Malačan Jozef Mudrončík (23) má veľmi nabitú prvú sezónu v amatérskych kulturistických súťažiach. Slovensko úspešne reprezentoval v kategóriách juniori a muži.

Prvá súťaž Malačana Jozefa Mudrončíka sa konala v Maďarsku, v hlavnom meste Budapešť pod názvom: HERCULES OLYMPIA HUNGARY, kde nastupoval (22.5.) v asociácii WABBA v troch kategóriách (nováčik, junior a muž). Vo všetkých troch kategóriách zvíťazil a po výhre v mužoch sa zúčastnil aj boja o celkového víťaza súťaže, kde sa stretol na pódiu so všetkými víťazmi svojich kategórií. “Bola to moja prvá súťaž, prvý nabitý súťažný deň a neopísateľné emócie a skúsenosť.” hodnotí svoju prvú súťaž Jozef Mudrončík.

Jeho ďalšia zastávka ako reprezentanta Slovenskej republiky bola naplánovaná (26.6.) v Slovinsku v meste Koper pod asociáciou IBFF – World Championship, kde sa konali majstrovstvá sveta. V juniorskej kategórií obsadil pekné druhé miesto. V ten istý deň nastúpil v mužskej kategórii, kde zvíťazil a získal titul majstra sveta asociácie IBFF.

Treťou zastávkou bola dvojdňová súťaž, pod asociáciou IBFA, v talianskom meste Sapri (4.-5.7.) Súťaž sa konala večer vonku na pláži. Už prvý deň zvíťazil v súťaži Mr&Ms Universo v kategóriách juniorov a mužov. Na druhý súťažný deň sa konali majstrovstvá Európy. V kategórii juniori sa stal majstrom Európy v asociácii IBFA. O tri hodiny neskôr nastupoval v kategórii GIGANTI. Tu medzi ôsmimi skúsenými profesionálnymi pretekármi (IBFA) obsadil motivujúce 4. miesto.

Odniesol som si veľmi veľa emócií, skúseností a neopísateľných zážitkov. Moja ďalšia a zároveň posledná súťaž v tejto sezóne sa bude konať na domácej československej pôde v Prahe (24.7.) pod asociáciou NABBA.” dodáva Malačan Jozef.


.

Osobnosti kraja BSK