V stredu (21.7.) bol zverejnený podrobný program apoštolskej cesty pápeža Františka, ktorú absolvuje od 12. do 15. septembra 2021 na Slovensku.

Prinášame pápežov program v stredu 15. septembra v Šaštíne.

9:10
Modlitbové stretnutie s biskupmi v Národnej svätyni v Šaštíne

10:00
Svätá omša na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni v Šaštíne
Homília Svätého Otca

13:30
Rozlúčkový ceremoniál na medzinárodnom letisku v Bratislave

S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský oznámil, že podmienkou účasti na stretnutiach spojených so septembrovou návštevou pápeža Františka na Slovensku bude plná zaočkovanosť.  “Povolíme účasť vysoko nad rámec platných opatrení, no podmienkou účasti na svätých omšiach a iných podujatiach bude plná zaočkovanosť účastníkov podujatí. Aj týmto chceme dosiahnuť, aby návšteva Svätého Otca na Slovensku bola duchovným zážitkom pre čo najväčší počet ľudí,” povedal minister.

Zároveň deklaroval, že vynaloží “maximálne úsilie, aby návštevníci svätých omší a ďalších podujatí naplno využili návštevu Svätého Otca a mohli v pokoji prežívať jeho slová povzbudenia.

Podľa jeho slov je cieľom “vytvoriť podmienky na to, aby si Svätý Otec zo Slovenska odniesol pekné spomienky, a aby sme spoločne vytvorili podmienky pre jeho sprievod, ale aj veriacich, ktorí budú chcieť prežiť hlboký duchovný zážitok, a zároveň aby sme umožnili čo najväčšiemu počtu ľudí, veriacich aj iných, zúčastniť sa verejných svätých omší.

 

Záhorí.sk bude prinášať podrobné informácie o ceste pápeža na Záhorí.


.

INAT Rezanie laserom