Výkonný výbor ObFZ Senica schválil návrh ŠTK na zaradenie družstiev dospelých OFK Mokrý Háj a Iskra Holíč do systému súťaží ObFZ Senica. Obidva kluby hrali v uplynulej sezóne v krajskej súťaži 5. ligu Západ, no tá pre sezónu 2021/22 nemala dostatočný počet mužstiev.

ŠTK ObFZ Senica na základe rozhodnutia Odvolacej komisie ObFZ Senica (špecifický prípad, na ktorý nie je možné uplatniť SP čl. 17/6) doporučila zaradiť Mokrý Háj a Iskru Holíč do 6. ligy dospelých.

V skupine A bude hrať 12 mužstiev, v skupine B 10 pôvodných mužstiev. Skupina A bola prežrebovaná, vzájomný zápas Mokrý Háj s Holíčom dohrajú 1. septembra.

Zo zápasu Rovensko – Smolinské 2:1
Najlepší hráč zápasu Stano Maderič (s loptou) v súboji s domácim Filipom Krčom. Ani on nezabránil prehre svojho mužstva.

Skupina A 2. kolo
Jediným mužstvom, ktoré domáci zápas prehralo, boli Radošovce. A veru dostali riadny výprask. Rybky im nadeli sedmičku, ktorá tentoraz pre nich šťastnou nebola.

Rohov – Sobotište 2:1 (0:0), 73. I. Ravas, 86. O. Ilčík – 88. M. Hecht, r. Jablonický, Kahúň.

Zápas poskytol viac bojovnosti, ako futbalovej kvality. V prvom polčase diváci gól nevideli, bližšie k nemu mali domáci, no Ivánek ani Ravas ich nevyužili, takisto hosťujúci Hanzlíček. Obidve mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, viac šťastia mal Rohov. Ivan Ravas i Ondrej Ilčík úspešne zakončili samostatné prieniky. Hostia znížili v 88. min. Mišom Hechtom na 2:1, vyrovnať sa im už nepodarilo.

Tulaj december 2023

Jablonica – Hlboké 2:0 (1:0), 31., 81. D. Slovík, r. Jablonický, Dzindzík.

Nevďačne sa zachoval Dominik Slovík k svojim bývalým spoluhráčom. Pred začiatkom sezóny prišiel do Jablonice práve z Hlbokého a teraz vo vzájomnom zápase bol autorom obidvoch gólov Jablonice. Vyzerá to že Hlboké, ktoré v nedohratej súťaži uplynulého ročníka nestratilo ani jediný bod, je zrejme v „hlbokej“ kríze.

Holíč – Cerová 3:1 (2:0), 21., 23., 75. M. Spazier – 57. P. Machlica, r. Šturdík – Otrubčák, Patka.

Holíč sa po veľmi dlhej dobe predstavil v oblastnej súťaži a bol úspešný. Veľkú zásluhu na jeho víťazstve má autor hetriku Marek. Spazier. Najskôr v priebehu dvoch minút dostal domácich do dvojgólového vedenia – 2:0. Keď po prestávke Peťo Machlica dal kontaktný gól hostí na 2:1, bol to opäť Spazier, ktorý v 75. min. dal gólovú poistku Iskry Holíč – 3:1.

Dubovce – Mokrý Háj 1:1 (1:0), 6. R. Drgon – 53. I. Šefčík, r. Mi. Šefčík – Mráz, Prelec.

V derby stretnutí sa vedenia ujali domáci, keď Jankoviča prekonala posila z Radošoviec Rado Drgon – 1:0. Rýchly gól dali aj hostia, keď chvíľu po prestávke vyrovnal bývalý skalický ligista Igor Šefčík – 1:1. Pozorné obrany i brankári Pekar a Jankovič nedovolili strelcom skórovať a tak sa body delil.

Oreské – Pop. Močidľany 4:0 (1:0), 40. (11), 86. L. Pavlačka, 68. M. Cintula, 70. M. Baláž, r. Lapoš, Škrinár.

Domácim zápas chutil a tak vyzerá aj výsledok. Do polčasu sa však trápili v koncovke, nakoľko bojovní hostia pokusy zablokovali alebo zasiahol brankár Hlúpik. Až po ruke v šestnástke sa z penalty presadil Luky Pavlačka – 1:0. Po prestávke pokračoval tlak domácich a postupne skóre narastalo. Po góloch Miša Cintulu, Mira Balaža a opäť Pavlačku na konečných a zaslúžených 4:0.

Radošovce – Rybky 0:7 (0:4), 13., 68., 75. F. Ravas, 15., 19. J. Kuchta, 25. L. Petrúfka, 80. Ľ. Fábik, r. Kopúnek, Ma. Šefčík.

Takto si vstup do nového ročníja v Radošovciach rozhodne nepredstavovali. Po domácej prehre s Jablonicou v 1. kole chceli v derby s Rybkami zabodovať, no bola z toho druhá domáca prehra a to veľmi nepríjemná. Hostia za 20 minút dali 3 góly a hoci po prestávke vystriedali povolený počet hráčov, kanonádu nezastavili.

Skupina B 2. kolo
„Na tento zápas musíme zabudnúť,“ hovorili si v Šaštíne po zápase v Čároch. Nezabudli, aj v Kútoch prehrali navlas rovnako – 5:1. Jáňania po výhre v Štefanove pukli doma, ten si zase domácu stratu vynahradil výhrou v Juri.

Stráže – Lakš. N. Ves 2:2 (1:0), 27., 84. D. Fukna – 64. O. Cigánek, 69. R. Biksadský, r. M. Dutka – Lapoš, Škrinár.

Prvý polčas patril domácim, ktorí hrali veľmi dobre a mali aj dostatok šancí, no premenili len jednu Dominikom Fuknom. Hostia z obrany vyrážali do brejkov a tiež mali šancu na skórovanie. P prestávke bol v 50. min. faulovaný Slovák, no Erik Pagač penaltu nepremenil. Postupne sa k slovu dostali aj hostia a v priebehu 5 minút otočili skóre po góloch Ondreja Cigánka a Ríša Biksadského, ktorý krásne trafil asi z 20 m na 1:2. V závere však Fukna svojim druhým gólom zariadil zaslúženú deľbu bodov.

Mor. Sv. Ján – Bor. Mikuláš 0:1 (0:1), 25. Ľ. Macek, r. Blaha, Tubl, Vlk.

V Jánoch sa hral dobrý, obojstranne otvorený futbal. Zo začiatku mali domáci miernu prevahu, no v 25. min. sa po rýchlom protiútoku vedenia ujali hostia gólom Ľuboša Macka – 0:1. Domácimi to otriaslo a do prestávky si už nevedeli vypracovať žiadnu príležitosť. Rovnako ani po prestávke, šancu nepremenil Denis Bolf a najbližšie ku gólu bol v 80. min. Adam Velický, no z vnútra šestnástky prestrelil bránu.

Kopčany – Čáry 2:2 (2:1), 22. R. Neúročný, 36. F. Daniel – 17., 74. F. Kuník, r. Srnec – B. Dutka, M. Dutka.

V pomerne tvrdom zápase sa ujali vedenia hostia gólom Fabiana Kuníka – 0:1. V 22. min. trafil z trestného kopu s pomocou tyčky Rišo Neuročný a bolo 1:1. Domáci otočili skóre zásluhou Fredyho Daniela. Po hodine hry hostia vyrovnali, no gól S. Poláka neplatil pre ofsajd. Gólovú poistku domáci nepridali, brankárovi Ozábalovi pomohlo brvno aj tyč a tak prišiel trest v 74. min. kedy po sóle vyrovnal F. Kuník –  2:2.

Kúty – Šaštín 5:1 (1:1), 24., 58. D. Smolinský, 49. R. Ivánek, 62. M. Vrábel, 89. M. Polák –  22. B. Tureček, r. Vlk – Tubl, Blaha.

Šaštín v prvom kole prehral v Čároch 5:1 a v Kútoch krutý výsledok zopakoval. Síce sa ujal vedenia gólom Braňa Turečka, no už o dve minúty Dominik Smolinský vyrovnal na polčasových 1:1. Po prestávke už to bola kanonáda domácich a Vach vyťahoval loptu zo svojej siete ešte štyrikrát.

Bor. Sv. Jur – Štefanov 2:4 (2:1), 6. E. Pollák, 43. T. Polák – 25. D. Karas, 46., 90. M. Macek, 56. A. Beňa, r. Mesíček, Polakovič.

Jurania do prestávky dvakrát vyhrávali. Prvýkrát po góle Erika Polláka. Na ten odpovedal David Karas. Tesne pred prestávkou si gólový účet otvoril Tomáš Capák Polák, keď premenil pokutový kop. Po prestávke už dávali góly iba hostia. Dvakrát prekonal Baleja v bráne domácich Maťo Macek, jeden gól pridal Adam Beňa.

ObFZ 7. liga 2. kolo

Hradište získalo pred súťažou Benedikta Kolenyaka z Jablonice a ten sa im za to odvďačil piatimi gólmi do siete Trnovca, ktorými pomohol k dvojcifernej výhre svojho nového mužstva. Smolinské neubránilo svoje vedenie v Rovensku a finiš Sekúľ s Kunovom prišiel neskoro.

Rovensko – Smolinské 2:1 (0:1), 71., 81. F. Vizváry – 39. P. Júva, r. Tubl, Blaha.

Smolinčania v Rovensku ukázali, ako sa dá prehrať „vyhratý“ zápas. V prvom polčase boli jasne lepším mužstvom, dostávali sa aj do šancí, no Rišo Buček i Čelústka zahodili po dve gólové príležitosti. Všetky tri návštevy domácich pred brankárom Vaculkom, skončili v ofsajdovej pasci. Až v 39. min. po krásnom krížnom pase od Okasu si rutinérsky odstavil obrancu Paťo Júva a ľavačkou prekonal Bartoňa v domácej bráne – 0:1. Po prestávke domáci zvýšili aktivitu a už v 49. min. mohol vyrovnať Štora, no netrafil opustenú bránu hostí. V 70. min. sa rútil sám na Vaculku Paťo Vizváry, no ten zachránil. Vzápätí pohrozili trikrát hostia, no dvakrát Čelústka, ani Júva svoje šance nepremenili. A tak prišiel trest. Po hodine hry prišiel na ihrisko hrajúci tréner domácich Ján Mindek, čo sa ukázalo ako rozhodujúci moment stretnutia. V 71. min. jeho center brankár podbehol a Filip Vizváry pohodlne hlavou vyrovnal na 1:1. O desať minút po ďalšej štandartke Mindeka opäť reagoval najrýchlejšie F. Vizváry – 2:1. V závere trafil ešte Mindek brvno.

Š. Humence – Petrova Ves 1:1 (1:1), 36. S. Grunner (11) – 19. D. Gál, r. Polakovič, Thao. ČK 0:1 (77. J. Lánik ml.).

V stretnutí mužstiev, ktoré by mali ašpirovať na postup, padli obidva góly v prvom polčase. Vedenia sa ujali hostia Davidom Gálom, po ďalšej štvrťhodine premenil nariadenú penaltu Slávo Grunner – 1:1.

V 77. min. fauloval mimo šestnástky brankár Jozef Lánik a videl ČK, čím výrazne oslabil mužstvo. V bráne ho zastúpil jeho otec Jozef Lánik starší, ktorý si udržal čisté konto a hostia aj v oslabení udržali nerozhodný stav.

Unín – Koválov 3:2 (0:1), 71. T. Rešetka, 73. B. Perička, 84. M. Krempa – 31., 62. L. Slezák, r. Škrinár, Lapoš.

Unín utiekol doslova „hrobárovi z lopaty,“ keď po hodine hry prehrával po dvoch góloch Luky Slezáka 0:2. Veľkou bojovnosťou však v priebehu dvoch minút vyrovnal po góloch Toma Rešetku a  Beďa Peričku na 2:2 a úžasný obrat dokonal v 84. min. Maťo Krempa – 3:2.

Smrdáky – Letničie 3:1 (3:0), 38. T. Danihel, 41., 42. D. Švárny – 48. P. Kuček, r., Daniš.

Všetky štyri góly padli v priebehu desiatich minút. Domácim vyšiel záver prvého polčasu, kedy za štyri minúty trikrát prekonali brankára Pálku. Hneď po prestávke Paťo Kuček znížil na 3:1, no viac gólov už diváci nevideli.

Hradište – Trnovec 10:1 (4:1), 9., 49. J. Kršteník, 26., 52., 57., 70., 83., Kolenyak, 40., 58. M. Sadloň, 43. F. Michalička – 21. M. Sládek, r. Ma. Šefčík, Kopúnek.

Jednoznačná záležitosť domáceho mužstva. Po vedúcom góle Jozefa Kršteníka dokázal Trnovec ešte vyrovnať Marcelom Sládkom na 1:1, no potom sa už roztrhlo vrece s gólmi. Najusilovnejším strelcom bol s piatimi gólmi Beno Kolenyak.

Sekule – Kunov 2:3 (0:3), 72., 82. Andrej Trajlínek – 4. J. Belohlávek, 8. M. Šefčík, 28. R. Vanek, r. Daniš, Bednár.

Keďže všetky ostatné zápasy sa hrali v sobotu, popredu bolo jasné, že víťaz tohto zápasu poskočí do čela tabuľky. Hráči Kunova zaskočili domácich dvomi rýchlymi gólmi, ktoré dali v úvodnej desaťminútovke Juraj Belohlávek a Miro Šefčík. Keď na konci úvodnej desaťminútovky zvýšil Roman Vanek na 0:3, bolo to pre Sekule na uterák. Snaha domácich o skorigovanie priniesla ovocie až v samom závere, keď Andrej Trajlínek dvakrát prekonal Fábika, no nestačilo to ani na jediný bod.

ObFZ 8. liga 2. kolo
V druhom kole vyhrávali hosťujúce mužstva, okrem jedného. Dojč v Osuskom zastavil víťazným gólom 56 – ročný Ľuboš Oláh. Prvý dal takmer o 40 rokov mladší Andreas Malík.

Osuské – Dojč 2:1 (1:1), 10. A. Malík, 77. Ľ. Oláh – 35. Šimon Mach, r. Húšek.

Osuské proti svojmu súperovi vytiahlo strelcov dvoch rôznych vekových kategórií. V 10. min. trénerov syn, iba 17 – ročný Andreas Malík otvoril skóre zápasu – 1:0. Hostia po polhodine hry dokázali vyrovnať na polčasových 1:1 zásluhou Šimona Macha. Zápas sa blížil do remízového konca, keď v 75. min. prišiel na ihrisko 56 – ročný Ľubo Oláh a už o dve minúty strelil víťazný gól domáceho mužstva – 2:1.

Bukovec – Vrádište 2:5 (0:3), 61. M. Sládek, 64. B. Sabo – 2. P. Smaženka, 31., 60., 69. J. Rehák, 38. J. Giertl, r. Jablonický, Kahúň.

Vrádište sa ujalo vedenia po necelých 100 sekundách hry. Presne namieril Peter Smaženka – 0:1. Aj v ďalšom priebehu boli hostia lepším mužstvom a v záverečnej štvrťhodine prvého polčasu pridali ďalšie dva góly Jurajovia Rehák a Giertl. Keď v 60. min. svojim druhým gólom zvýšil Rehák už na 0:4, zdalo sa byť rozhodnuté. Hostia sa uspokojili a za ďalšie štyri minúty bolo zrazu 2:4 po góloch Mareka Sládeka a Braňa Saba. O ďalších päť minút im šancu zobral Juraj Rehák, ktorý uzavrel svoj hetrik – 2:5.

Chvojnica – Podbranč 2:7 (1:1), 16. M. Kýška, 50. Michal Mišík – 31. P. Pucheľ, 48., 51., 63., 90. R. Miškech, 54. A. Oslej, 61. L. Rízek, r. Hušek.

Prvý polčas bol ešte vyrovnaný, domáci dokonca aj vyhrávali a v 50. min. bolo po góle Mišíka ešte 2:2. Potom však padali góly už len do siete domácich. Rasťo Miškech prekonal domáceho brankára Gála  štyrikrát.

Chropov – Prietrž 0:3 (0:3), 2. R. Jarolín, 10. P. Polakovič, 26. M. Svatík, r. Hušek.

Domáci sa nestačili ešte ani rozkukať a už prehrávali. V 2. min. dal vedúci gól hostí René Jarolín. V 10. min. pridal Peťo Polakovič druhý gól a po necelej polhodinke Maťo Svatík tretí – 0:3. Tak skončil nielen polčas, ale aj celý zápas. Po prestávke sa už len dohrávalo.

voľno – Jablonka.

SLOVNAFT CUP

Láb – Žolík Malacky 0:5 (0:2), 10., 81. F. Kusalík, 30. M. Lipták, 70. M. Kuma, 84. B. Martinka, r. Tománek.

Gbely – Myjava 2:0 (1:0), 35. (11), 48. Dominik Nemec.

Rybky – Radimov hrajú v stredu 4.8. o 17. hod.

Malacky sa v 2. kole stretnú doma so Skalicou, Gbely svojho súpera spoznajú v stredu. Rovnako aj futbalisti FK Senica, ktorých vyzve víťaz zápasu Rybky – Radimov.