rumpela. Po prestávke sa prebrali aj hostia, svoje vypracované šance však nepremenili Ovečka, T. Daniel, ani Kompuš a tak po dvoch góloch v poslednej štvrťhodinke zápasu vysoko prehrali.

Voderady – Mokrý Háj 0:5 (0:4), 13., 35. P. Vaško, 21. J. Pobuda, 22.,

1. (11) I. Šefčík. Rozh. Deák – Bleho, Turba, ŽK 1:0.

Mokrý Háj: Ondráš – Prokeš, M. Valúch, R. Valúch, Hladký, Kubisa, Biskupič (61. Petranský), Lašák, Pobuda (46. Púdelka), Vaško, I. Šefčík, tréner Boris Šefčík.

Hráči Mokrého Hája si na ihrisku posledných Voderad schuti zastrieľali. V priebehu 22 minút prekonali domáceho brankára štyrikrát a odvtedy sa futbalom bavili, pričom ich súperova brána až tak nelákala. Až v 77. min. uzavrel skóre z pokutového kopu Igor Šefčík – 0:5.

H. Orešany – Piešťany 0:2

DOHRÁVKY

H. Orešany – Iskra Holíč 1:2 (0:2), 88. R. Rajt – 23. J. Martinusík, 31. M. Uher. Rozh. Ahmed – Šandrik, Švolík. ŽK 1:4 (Konečný, Martinusík, Sloboda, Nečas).

Holíč: Sloboda – Vaclavik, Žák, Konečný (58. M. Hyža), Nečas, Krempa (79. Králiček), Mišík, Martinusík (67. P. Petrovič), Uher, Rajčák (56. Duffek), Spazier, tréner Vladimír Hyža.

Iskra na ihrisku predposledných Orešian mala výborný prvý polčas, ktorý gólmi Martinusíka a Uhera vyhrala 2:0. Po prestávke sa hostia zamerali na udržanie vedenia, kontrolovali vývoj hry, no v závere zápasu po poľavení koncentrácie dovolili domácim v 88. min. korekciu výsledku Rajtom – 1:2.

Mokrý Háj – Piešťany 1:3 (1:2), 6. P. Vaško – 23. M. Gula, 37. F. Korec, 53. J. Braniša. Rozh. Fehér – Bogár, Šmátrala, ŽK 1:1 (Hladký).

Mokrý Háj: Jankovič – Prokeš, M. Valúch, Hladký, Kubisa, Lašák, Pobuda (64. R. Valúch), Vaško, Biskupič (82. Púdelka), I. Šefčík, Petranský, tréner Boris Šefčík.

Po kanonáde s Orešanmi prišiel Pod Vintoperk súper z iného pólu tabuľky. Aj s Piešťanmi sa síce ujali vedenia gólom Peťa Vaška, no hostia ešte do prestávky dvomi gólmi otočili skóre vo svoj prospech a keď v 53. min. Braniša zvýšil už na 1:3, bolo o troch bodoch rozhodnuté.