Počas uplynulého víkendu začali prvým kolom majstrovské súťaže Oblastného futbalového zväzu Senica, v ktorých sa zrodilo nejedno prekvapenie. To najväčšie snáď v Čároch. Slovanu Šaštín, ktorý v minuloročnej (nedokončenej) sezóne ani raz neprehral, nadelili domáci futbalisti na cestu päť kúskov.

Baník Čáry – Slovan Šaštín 5:1

Skupina A 1. kolo

Radošovce – Jablonica 1:2 (1:0), 36. vlastný (P. Pitorák) – 53., 57. T. Slovík, r. Rusinko, Hušek.

V priemernom zápase mali hostia z Jablonice v prvom polčase symbolickú prevahu, no nedokázali z nej nič vyťažiť. Ani protiútoky domácich nepriniesli žiadny vzruch, no v 36. min. im súper „daroval“ vedúci gól, keď po nedorozumení obrany hostí prekonal vlastného brankára Skalu Paťo Pitorák – 1:0. Po prestávke boli hostia oveľa aktívnejší a podarilo sa im v priebehu štyroch minút otočiť skóre zásluhou dvoch presných zásahov Tomáša Slovíka – 1:2. Ďalšie sľubné akcie hostia nedokázali využiť a keďže ani domácim sa už nepodarilo vypracovať gólové príležitosti, tri body si zaslúžene odviezli hráči Jablonice.

Rybky – Rohov 3:0 (1:0), 41. J. Kuchta, 51. J. Červinka, 89. M. Mareček, r. Šturdík, Otrubčák.

Hostia z Rohova, vedomí si sily domáceho mužstva vsadili na obrannú taktiku.  neprišiel hrať futbal, ale od začiatku sa stiahli do obrany a za celý zápas dokonca ani neohrozili našu bránu! Rybky proti prehustenej obrane sa ťažšie presadzovali a šancí mali pomenej, zakaždým bol v nich Jakub Kuchta. V 28. min. preloboval brankára Greguša, no lopta skončila tesne vedľa brány, v 34. min. po centri Beňa hlavičkoval do tyčky, no v 41. min. už mieril presne – 1:0. Skóre sa nemenilo po šanci Bartoška, ktorý ani na dvakrát neprekonal Greguša. Po prestávke krásnou strelou z vyše 30 metrov zvýšil Ján Červinka na 2:0. Ďalšie šance nevyužili Kuchta, Bartošek, Fábik, Beňo a B. Cigáň. Až v 89. min. stanovil konečné skóre na 3:0 Matúš Mareček.

Sobotište – Oreské 1:4 (1:2), 18. J. Beňa (11) – 3., 42., 71. L. Pavlačka, 60. Ľ. Ligas, r. Mi. Šefčík, Patka.

V 3. min. fauloval Beňa za ŽK a hostia z následnej štandartky trestali, keď z 25 m ideálne trafil Pavlačka – 0:1. Jozef Beňa svoj faul odčinil v 18. min., kedy premenil nariadený pokutový kop po zákroku D. Ferika a vyrovnal na 1:1. Domáci si vytvorili miernu prevahu, mali však len jednu šancu, ktorú Hanzlíček nepremenil. Pavlačka trafil brvno, ďalšiu šancu mu chytil Petráš, no chvíľu pred prestávkou predsa len trafil a do kabín sa išlo za stavu 1:2. Po hodine hry čerstvá posila Oreského Ľubo Ligas zvýšil už na 1:3 a bolo vlastne rozhodnuté. Snahu domácich definitívne pribrzdil v 71. min. svojim tretím gólom Lukáš Pavlačka – 1:4.

Cerová – Hlboké 1:1 (0:0), 63. D. Badáň – 67. T. Vach, r. Vlk, Knap.

Hostia sa snažili diktovať tempo hry, mali územnú prevahu i častejšie loptu vo svojej moci. Domáci zodpovedne bránili a súpera do šancí nepúšťali. Trpezlivo čakali na svoje príležitosti a zopárkrát nebezpečne ohrozili Noščáka v bráne hosti. Aj po prestávke sa hralo v rovnakej réžii, no diváci videli aspoň dva góly. V 63. min. sa v šanci ocitol Denis Badáň a zaznamenal úvodný gól svojho mužstva v novej sezóne – 1:0. No už o štyri minúty využil zaváhanie domácej obrany Tomáš Vach a vyrovnal na konečných 1:1. Remíza v derby zápase bola zaslúženým rezultátom kvalitného zápasu na úvod sezóny.

P. Močidľany – Dubovce 1:0 (0:0), 62. J. Starý, r. M. Dutka, Jablonický.

Vo vyrovnanom susedskom derby si obidve mužstvá dokázali vypracovať iba minimum streleckých príležitostí. O niečo viac ich mali domáci, ktorí sa v 62. min. ujali vedenia gólom jakuba Starého – 1:0. Dubovce v závere pridali, pritlačili domácich k ich šestnástke, no veľkú šancu na vyrovnanie im zmaril v 85. min. vynikajúcim zákrokom brankár Adam Hlupik.

Skupina B 1. kolo

Čáry – Šaštín 5:1 (3:0), 15., 36. F. Kuník, 29. A. Šefčík, 72. D. Kollár (11), 90. L. Polák – 56. M. Zajíček, r. Lapoš, Škrinár.

Lepšie začali hostia, akoby chceli potvrdiť úlohu papierového favorita. V 9. min. Dominik Stanický v šanci tesne minul pravú tyč Ozábalovej brány. V 14. min. Kindernaj vybojoval loptu pre Kollára, ten našiel nabiehajúceho Fabiana Kuníka, ktorý krížnou strelou prekonal Vacha – 1:0. V 24.min. po rohoch Kollára mali šance Obala i Kuník, no až v 29. min. sa po prihrávke Kuníka presadil Aďo Šefčík – 2:0. Kurióznym gólom uzavreli domáci polčasové skóre, keď brankár Vach odkopom trafil Kuníka a lopta skončila v sieti – 3:0. Kuník mohol zavŕšiť aj hetrik, no hlavičkou minul prázdnu bránu. Po prestávke gól hosťujúceho Kučeru neplatil pre ofsajd, no v 56. min. hostia predsa len vykresali iskierku nádeje, keď Maťo Zajíček znížil na 3:1. V 72. min. zahrávali hostia trestný kop, odrazenej lopty sa zmocnil Černoch a po sóle cez celé ihrisko bol faulovaný. Pokutový kop premenil Denis Kollár na 4:1. V nadstavenom čase mladý Luky Polák trafil z 25 m nechytateľne k ľavej tyčke – 5:1.

Štefanov – Mor. Sv. Ján 0:3 (0:1), 34. Marek. Stanek, 79. Marek. Benkovič, 80. Juraj. Hladík, r. Srnec, B. Dutka.

Štefanov aj bez svojho kanoniera Turečka, ktorý prestúpil do Šaštína, bol v prvom polčase aktívnejším mužstvom, jeho hráči si vytvorili aj niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no Erika Benkoviča v bráne hostí nedokázali prekonať. Naopak, v 34. min. sa po štandardnej situácii presnou hlavičkou presadil Marek Stanek – 0:1. Ani po prestávke domáci neubrali nič zo svojej snahy o dobitie súperovej bránky, no streliť gól im nebolo súdené. V 79. min. sa zopakovala situácia z prvého polčasu, tentoraz sa po štandardnej situácii presadil Marek Benkovič, ktorý takisto hlavou prekonal domáceho brankára Malíka na 0:2. Už o minútu krásnym volejom trafil Juraj Hladík na konečných 0:3.

Lakš. N. Ves – Kopčany 0:3 (0:1), 36. O. Zabadal, 60. A. Praženka, 90. F. Daniel, r. Ma. Šefčík, Mesíček.

V prvom polčase si domáci vytvorili niekoľko vyložených príležitostí, no vďaka streleckej nemohúcnosti a skvelému Vaculkovi v bráne hostí gól nedali. Kopčany si do prestávky vytvorili jedinú šancu a tú aj v 36. min. Ondrej Zabadal premenil – 0:1. Po prestávke akoby domácim rýchle ubúdali sily. Šancí bolo pomenej a keď v 60. min. Alex Praženka peknou strelou zvýšil na 0:2, domáci akoby rezignovali. V závere mohol pridať svoj druhý gól Praženka, no podarilo sa to v 90. min. navrátilcovi z Brodského Fredymu Danielovi – 0:3. Kto nevidel, neuverí. V bojovnom zápase domáci tlačili, góly však dávali hostia.

Bor. Sv. Jur – Kúty 1:4 (1:3), 33. K. Krajčír – 19., 74. D. Smolinský, 31. M. Vrábel, 45. M. Puškáč, r. Tubl, Blaha, Hušek.

Domácim nepomohol ani kanonier Tomáš Polák, čerstvá posila zo Stráží. Kúty pôsobili futbalovejšie a už po polhodinke viedli 0:2, keď v 19. min. otvoril strelecký účet Dominik Smolinský a v 31. min. navrátilec z Radimova Mário Vrábel pridal aj druhý gól. Kristian Krajčír síce o dve minúty dal kontaktný gól na 1:2, no Milan Puškáč tesne pred odchodom do šatní vrátil hosťom dvojgólový náskok. Druhý polčas už nebol na góly tak bohatý, v 74. min. Smolinský svojim druhým gólom upravil na konečných 1:4.

Bor. Mikuláš – Stráže 1:0 (1:0), 12. D. Pálka, r. Knap, Vlk, Škrinár.

V derby zápase sa očakával vyrovnaný zápas, pričom mierne favorizovaní boli hostia. V 12. min. sa po rohu domácich dostal k odrazenej lopte Dušan Pálka a nekompromisne ju poslal prudko k tyčke – 1:0. tak skončil aj prvý polčas. Po prestávke sa hralo v réžii hostí. Ich snaha však žiadny gól nepriniesla. Naopak, poistku mohol pridať Cintula, no Hladkého neprekonal. Z prvého víťazstva v novej sezóne sa tešili domáci.

ObFZ 7. liga 1. kolo

Š. Humence – Hradište 4:2 (3:1), 5. Slavo. Grunner, 10. Vlado. Kutlák (11), 35. Maťo. Sekáč, 72. Jakub. Cintula – 25. Aďo. Gregor, 76. Miro. Hlavatý, r. Blaha, Tubl.

Domáci hrali pohľadný futbal a za 10 minút už vyhrávali 2:0, keď skóre otvoril Slavo Grunner a po faule na Cintulu zvýšil z pokutového kopu Vlado Kutlák na 2:0.  Hostí to nepoložilo a Aďo Gregor znížil na 2:1. Ešte do prestávky pridal Maťo Sekáč tretí gól. A keď v 72. min. zvýšil Jakub Cintula už na 4:1, bolo rozhodnuté. O chvíľu síce Miro Hlavatý upravil na 4:2, no viac sa už do konca zápase vedeného v priateľskom duchu neudialo.

Kunov – Trnovec 4:2 (2:2), 22. J. Burian, 44., 52. J. Belohlávek, 66. M. Černek – 45. L. Talla, 45. M. Skladan, r. Jablonický, Mesíček.

Kunov bol lepším mužstvom a po samostatnej akcii dal v 22. min. Jozef Burian na 1:0. Šance na zvýšenie nevyužilo bratské duo Jozef a Rado Burianovci. Minútu pred prestávkou zvýšil Juraj Belohlávek na 2:0, no do kabín sa išlo za nerozhodného stavu. Prílišnú oslavu druhého gólu využili v poslednej minúte Lukáš Talla a Milan Skladan na vyrovnanie – 2:2. Po prestávke už v 52.min. po presnej prihrávke R. Buriana dostal domácich opäť do vedenia Belohlávek – 3:2. Hostí v hre dlho držal brankár Kopeček. Skóre uzavrel utešenou strelou z 25 m Milan Černek 4:2.

Petrova Ves – Unín 1:0 (0:0), 56. Martin Mihálik, r. Srnec, B. Dutka.

Petrovka bola v susedskom derby vysokým favoritom, no presadzovala sa len veľmi ťažko. V prvom polčase si žiadne mužstvo nevytvorilo šancu. Hostia urputne bránili a takmer hodinu dokázali držať nerozhodný stav. Nakoniec ich preťažená obrana v 56. min. kapitulovala, keď víťazný gól domácich zaznamenal Martin Mihálik – 1:0.

Koválov – Rovensko 4:0 (1:0), 45. T. Pavlík, 68. M. Veselý, 82. P. Tokoš, 87. R. Maca, r. Kopúnek, Dzindzík. ČK 0:1 (20. M. Kucbel).

Jednoznačné víťazstvo domácich, ktorému výrazne pomohol v 20. min. „hlúpym“ faulom hosťujúci Kucbel. Hoci takmer do polčasu držali hostia bezgólovú remízu, výrazne im ubúdali sily a nakoniec vysoko prehrali.

Smolinské – Smrdáky 3:3 (3:1), 4., 45. J. Čelústka, 30. R. Buček – 7. T. Danihel, 61. D. Švárny, 89. M. Škandera, r. Ma. Šefčík, Jablonický.

Domáci stratili vyhratý zápas v samom závere stretnutia. Po prvom polčase vyhrávali o dva góly, no po prestávke Damian Švárny znížil a v 89. min. zabezpečil deľbu bodov Maťo Škandera.

Letničie – Sekule 1:3 (0:2), 90+. M. Konečný – 15. A. Kafka, 39., 90. F. Volouch, r. Mesíček, Polakovič.

Hráči Sekuľ boli efektívni a v prvom polčase využili svoje dve šance na dvojgólové vedenie. Snaha domácich o zvrat v stretnutí k úspechu neviedla. V poslednej minúte zvýšil na 0:3 svojim druhým gólom Filip Volouch. Domáci Mišo Konečný znížil až v siedmej minúte nadstavenia.

ObFZ 8. liga 1. kolo

Podbranč – Bukovec 3:2 (2:1), 16., 83. R. Miškech, 39. D. Pucheľ – 27. B. Tobiaš, 56. B. Sabo (11), r. Kopúnek, Kadlečík.

V zápase bohatom na góly domáci dvakrát vyhrávali, no Bukovec dokázal zakaždým vyrovnať. Na vedúci gól Rasťa Miškecha odpovedal Boris Tobiaš – 1:1. V závere prvého polčasu dostal druhýkrát domácich do vedenia David Pucheľ – 2:1. Chvíľu po prestávke zrovnal na 2:2 Braňo Sabo, keď premenil nariadený pokutový kop. Z víťazstva sa však predsa len tešil domáci Podbranč. V 83. min. dal víťazný gól Rasťo Miškech.

Vrádište – Chropov 1:3 (1:1), 44. J. Rehák – 12., 55. O. Černek, 58. M. Bartal, r. Dzindzík, Daniš.

Hostia sa pomerne rýchlo ujali vedenia, keď v 12. min. dal ich vedúci gól Oliver Černek – 0:1. Snahu domácich korunoval vyrovnávajúcim gólom v samom závere prvého polčasu Juraj Rehák – 1:1. Zdalo sa, že domáci po prestávke zavelia k obratu, no dva zlepené góly v priebehu troch minút ich obrali o nádej bodovať. Ich autormi boli opäť Oliver Černek a kapitán mužstva Martin Bartal – 1:3.

Prietrž – Osuské 3:1 (1:0), 44., 72. R. Jarolín, 60. P. Polakovič – 48. M. Winter, r. Thao, Bednár.

V susedskom derby sa schyľovalo k bezgólovému polčasu, keď v jeho samom závere otvoril skóre bývalý hokejový reprezentant Jarolín – 1:0. Hosťami to však neotriaslo a hneď po príchode zo šatní vyrovnal Milan Winter – 1:1. Hostia sa však dlho netešili. Po hodine hry dostal domácich opäť do vedenia Peťo. Polakovič a na konečných 3:1 uzavrel svojim druhým gólom René Jarolín – 3:1.

Dojč – Jablonka 2:3 (0:2), 47. R. Búzek, 76. Š. Mach – 10. J. Gaža, 30. L. Štefánek, 84. Lukáš. Bača, r. Polakovič.

V zápase každý chvíľku ťahal pílku. Hosťom vyšiel vstup do zápasu, keď sa v priebehu úvodnej polhodinky dvakrát presadili. V 10. min. ich dostal do vedenia Ján Gaža a po polhodine hry pridal druhý gól Luky Štefánek – 0:2. Po prestávke sa podobný kúsok podaril aj domácim. Už v 47. min. znížil skúsený Robo Búzek na 1:2 a v 76. min. vyrovnal Šimon Mach. Keď sa už zdalo, že obe mužstvá sú spokojné s bodom, strelil v 84. min. Lukáš Bača víťazný gól Jablonky – 2:3.

voľno – Chvojnica.

.

Futbal 4. liga: Gbely doma porazili Jaslovské Bohunice

Domáci sa od začiatku pustili s chuťou do súpera a najmä v úvodnej polhodinke si…