Chystáte sa na dovolenku, alebo sa vraciate z dovolenky aj s deťmi, a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Zdravotnícka skupina AGEL ponúka novinku, možnosť dať sa otestovať v nemocniciach AGEL pre celé rodiny formou zvýhodneného rodinného balíka PCR testov zo slín, alebo PCR testom, realizovaným výterom z nosohltana a hltana.

ilustračné foto

Podstata nového produktu je jednoduchá. Pri objednaní na testovanie proti koronavírusu dvoch dospelých v rámci rodinného balíka sú PCR testy pre 2 deti zadarmo. Zľavu je možné uplatniť len v prípade, ak sa na testovanie prihlásia zároveň dvaja dospelí a zaregistrujú na testovanie aj dve deti vo veku 0 – 16 rokov.  Cena pre rodiny s deťmi je napr. pre 2 dospelých plus 1 alebo 2 testované deti pre test PCR sliny v cene 109,80 €, čím rodina ušetrí až 109,80 €. Výhodné podmienky pre PCR odbery rodinných balíkov platia len v prípade, ak sa celá skupina objedná na jeden spoločný deň. Zľava 100% platí pre maximálne 2 deti vo veku od 0 do 16 rokov v sprievode 2 dospelých. Tento nový produkt nemocníc AGEL je možné využiť do 31.8.2021.

Na mieste testovania je potrebné sa preukázať dokladom o veku dieťaťa. Pri odbere vzoriek pre PCR testovanie dieťaťa je nutný zákonným zástupcom podpísaný informovaný súhlas s vyšetrením, pričom formulár je k dispozícii aj v procese online objednávky. Všetky výsledky PCR testov budú doručené štandardným spôsobom SMS alebo e-mailom dospelej osobe, ktorá zadá svoje údaje.

PCR test zo slín je rovnocenným s PCR testom s výterom z nosohltana a hrdla a pre mnohých je vhodnejšou alternatívou, ak im je klasický PCR test výterom z nosa či hrdla nepríjemný. Šetrný slinový PCR test je neinvazívna forma testovania na ochorenie COVID-19 v dostupnej cene 54,90 EUR pre samoplatcu. Pre jeho bezbolestné použitie je vhodný pre najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s handikepom. V prípade negatívneho výsledku je potvrdenie o bezinfekčnosti doručené v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku a obsahuje aj potrebný QR kód.

Výsledok vyšetrenia pacient dostane  do 24 hodín od doručenia vzorky do laboratória.

Cena pre klasický PCR test výterom z nosohltana a hrdla je 49,90 EUR pre samoplatcu a PCR test zo slín je 54,90 EUR.

Záujemcovia sa musia objednať na www.agellab.sk

Odber vzoriek pre PCR testovanie je aktuálne dostupný na 11 miestach SR:

 • AGEL Clinic Bratislava
 • Nemocnica AGEL Bánovce
 • Nemocnica AGEL Handlová
 • Nemocnica AGEL Košice-Šaca
 • Nemocnica AGEL Kežmarok
 • Nemocnica AGEL Komárno
 • Nemocnica AGEL Levoča
 • Nemocnica AGEL Levice
 • Fakultná nemocnica AGEL Skalica
 • Nemocnica AGEL Zlaté Moravce
 • Nemocnica AGEL Zvolen

.

BM: Festival Záhrad