Už druhýkrát po sebe odohral Radimov dva zápasy v jednom týždni. Po víťazstve 3:1 v dohrávke s Hlohovcom ich v nedeľu čakalo Záhorácke derby s Gbelmi.

Ilustračné foto 123rf.com

4. liga SZ

V stredu s Hlohovcom i s Naftou už sedel na lavičke Radimova staronový tréner Tomáš Miša. Vladimír Včelka po vzájomnej dohode na lavičke Radimova skončil.

Zaujímavá situácia nastala na čele tabuľky, kde Radimov a Partizánske sú na rovnakej štartovej čiare. Víťaz v ich vzájomnom zápase v poslednom kole v Partizánskom berie všetko. Remíza by zrejme najviac potešila tretiu Lehotu pod Vtáčnikom.

Radimov – Gbely 2:0 (0:0), 55. R. Drápal (11), 66. D. Frϋhauf. Rozh. Benko – Jančovič, Trnka. ŽK 1:0 (Kessl), ČK 0:1 (59. Smetana).

Radimov: Krakovský – J. Urbánek (70. Valsa), Šefčovič, Drápal, M. Včelka,

Balážik, Kessl, Petrovič (62. K. Ravas), D. Frϋhauf, Božek, Vrábel, tréner Tomáš Miša.

Gbely: P. Ravas – Bzdúšek, Smetana, Lánik, Dvořák (70. Veselský), R. Frühauf, L. Ravas, Bohun, Neoveský, Žáček (56. Mráz),  Nemec (83. Nemečkay), tréner Adam Ambra.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, predsa len viac sa hralo na polovici hostí. Pozorné obrany však útočníkov do šancí nepúšťali a čo prešlo, zlikvidovali pozorní brankári, ktorí veľa práce nemali. Z domácich mal dobrú príležitosť Božek, hosťujúci Lánik trafil žrď brány P. Ravasa.

Po zmene strán ako prvý pohrozili hostia, po prudkej strele Dvořáka pod brvno sa vyznamenal Krakovský. O chvíľu sa už skóre menilo. V šestnástke bol faulovaný Vrábel a nariadený pokutový kop premenil Rado Drápal – 1:0.

V 59. min. po úniku bol faulovaný Kessl, za čo videl Smetana ČK. Z nariadeného trestného kopu trafil Drápal žrď súperovej bránky. V 65. min. sa do zakončenia dostal Dávid Frühauf a aj ked si P. Ravas na loptu siahol, tá predsa len skončila v sieti – 2:0. Domáci tak využili početnú výhodu na zvýšenie svojho vedenia a záver zápasu už mali pod jasnou kontrolou. Gbely už v štvrtom zápase nedokázali prekonať obranu svojho súpera a nezískali s ním ešte ani bod.

Vo štvrtok čaká na hráčov Gbelov dohrávka 12. kola v Jaslovských Bohuniciach.

Ďalšie výsledky: D. Vestenice – Bánovce 3:0. J. Bohunice – Prečín 2:1, Domaniža – Prievidza 5:0, Vrbové – Trebatice 3:2, Kvašov – Partizánske 0:3, Hlohovec – Lehota 2:5.

Dohrávka 10. kola

Radimov – Hlohovec 3:1 (1:0), 5. R. Drápal, 49. D. Frühauf, 52. M. Vrábel – 66. F. Zdenek. Rozh. Berec – Božík, Kiš. ŽK 0:1.

Radimov: Biskupič – J. Urbánek, Šefčovič, Drápal, M. Včelka, Balážik, Kessl, Petrovič (61. K. Ravas), Frϋhauf (86. Vanek), Božek (61. Kuchta), Vrábel (61. Valsa), tréner Tomáš Miša.

V horúcom počasí vyšli domácim hráčom začiatky obidvoch polčasov, čím vlastne rozhodli o svojich troch bodoch. Už v 5. min. sa po štandardnej situácii presadil Rado Drápal a domáci viedli – 1:0. Aj naďalej sa hralo v réžii favorita, ktorý si vypracoval viaceré gólové príležitostí, no ani jednu nedokázal využiť.

Aj vstup do druhého polčasu Radimovu vyšiel. V 49.min. zvýšil Dávid Frühauf na 2:0 a o ďalšie tri minúty Mário Vrábel už na 3:0. Domácich sľubný náskok uspokojil a pribrzdilo ich trojnásobné striedanie. Chvíľu po ňom hostia skorigovali F. Zdeňkom na 3:1. Hostia začali „vystrkovať rožky“ čoraz viac, no lepšie a viac šancí mali predsa len domáci hráči. Napriek tomu sa už skóre nezmenilo.

V – Výhra, RRemíza, PPrehra

Program: dohrávky 24.6. J. Bohunice – Gbely, Vrbové – Boleráz.

15. kolo 26.6. o 17 h Partizánske – Radimov, 27.6. o 17 h Gbely – Hlohovec.

5. liga Západ 13. kolo

V Záhoráckom derby v Mokrom Háji sa zrodilo vysoké víťazstvo domáceho mužstva, keď všetky jeho góly zaznamenali vývalí hráči Skalice.

Brodské trápilo kandidáta na postup, dokonca s Piešťanmi dvakrát vyhrávalo, no v závere mu už došli sily.

Mokrý Háj – Holíč 4:0 (2:0), 21. P. Vaško, 41. I. Šefčík, 60. V. Šenk, 81. M. Biskupič. Rozh. Petránek – Patka, Šturdík. ŽK 1:1 (Šenk – M. Hyža).

Mokrý Háj: Jankovič – Prokeš, M. Valúch, Bohunický, Hladký, Valúch, Kubisa (59. Biskupič),, Lašák, I. Šefčík (69. Pobuda), Šenk (82. Púdelka), Vaško, tréner Boris Šefčík.

Holíč: Vaculka – Vaclavik, Rajčák (84. Petrovič), Ružička, Nečas, Mišík, Uher, Martinusík, Vyskoč (11. Žák, 67. Králiček), M. Hyža, Spazier, tréner Vladimír Hyža.

V zápasoch Mokrého Hája padá v poslednom čase veľa gólov a inak tomu nebolo ani v Záhoráckom derby s Holíčom. Vedenia sa ujali domáci v 21.min. kedy Vaculku v bráne hostí prekonal Peter Vaško – 1:0. Keď sa už mužstvá pomaly zberali do kabín, zvýšil v 41. min. na polčasových 2:0 Igor Šefčík. Aj v druhom polčase mali domáci hru a vývoj zápasu pevne v rukách a v 60. min. pridal tretí gól Vlado Šenk – 3:0. V záverečnej desaťminútovke ešte prikrášlil víťazstvo domáceho mužstva striedajúci Marek Biskupič – 4:0.

Brodské – Piešťany 2:5 (1:0), 29. M. Ovečka, 52. T. Daniel – 47., 75. S. Glos, 57., 70., 80. J. Braniša. Rozh. Vaňo – Barta, Cabaj. ŽK 1:2 (Kompuš).

Brodské: Hrdlička – Čermák, Hnát, Šimo, Baláž (31. F. Daniel, 80. Jakubec),

Trubiroha, Bartal, Gomda, Kompuš, T. Daniel, Ovečka, tréner Š. Bodiš.

Do Brodského prišli o postup bojujúce Piešťany ako veľký favorit, no domáci im ich úlohu vôbec neuľahčili. Dokonca prvý polčas vyhrali gólom Milana Ovečku zo záveru úvodnej polhodiny 1:0. Hoci hneď po zmene strán vyrovnal Glos na 1:1, v 52.min. Tomáš Daniel dostal domácich opäť do vedenia – 2:1. Bohužiaľ, to bolo zo strany domácich všetko. V 57. min. vyrovnal Braniša na 2:2 a v záverečnej štvrťhodine prekonali hostia Hrdličku v domácej bráne ešte trikrát. Hrdinom a strojcom víťazstva hostí sa stal autor hetriku Juraj Braniša.

Voderady – H. Orešany 0:1, Horná Krupá – Zvončín 2:0.

13 0 1 12 11:61 1 1 70.3

Program 14. kola 26.6. o 17 h Zvončín – Mokrý Háj, 27.6. o 17 h Holíč – Voderady, H. Orešany – Brodské.