V priestoroch autobusovej stanice pokračovala demolácia objektov troch predajných stánkov. Dohromady sa podarilo od februára tohto roku odstrániť deväť starých stánkov. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Foto: Senica.sk

 

Na svojom pôvodnom mieste ešte zostáva šesť objektov. “S demolačnými prácami momentálne končíme, pretože s majiteľmi ostávajúcich stánkov sa nám zatiaľ nepodarilo dohodnúť. Cieľom je odkúpiť všetky stánky, ale nemôže sa niekto zaseknúť a požadovať nereálnu a úplne prehnanú sumu,” informoval zástupca spoločnosti SAD Projektová 1, ktorá je investorom na autobusovej stanici, Peter Košút.

Investor má vypracovanú štúdiu, ktorá počíta s obnovou a revitalizáciou tohto priestoru. “Pre začiatok počíta s vybudovaním dvoch mobilných moderných stánkov s rýchlym občerstvením. Súčasné stánky i pozemky pod nimi sú v rukách súkromných majiteľov, autobusovú stanicu i priľahlý pozemok takisto vlastní súkromná spoločnosť. Všetko teda záleží na ochote dohodnúť sa. Verím, že k dohode príde a vstupná brána do mesta bude spĺňať estetické aj funkčné požiadavky 21. storočia,” uviedol zástupca primátora mesta Senica Filip Lackovič.

Foto: Senica.sk

Budeme pokračovať s revitalizáciou priestoru stanice. Už na jeseň tu pribudnú dva stánky rýchleho občerstvenia, ktoré budú spĺňať moderné štandardy, aby sa tu ľudia cítili dobre a príjemne a najmä, aby sa tu nepredávali alkoholické nápoje,” doplnil Košút.


.
Toto je čítané

Vedúca sestra vnútorného lekárstva Fakultnej nemocnice AGEL Skalica Katarína Filípková získala ocenenie

Aj tento rok si pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a pôrodných asistentiek…

BM Salon EV