Zverenci Jaroslava „Čika“ Brečku majú za sebou dva veľmi úspešné víkendy.

V nedeľu 20. 6. sa v Bratislave uskutočníl  7. dostihový míting sezóny s dvomi prekážkovými dostihmi. Mr. ZURU (stajňa DS Millenium) ovládol v sedle s Janom Odložilom Memoriála Jaroslava Bartoněka (steeplechase, 4100m, 5+) s výrokom „zadržane 10“.

Ďalší zverenec Brečku MEDICI (MPL Racing) sa umiesnil pod Jaroslavom Myškom na 3. mieste.

Po dvoch sezónach sa vrátila na dostihové dráhy niekoľkonásobná prekážková šampiónka MENY BAY (Quirinus Farm) a len o necelé dve dĺžky jej uniklo víťazstvo v Cene Luminatora (Prútené prekážky, 3600m, 4+). V sedle mala Lukáša Matuského. Tréner Brečka je momentálne na prvom mieste slovenského prekážkového šampionátu.

V sobotu 26. 6. viezol do českých Pardubíc Brečka štvoricu svojich koní. V najväčšej klasickej steeplechase v Českej Republike Zlatom pohári (Steeplechase NL, 4400m, 5+) si pre výborné druhé miesto dobehol STAR (MPL Racing) s Jaroslavom Myškom.

V ďalšom dostihu najvyššej kategórie Červnovej cross country Válečníka (Stch c.c., I. kat, 3300m, 5+) pre krosových stíplerov sa bol pred kvalifikáciou na Veľkú Pardubickú prebehnúť KAISERWALZER (DS Millenium) v sedle so svojim trénerom Jaroslavom Brečkom a bolo z toho tesné 4. miesto, len 1 a pol dĺžky za víťazom.

Čiko Brečka sa vyšvihol do sedla svojho zverenca RUI FALEIRO (HWS Tellus Equinus) a bolo z toho po dychberúcom boji víťazstvo v Cene za podpory ADW FEED (Stch c. c., 4500m, 5+).

V Pohári BICZ holding (Steeplechase crosscountry III.kat, 3300m, 4) debutoval v krosových dostihoch EL CANDELON (DS Millenium)na dotované umiestnenie nedosiahol a docválal pod Janom Odložilom na 6. mieste.


.
Toto je čítané

Hokejbal: Skalica postúpila do semifinále play-off

V hokejbalovej extralige bol po dvoch zápasoch na Záhorí stav štvrťfinálovej série…

BM: Ustekana sobota