V sobotu sa na štadióne MFK Skalica hralo finálové stretnutie 2. ročníka Sportika Cupu. Súperom obhajcu minuloročného prvenstva, TJ Družstevník Rybky, bol tentoraz TJ Tatran Jablonica, ktorý v semifinále po suverénnom výkone vyradil druhého minuloročného finalistu TJ Hlboké.

Z finálového zápasu. V boji o loptu autor dvoch gólov Rybiek Lukáš Fodor (v červenom) a Jabloničan Patrik Januška

Očakával sa vyrovnaný zápas, no Jablonica výrazne zaostala za očakávaním. Patrila jej úvodná štvrťhodinka, v ktorej paradoxne inkasovala rozhodujúci gól, no potom ovládli hru Rybky a zaslúžene sa tešili z obhajoby Sportika Cupu.

Rybky – Jablonica 3:0 (1:0), 2. L. Petrúfka, 72., 74. L. Fodor, r. Šturdík – Jablonický, Kopúnek. ŽK 2:3 (Fodor, Červinska – Koníček, Štefanka, Šnirc).

Rybky: Rýzek – Fábik (88. Bojňanský), Mach, Červinka, Patka, Fodor (83. F. Cigáň), P. Černek, Mareček, Chvála (75. B. Cigáň), F. Ravas (81. Čmarada), Petrúfka (35. L. Černek), tréner Tomáš Duška.

Jablonica: Šnirc – Jenčík, Pitorák, Koníček, P. Mihalcsak (88. Peterka), Gaža (75. Pátek), Štefanka, Predmeský (64. K. Mihalcsak), Januška (81. Baňárek), Jánošík, Galba, tréner Mário Búran.

Hneď po zahájení hry sa ocitol v šanci Jabloničan Jánošík, no Rýzek zachránil. Skóre sa menilo o minútu na druhej strane ihriska, keď po rýchlom brejku z uhla vystrelil Chvála, Šnirc strelu vyrazil pred dobiehajúceho Lukáša Petrúfku a Rybky viedli 1:0. V 4. min. mohol vyrovnať Jánošík, no k centrovanej lopte mu chýbal krok. Vyrovnať mohol v 20. min. Štefanka, ktorý postupoval sám na brankára Rybiek, no Rýzek si opäť udržal čisté konto. A to bolo na dlhý čas zo strany Jablonice všetko. O chvíľu pred Fodorom zachránil v poslednej chvíli Koníček a po vyrazenej Ravasovej strele ratoval pred Chválom na poslednú chvílu P. Mihalcsak. V 37. min. sa hráči Rybiek dožadovali po zákroku na Marečka pokutového kopu, no nepískalo sa.

Po prestávke sa takmer polhodinku hral medzišestnástkový futbal. Viac snahy vyvíjala pochopiteľne Jablonica, no pred bránkami vzruchu takmer nebolo. Až v 72. min. zahrával roh Peter Černek, Mareček na zadnej žrdi vrátil loptu pred bránu a Lukáš Fodor ju poslal do siete na 2:0. O dve minúty sa k zakončeniu dostal najlepší kanonier Sportika Cupu Lukáš Černek, jeho strelu zastavila ľavá tyč, no opäť bol na správnom mieste Lukáš Fodor – 3:0. Rybky vo víťaznej eufórii ubrali z plynu a mohli aj inkasovať, no striedajúci Baňárek, ani stopér Pitorák, ktorý sa vysunul na hrot útoku, Rýzka neprekonali. Pekná „obalovačka“ Marečka, s ktorou si Šnirc poradil, dala bodku za týmto zaujímavým stretnutím. Potom už mohli Rybky oslavovať obhajobu Sportika Cupu. Celkom zaslúžene.

Najlepší strelec Lukáš Černek

Krásne poháre a finančnú odmenu si kapitáni obidvoch mužstiev prevzali z rúk predsedu ObFZ Senica Miroslava Gučeka, predsedu ŠTK Jána Cigánka, zástupcu Sportiky Romana Markecha, ako aj realitnej kancelárie Archeus Petra Koprlu, ktorá venovala pohár pre najlepšieho strelca. Stal sa ním s 5 gólmi Lukáš Černek z víťazného mužstva.

Víťazné mužstvo TJ Družstevník Rybky

Tomáš Duška, tréner TJ Rybky: „Prvý polčas bol z našej strany dobrý, okrem gólu sme mali aj ďalšie šance. Súper mal dva nádejné brejky, no nepremenil ich. Po prestávke sme chceli svoje vedenie udržať, Jablonica sa však nevzdávala, bola 20 minút lepšia, no po našom druhom góle bolo rozhodnuté. Chcem pochváliť všetkých sa dobre odvedenú prácu.“

Mário Búran, tréner Jablonice: „Mali sme ten najvyšší cieľ, chceli sme vyhrať, no zápas ovplyvnil rýchly gól v našej sieti, ktorý hráčov Jablonice doslova zaskočil a tí akoby zabudli hrať futbal. Znervózneli a nič im nevychádzalo. Po zmene strán sme chceli zápas ešte zvrátiť, boli sme aktívnejší, no po dvoch lacných a „zlepených“ góloch súpera sa však zápas už len dohrával.“