Keď si niekto myslel, že po zaradení do 6. ligy ju Iskra Holíč bez problémov vyhrá, tak začiatok súťaže tomu vôbec nenasvedčuje. Dva zápasy vonku a dve prehry rozdielom triedy hovoria o niečom inom. Ako hodinky zatiaľ šliapu mladíci z Rybiek. Nestratili ešte ani bod a priemer 5 strelených gólov na zápas priťahuje fanúšikov na štadión.

Rohov – Mokrý Háj 0:7, S loptou strelec prvých dvoch gólov Peter Vaško. Bráni mu Rasťo Ondrejkovič.

ObFZ 6. liga | Skupina A 4. kolo

Rybky – Sobotište 7:1 (2:1), 15. A. Beňo, 32. L. Petrúfka, 50., 55., 84. J.. Kuchta, 54. L. Fodor, 73. D. Patka – 40. M. Valo, r. Knap, Jablonický.

Už v 8. min. Petrúfka zblízka riadne vystrašil Petráša, no prestrelil. Petráš bol úspešný aj po strele Černeka, no v 15. min.. ho už prekonal Adam Beňo – 1:0. V 19. min. strelu hosťujúceho Matúša Vala z tr. kopu vyrazil Baláž. Beňo trafil tyč a v 32. min. zvýšil po centri Marečka Petrúfka na 2:0. V 40. min. znížil Valo peknou strelou na polčasových 2:1. V druhom polčase sa roztrhlo vrece s gólmi, keď trikrát skóroval Kubo Kuchta a ďalšie góly pridali Luky Fodor a Domino Patka. Brankár hostí Petráš ešte čaroval po strelách Černeka, Fábika a trikrát nedovolil skórovať Kuchtovi. Presvedčivé a zaslúžené víťazstvo domácich.

Záhorácke rádio 2024 01

Radošovce – Pop. Močidľany 3:1 (0:1), 49. P. Kubina, 78. J. Vávra, 80. E. Vávra – 2. B. Novák, r. Šturdík, Patka.

V susedskom derby si Radošovce pripísali prvé body v súťaži. Spočiatku to na víťazstvo nevyzeralo, keď už v 2. min. inkasovali z kopačky Braňa Nováka – 0:1. Napriek tomu boli lepším mužstvom po celý zápas a hostia len brankárovi Hlúpikovi môžu byť vďační, že ich nádej na bod žila do samého záveru stretnutia. Snaha o vyrovnanie do prestávky úspech nepriniesla, no aj domáci dali rýchly gól. Hneď po príchode z kabín vyrovnal Peťo Kubina – 1:1. V zúfalej snahe o prvé víťazstvo v ročníku sa domáci nakoniec dočkali zaslúženej odmeny, keď v priebehu dvoch minút sa presadili dvaja Vávrovci. V 78. min. prekonal Hlúpika striedajúci Jozef a o dve minúty aj Edo – 3:1.

Oreské – Cerová 1:1 (1:0), 40. Ľ. Ligás – 47. K. Mikulčík, r. Hušek, Kopúnek.

Oreské nezopakovalo dobrý výkon z Mokrého hája. Cerová prišla iba s 10 hráčmi, až po polhodine hry pokračovali v kompletnom zložení. Oreské túto výhodu nevyužilo.  Až v 40. min. krásne trafil z tr. kopu Ľubo Ligás a domáci viedli – 1:0. Hneď na začiatku druhého polčasu hostia riadne zaskočili domácu obranu a Kristian Mikulčík vyrovnal na 1:1. Oreské sa len ťažko presadzovalo proti pevnej obrane hostí a tak si mužstvá nakoniec body podelili. Napriek cennému bodu Cerová klesla na dno tabuľky.

Rohov – Mokrý Háj 0:7 (0:2), 2., 44. P. Vaško, 53., 78. I. Šefčík, 55. M. Biskupič, 83. J. Pobuda, 87. O. Irša, r. Ma. Šefčík, Rusinko.

Hráči Mokrého Hája boli silní na lopte, no do prestávky si obidve mužstvá vypracovali po dve šance. Kým Ivan Ravas dvakrát zaváhal, hosťujúci Peťo Vaško mieril dvakrát presne 0:2. Po prestávke už to bola hra „mačky s myšou“ a góly v sieti Greguša pravidelne pribúdali až na konečných 0:7.

Jablonica – Holíč 3:0 (2:0), 26. T. Slovík, 29. D. Slovík, 60. J. Predmeský, r. Blaha, Ma. Šefčík.

V slušnom technickom stretnutí, mali spočiatku mierne navrch hostia, no vyloženú šancu si nevypracovali. Efektívnejší boli domáci hráči, ktorí prekonali hneď dvakrát. Najskôr v 26. min. Tomáš Slovík a o tri minúty trafil aj druhý z bratského dua Dominik Slovík – 2:0. Aj po prestávke sa hral zaujímavý futbal a opäť sa presadili len domáci futbalisti, keď v 60. min. uzavrel na konečných 3:0 pekným volejom Kubo Predmeský. Hráči Holíča si po prestávke vypracovali iba jednu príležitosť, zaslúženému víťazstvu domácich nezabránili.

Dubovce – Hlboké 5:2 (3:0), 2., 7., 84. R. Drgon, 45. F. Vanek, 57. D. Helt (11) – 70. R. Morávek, 89. T. Vach (11), r. Vlk, Knap.

V priebehu piatich minút prekonal Hrušeckého v bráne hostí dvakrát Rado Drgon 2:0. Potvrdil, že proti tomuto mužstvu sa mu darí, keď mu nastrieľal niekoľko gólov aj v drese Radošoviec. Fredy Vanek zvýšil gólom do šatne na 3:0 a z pokutového kopu po prestávke Helt už na 4:0. Domáci sa uspokojili a dovolili znížiť Romanovi Morávkovi na 4:1 a po treťom góle Drgona aj Tomášovi Vachovi z pokutového kopu na konečných 5:2.góle

Dohrávka: Mokrý Háj – Holíč 1.9.

Skupina B 4. kolo

Kúty si aj po 4. kole udržali svoju neporaziteľnosť, no zaznamenali prvú stratu, dokonca na svojom ihrisku. Šaštín sa po minulotýždňových 6:0 s Kopčanmi vrátil do starých kolají. Tretíkrát hral vonku – tretíkrát prehral 5:1. Na „prebudenie“ ich futbalistov čakajú v Borskom Jure. Zatiaľ sú bez bodu.

Spartak Stráže – Slovan Šaštín 5:1 (1:1), 12. M. Búran, 48. D. Fukna, 59., 86. R. Slovák, 81. D. Strapko – 39. B. Tureček, r. Lapoš, Škrinár. ČK 1:1 (20. D. Chropovský – 54. F. Phan).

Spartak sa v mestskom derby ujal vedenia gólom Martina Búrana, no škrt cez rozpočet im urobil Chropovský, ktorý už v 20. min. videl ČK. Spartak presilovku využil na vyrovnanie Braňom Turečkom. Domáci sa aj v oslabení ujali opäť vedenia gólom Dominika Fuknu a keď v 54. min. sa sily na ihrisku vyrovnali po ČH Filipa Phana, Spartak pridal ďalšie tri góly, paradoxne všetky dali odchovanci Slovana. Zaslúžené víťazstvo Spartaka.

Kúty – Kopčany 1:1 (0:1), 48. M. Polák – 13. R. Neuročný (11), r. Kahúň, Polakovič.

Hráči Kútov mali šancu hneď po otvorení hry, no neuspeli. V 13. min. zahral domáci obranca rukou a Rišo Neuročný nariadený pokutový kop premenil – 0:1. Napriek hernej prevahe domácim sa vyrovnať nepodarilo. Chvíľu po príchode z kabín striedajúci Martin Polák vyrovnal na 1:1. V ďalšom priebehu snaha domácich úspech nepriniesla, hostia umne kúskovali hru a tak sa skóre už nezmenilo. Kúty zaznamenali prvú stratu v novej sezóne a hneď na domácom trávniku.

Mor. Sv. Ján – Čáry 2:1 (0:1), 68. D. Bolf, 90. F. Chvál (11) – 30. D. Rosa, r. Kahúň, Polakovič. ČK 0:1 (90. D. Rosa).

V Jánoch sa hralo vo veľkej horúčave, čo sťažovalo hráčom najmä pohyb po ihrisku. Do prestávky sa hralo väčšinou medzi šestnástkami a hrozilo sa len zo štandartiek. Hosťom jedna vyšla, keď v 30. min. sa po rohu hlavou presadil Dominik Rosa – 0:1. Oslabeným hosťom (v rovnakom čase hral ich dorast v Šaštíne, kde boli aj hráči A-čka) po prestávke kondične odišli. Domáci tlačili, no z protiútokov mahol Kuník rozhodnúť, trafil však iba tyčku. V 68. min. strelu Denisa Bolfa obrana hostí nešťastne tečovala a bolo 1:1. Keď sa mužstvá už zmierili s deľbou bodov, v nadstavenom čase sa zákroku Rosu sa pískal pokutový kop (plus ČK) a Filip Chvál z bieleho bodu rozhodol- 2:1.

Bor. Sv. Jur – Lakš. N. Ves 0:7 (0:3), 4. E. Chvál, 26. P. Haramia, 42., 62. R. Biksadský, 71. T. Velický, 82. A. Vrablic, 83. M. Tománek, r. Lapoš, Škrinár.

Nádej Juranov na zisk prvých bodov v súťaži trvala štyri minúty. Vtedy dal Erik Chvál vedúci gól Lakšáranov a pribrzdil elán domácich. Po necelej polhodinke hry pridal druhý gól Paťo Haramia a chvíľu pred odchodom do šatní Rišo Biksadský aj tretí. Rozbehnutí hostia po prestávke dokonali dielo skazy a potvrdili, že 8:1 s Jánami nebolo náhodných.

Štefanov – Bor. Mikuláš 2:0 (1:0), 19. Rom. Hlavenka, 82. Martin. Macek, r. Vlk, Knap.

Búrania si prvú stratu v ročníku pripísali v susedskom derby v Štefanove, pričom 2:0 je pre nich ešte prijateľná prehra. Vedúci gól domácich dal v 19. min. Roman Hlavenka a jednogólové vedenie držali až do záverečnej desaťminútovky, kedy pridal Martin Macek poistku na 2:0.

ObFZ 7. liga 4. kolo

Až dva zápasy sa neodohrali pre nedostavenie sa jedného z mužstiev k stretnutiu. Koválov neprišiel do Petrovej Vsi a Sekule do Hradišťa. Kunov nepremenil v Rovensku pokutový kop a na kolená ho zrazil jeho bývalý hráč. Hetrikom sa blysol Smrdáčan Emil Klimek a cenný bod vydolovalo Smolinské na Humencoch.

Smrdáky – Trnovec 4:1 (3:0), 1., 13., 46. E. Klimek, 12  T. Danihel – 62. Marc. Sládek, r. Dzindzík.

Výborne hrajúci domáci získali rozhodujúci trojgólový náskok už v prvej štvrťhodine prvého polčasu, keď sa dvakrát presadil Emil Klimek a jeden gól pridal aj Tomáš Danihel. Keď minútu po polčase uzavrel Klimek svoj hetrik gólom na 4:0, domáci sa s daným stavom uspokojili a dovolili po hodine hry znížil Marcelovi Sládkovi na konečných 4:1.

Rovensko – Kunov 2:0 (0:0), 82. F. Vizváry, 85. J. Mindek, r. Jablonický, Mi. Šefčík.

Hostia boli miernym favoritom, no začali nešťastne, keď v 7. min. nepremenil Milan Černek pokutový kop. Navyše sa im o chvíľu zranil Roman Vanek. O výsledku sa rozhodlo v záverečnej desaťminútovke, keď v 82. min. dostal domácich do vedenia Filip Vizváry, v minulej sezóne ešte hráč Kunova. O tri minúty sa presadil aj hrajúci tréner Ján Mindek, ktorý uzavrel na konečných 2:0.

Unín – Letničie 2:1 (1:1), 22. M. Krempa, 58. B. Perička – 10. M. Knap, r. Škrinár, Lapoš.

Lepšie začali hostia, ktorí sa ujali vedenia gólom Miša Knapa – 0:1. Snahu domácich o vyrovnanie korunoval v 22. min. Maťo Krempa – 1:1. Ten istý hráč mohol dostať domácich do vedenia v 52. min., no nepremenil nariadený pokutový kop. Domáci sa nakoniec predsa len dočkali, keď v 58. min. dal ich víťazný gól Beďo Perička – 2:1.

Š. Humence – Smolinské 1:1 (1:0), 29. R. Horváth – 80. J. Goga, r. Hušek, Daniš.

Posledné Smolinské na ihrisku favorizovaných Humeniec uhralo veľmi cenný bod. Po vedúcom góle Radka Horvátha z prvého polčasu im ho zabezpečil v 80. min. Jaro Goga – 1:1. Napriek tomu ostalo Smolinské posledné.

Petrova Ves – Koválov 3:0 kont., hostia neprišli.

Hradište – Sekule 3:0 kont., hostia neprišli.

ObFZ 8. liga 4. kolo

Najväčšie prekvapenie sa zrodilo na Chvojnici, kde v tabuľke posledné domáce mužstvo získali svoj prvý bod proti lídrovi z Prietrže, ktorá vyrovnávala až v nadstavenom čase Svatíkom. Dojč prehrával v Bukovci 2:0 i 3:1, dokázal vyrovnať, no víťazný gól dali domáci z pokutového kopu. Najtesnejšie víťazstvo Chropova zaistil po polhodine hry Oliver Černek.

Podbranč – Vrádište 1:1 (0:0), 62. R. Miškech – 48. J. Rehák, r. Bednár.

Chropov – Jablonka 1:0 (1:0), 33. O. Černek, r. Dzindzík.

Bukovec – Dojč 5:3 (2:0), 38., 76. (11) M. Majdlen, 40., 66. B. Tobiáš, 79. D. Gavlas – 65., 74. R. Búzek, 69. T. Chorvát, r. Kahúň, Polakovič.

Chvojnica – Prietrž 1:1 (0:0), 70. M. Kýška – 90.+ M. Svatík, r. Švancara, Sloboda.