V najvyšších súťažiach ObFZ Senica najviac lákal súboj Rybiek s Jablonicou. Nielen preto, že sú to momentálne zrejme najsilnejšie mužstvá v oblasti, ale bola to aj odveta za nedávne finále Spotika Cupu, ktorý v Skalici získali Rybky po víťazstve 3:0.

ObFZ 6. liga: Skupina A 2. kolo

O jediné víťazstvo hostí sa postarali Dubovce na Cerovej. Holíč nemal na striedačke ani jedného náhradníka a po zranení hráča musel v Hlbokom dohrávať oslabený a vysoko prehral. V ostatných zápasoch to boli vyrovnané partie, v Močidľanoch robili strelcom problémy pokutové kopy.

Rybky – Jablonica 3:1 (2:1), 30. D. Patka, 30. P. Černek, 84. J. Kuchta – 24. T. Slovík, r. Vlk – J. Černek, Blaha.

V nedávnom finále Sportika Cupu zdolali Rybky Jablonicu a úspešnejšie boli aj teraz. I keď v silne improvizovanej zostave začali odvážne a brankár hostí Sloboda sa dvakrát zapotil pri šanci Beňa. Naopak, po úspešnej dorážke Tomáša Slovíka sa vedenia ujali hostia – 0:1. Bol to prvý gól v sieti Rybiek v tejto sezóne. Už o 4 minúty však bolo vyrovnané. Center Beňa poslal hlavou do siete Dominik Patka – 1:1. V závere polčasu domáci tlačili, Kuchta zaváhal, no Peter Černek jednu zo svojich dvoch šancí premenil – 2:1. Aj po prestávke sa hral dobrý futbal so šancami na obidvoch stranách. Veľkú šancu na vyrovnanie nevyužil Jánošík, no najmä Galba, ktorého pokutový kop Baláž vyrazil. Domáci Beňo trafil tyč a konečnú podobu skóre dal v 84. min. po akcii Petrúfku s Čmaradom Jakub Kuchta – 3:1.

Pop. Močidľany – Rohov 1:0 (0:0), 58. Jakub. Starý, r. Srnec, B. Dutka.

Zaslúžene víťazstvo domácich. O ten jeden gól boli v slušnom zápase lepší, aj keď hostia v ničom nezaostávali. Šance boli na obidvoch stranách, no brankári Greguš a najmä domáci Kocák v bráne doslova excelovali a privádzali strelcov do zúfalstva. Navyše si dobre postavili aj tyčky, Kocákovi pomohla raz, Gregušovi až trikrát. O výsledku rozhodli pokutové kopy. Domáci Tomáš Kopálek ho síce v 57. min. nepremenil, no Jakub Starý bol po následnej skrumáži na správnom mieste a loptu vrátil do siete – 1:0. Už v nadstavenom čase mali rovnakú výhodu za ruku aj hostia, no Ivan Ravas skvelého Kocáka neprekonal. Záver so šťastným koncom pre domácich.

Hlboké – Holíč 4:0 (1:0), 30. D. Štora, 53., 75. J. Kovalovský, 89. R. Morávek, r. P. Mráz – Tubl, Kopúnek.

Futbal: Hlboké – Holíč

V prvom polčase mali častejšie loptu na svojich kopačkách hostia, no smerom dopredu neboli nebezpeční. Možnosti Spaziera po centri Uhera, Tomeleho ani samotného Uhera sa gólovými nazvať nedali. Na druhej strane brankára Nesnadného popálila delovka Štoru, v pološanci bol R. Mráz a Morávek v sľubnej šanci dostal loptu na slabšiu pravú nohu. V 30. min. však vyšiel domácim signál z rohu a prihrávku Morávka poslal z prvej do siete Dominik Štora – 1:0.

Druhý polčas dohrávali hostia oslabení o zraneného Nejedlíka, nakoľko prišli iba jedenásti. Domáci početnú výhodu využili na strelenie ďalších troch gólov. Dva dal aktívny Juraj Kovalovský a minútu pred koncom uzavrel na konečných 4:0 zrejme najlepší na ihrisku Roman Morávek.

Mokrý Háj – Oreské 3:2 (2:1), 16. (11), 61. M. Lašák, 20. P. Vaško – 22.

Ľ. Ligás, 70. S. Starych, r. Jablonický – Otrubčák, Kopúnek.

Výborný zápas videli diváci v Mokrom Háji aj s piatimi gólmi. Domáci po premenenej penalte Lašákom vyhrávali a Peťo Vaško pridal o chvíľu aj druhý gól. Mladý Ľubo Ligás ešte do prestávky znížil na 2:1. Marcel Lašák svojim druhým gólom vrátil domácim dvojgólové vedenie, no kontaktný gól Silva Starycha zápas opäť zdramatizoval. Vyrovnať sa im už nepodarilo.

Cerová – Dubovce 1:2 (0:1), 82. D. Badáň – 34. R. Drgon, 89. O. Rybnikár, r. Tubl, Mráz.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, hostia sa ujali vedenia gólom Rada Drgona. Po prestávke Cerová tlačila, boli jasne lepším mužstvom, no dlho sa jej strelci nevedeli presadiť. Až v 82. min. Denis Badáň vyrovnal z trestného kopu, čo domácich nakoplo a išli za víťazstvom. Fatálna chyba obrany však znamenala darovaný gól hosťom. Dal ho v 89. min. Ondro Rybnikár – 1:2.

Sobotište – Radošovce 3:1 (1:0), 2. J. Beňa (11), 48. M. Hecht, 81. Ľ. Hanzlíček – 71. M. Žúrek, r. Hušek, Polakovič.

Po faule už v 2.min. otváral skóre z pokutového kopu Jozef Beňa. Hneď po prestávke namiesto neho prišiel na ihrisko Mišo Hecht a aj on dal rýchly gól – 2:0. Radošovce zdramatizovali zápas gólom Mária Žúrka, no konečnú podobu skóre dal v 81. min. Ľubo Hanzlíček gólom na 3:1

Skupina B 2. kolo

Slovan Šaštín s noblesou zabudol na dva výprasky 1:5. Tentoraz nadeľovali v Šaštíne a odniesli si to Kopčany. Jáňania sklamali v Lakšároch a Jurania na Búroch. V Čároch sa zrodili prvá výhra Stražanov i prvá prehra domácich futbalistov. Štefanov siahal v Kútoch na bod, no gól Martina Sálusa v poslednej minúte udržal Kúty na čele tabuľky.

Lakš. N. Ves – Mor. Sv. Ján 8:1 (3:0), 4., 21. (11), 47. E. Chvál, 40., 57. P. Haramia, 76. J. Ciganek, 83. S. Velicky, 88. R. Velicky – 46. Erik. Šimonovič, r. Mráz, Rusinko.

Erik Chvál dostal domácich už v 4.min. do vedenia a v 21. min. po faule premenil pokutový kop na 2:0. O minútu mali výhodu pokutového kopu aj hostia, no brankár Mihál ho Adamovi Šimonovičovi vyrazil a aj následnú dorážku. Striedajúci Paťo Haramia pridal do prestávky ešte tretí gól. Hneď po prestávke znížil Erik Šimonovič na 3:1, no iskierku nádeje už o minútu zhasil Erik Chvál, ktorý uzavrel svoj hetrik – 4:1. To boli domáci strelci len v polovici svojho snaženia. Pridali ďalšie štyri góly, v posledných minútach zápasu aj bratské duo Velických, Stano aj Roman.

Slovan Šaštín – Kopčany 6:0 (4:0), 4., 42. F. Phan, 8. M. Herda, 9. F. Kučera, 20., 47. B. Tureček, r. Prelec – Kopúnek, Húšek.

Za 10 minút bolo „vymaľované.“ Po góloch Filipa Phana, Matúša Herdu a

Filipa Kučeru viedol Slovan už 3:0 !! V 20. min. Braňo Tureček prekonal Erika Ivana v bráne hostí štvrtýkrát a hneď po prestávke ešte raz – 5:0. Domáci sa futbalom bavili a v 72. min. Filip Phan svojim druhým gólom uzatváral na konečných 6:0.

Kúty – Štefanov 4:3 (2:2), 32., 43. M. Vrábel, 46. D. Smolinský, 90. M. Sálus – 5., 69. M. Valla, 22. V. Tomka, r. Knap – Škrinár, Lapoš.

Futbal: Kúty – Štefanov, Foto: Roman Malárik

Zaujímavý zápas, v ktorom každý chvľku ťahal pílku. Hostia po góloch Vallu a  Tomku vyhrávali už 0:2, no Vrábel ešte do prestávky zrovnal na 2:2. Hneď po príchode z kabín dal Smolinský na 3:2, no Valla svojim druhým gólom opäť zrovnal na 3:3. Hralo sa až dokonca, každý chcel vyhrať. Podarilo sa to domácim gólom Sálusa v 90. minúte.

Futbal: Kúty - Štefanov, Foto: Roman Malárik

Čáry – Stráže 1:2 (0:1), 69. A. Šefčík – 37. D. Fukna, 64. R. Slovák, r. Vlk, Bláha.

Vyrovnaný susedský derby zápas bol o prvom góle a ten sa podarilo streliť hosťom. V 37. min. prekonal Ozábala Dominil Fukna – 0:1. Ten ich upokojil, získali hernú pohodu a po chybe v obrane domácich zvýšili v 64. min. Robo Slovák na 0:2. Domácim sa nedarilo, aspoň iskričku nádeje pre nich vykresal v 69. min. gól Aďa Šefčíka na 1:2 a niekoľkými skvelými zákrokmi aj brankár Maťo Ozábal. Zápas bol otvorený až do posledných minút, no vyrovnať sa domácim už nepodarilo.

Bor. Mikuláš – Bor. Sv. Jur 5:0 (2:0), 22. S. Ťulák, 45., 65. M. Morávek, 53. D. Pálka, 85. R. Cintula, r. Kahúň, Thao.

Jednostranná záležitosť domáceho mužstva, ktoré svojmu súperovi nedalo žiadnu šancu. V polovici polčasu otvoril skóre Stano Ťulák a gólom do šatne stanovil na polčasových 2:0 Mišo Morávek. Ten sa po prestávke presadil ešte raz a ďalšie dva góly pridali Dšan Pálka a Robo Cintula – 5:0. Brankár Búranov Dominik Cigánek zatiaľ neinkasoval. Už 270 minút si drží čisté konto.

ObFZ 7. liga 2. kolo

V Koválove sa nedohralo. Hosťujúci fanúšikovia inzultovali domácich hráčov a hlavný rozhodca následne stretnutie ukončil. Letničie prvou výhrou sa odpútali zo spodku tabuľky, Kunov doma nebodoval naplno, čo využila Petrovka a po víťazstve o tri góly s Hradišťom ho o skóre preskočila na čele tabuľky.

Smolinské – Unín 0:2 (0:1), 30. David Vach, 61. Dom. Mihál, r. Polakovič, Daniš.

Smolinské pred týždňom podalo v Rovensku výborný výkon a tak sa doma s Unínm očakávala jeho výhra. Opak sa však stal pravdou. Po polhodine hry inkasovali, keď David Vach dostal hostí do vedenia a v 61. min. poistil vedenie Unína druhým gólom Dominik Mihál – 0:2. Snaha domácich gól nepriniesla. Ich strelci boli jaloví a brankár hostí Huszár výborný.

Letničie – Rovensko 5:3 (4:0), 12., 20. Jozef. Jurka, 38. Mišo. Konečný, 43. Paťo. Kuček, 75. vlastný (Miro. Masrna) – 68. F. Vizváry, 80., 89. J. Mindek, r. Lapoš, Škrinár.

Mužstvá si góly pekne podelili do obdivoch polčasov. V prvom dali štyri góly domáci. Dvakrát sa presadil Jozef Jurka, po jednom pridali Mišo Konečný a Paťo Kuček. Po prestávke dala zase štyri góly hosťujúce Rovensko. Najskôr znížil Filip Vizváry a v záverečnej desaťminútovke dvakrát trafil Ján Mindek. Že sa body nedelili rozhodol vlastný gól Mira Masrnu.

Trnovec – Sekule 5:1 (1:1), 23. L. Talla, 47, 60. M. Skladan, 62. P. Tokoš, 72. P. Novák – 11. J. Vlk, r. Thao, Kahúň. ČK 0:1 (60. Lukáš Kovár).

Hostia vyhrávali od 11. min. gólom Jara Vlka, no ešte do prestávky vyrovnal Lukáš Talla. Krátko po prestávke neuznal Thao hosťom gól a vzápetí dostal domácich do vedenia Milan Skladan. Domáci následne dvomi zlepenými gólmi odskočili na 4:1 a definitívne rozhodli.

Kunov – Smrdáky 1:1 (0:0), 60. M. Černek (11) – 47. M. Škoda, r. Knap, Bednár.

Futbal: Kunov – Smrdáky

Súboj prvého s druhým priniesol zaujímavý súboj. Hostia boli od začiatku iniciatívnejší a mali aj šance, no Stano Chocholáček a dvakrát Škojec netrafili. Najmä jeho druhá strela tesne vedľa vinkla si zaslúžila gólovú bodku. Domáci sa spoliehali skôr na brejky, no nedarilo sa im. Hneď po prestávke bol faulovaný Mišo Škoda a po rozohraní trestného kopu práve od trestal – 0:1. O chvíľu domáci Vanek trafil konštrukciu brány a v 60. min. z prísnej penalty vyrovnal Milan Černek na 1:1. Hostí to zaskočilo, no o chvíľu opäť hrali svoju hru, Škojec, Chocholáček i Klimek neuspeli a tak obidve doteraz nezdolané mužstvá si body podelili.

Koválov – Š. Humence 2:1 (1:0) nedohrané, 21. R. Maca, 48. P. Tokoš – 56. P. Macek, r. Ma. Šefčík, Jablonický. ČK 1:1 (81. Michal Kuba – 81. J. Cintula).

Koválov vyhrával od 21. min. gólom Romana Macu a tesne po prestávke zvýšil Peťo Tokoš už na 2:0. Po hodine hry dal kontaktný gól Peťo. Macek na 2:1, no v závere to na ihrisku „vrelo“ a to doslova. V 81. min. boli vylúčení za vzájomné napadnutie domáci Mišo Kuba a z hostí striedajúci Jakub Cintula, ktorý bol na ihrisku iba pár minút.

Petrova Ves – Hradište 5:2 (2:1), 1. F. Lánik, 35. Martin Mihálik (11), 65. Ľ. Šedivý, 78. M. Macánek, 85. L. Nemečkay – 16. M. Sadloň, 64. M. Hlavatý, r. Dzindzík, Daniš.

Hoci sa favorit ujal vedenia už v 1. min. Filipom Lánikom, nič jednoduché ho nečakalo. Hostia po štvrťhodine vyrovnali Martinom Sadloňon. Do polčasu sa Petrovka ujala päť vedenia, keď Martin Mihálik premenil pokutový kop. V 63.min. prišiel na ihrisko Miro Hlavatý a o minútu zrovnal na 2:2. Záver však mali domáci zdrvujúci, po góloch Ľuba Šedivého, Maťa Macánek a Lukyho Nemečkay vyhrali 5:2 a o skóre predbehli na čele tabuľky Kunov.

ObFZ 8. liga 3. kolo

V druhom kole neprišiel do Jablonky delegovaný rozhodca a tak musel pískať laik. Obidve mužstvá ho chválili. Vyhrávali domáce mužstvá, jediný bod vonku získal Chropov v Dojči. Novým lídrom je Prietrž.

Jablonka – Osuské 5:2 (4:0), g. h. M. Winter, S. Olah, r. domáci laik.

Na stretnutie sa nedostavil delegovaný rozhodca a tak pískal domáci laik. Lepšie začali hostia, no keď nepremenili svoje šance prišiel trest v podobe vedúceho gólu domácich. Než sa spamätali inkasovali ešte trikrát a vyzeralo to s nimi na uterák. Hneď po prestávke znížili Milan Winter a Samo Olah na 4:2. Keď Olah nevyužil šancu na kontaktný gól, z protiútoku dali domáci na konečných 5:2. Potešilo, že výkon domáceho laika pochválili aj hostia.

Vrádište – Chvojnica 2:0 (0:0), 74. J. Giertl, 85. R. Puček, r. M. Dutka.

Posledná Chvojnica vo Vrádišti dlho odolávala a bezgólový stav držala až do začiatku poslednej štvrťhodiny. V nej však dvakrát inkasovala po góloch Juraja Giertla a Ríša Pučeka a všetky body tak ostali doma.

Prietrž – Bukovec 3:0 (1:0), 35. R. Jarolín, 59. S. Novák, 70. vlastný (M. Sládek), r. Dzindzík.

Prietrž doteraz nestratila ani bod, naopak Bukovec ešte ani jeden nezískal. Ostalo to tak aj po 3.kole, po ktorom sa Prietrž vyhupla do čela tabuľky aj vďaka tomu, že Podbranč mal voľno. Strelecky sa presadili René Jarolín a Samo Novák. Hosťujúci Marek Sládek prekonal vlastného brankára Majdlena na konečných 3:0.

Dojč – Chropov 1:1 (0:1), 80. Z. Čech – 15. T. Petri, r. Bednár.

Po štvrťhodine hry dostal hostí do vedenia Tomáš Petri a svoje vedenie držali hostia až do 80. minúty, kedy Zdeno Čech prekonal Malatinského a zabezpečil domácim prvý bod v prebiehajúcej sezóne – 1:1.