Vo 4. kole 2. ligy sa obidve záhorácke mužstvá predstavili na ihriskách súperov a priviezli plný počet bodov. Skalica vyhrala na ihrisku silnej Podbrezovej a Rohožník získal svoje prvé body v Šamoríne.

Ilustračné foto 123rf.com

Podbrezová – Skalica 1:3 (1:0), 25. Galčík (11) – 48. (11), 89. Šebesta, 63. Baumgartner.

Pred 522 divákmi rozh. Kišš – Jánošík, Štofik. ŽK 3:5 (Bartoš, Kováčik, Godál – Blažek, Nagy, Baumgartner, Mizerák, Petr).

Skalica: Junas – Nagy, Blažek, Rudzan, Mizerák, Černek, Mášik (75. Petr), Brigant (90. Hambálek), Šebesta, Vašíček (46. Voleský), Baumgartner (82. Kousal), tréner Jozef

Domáce mužstvo si v úvode stretnutia vypracovala niekoľko streleckých príležitostí, no ani jedno neprešlo na bránku. Šancu Skalice nevyužil Šebesta. V 25. min. po zákroku Blažk zahrávali domáci pokutový kop a Galčík z neho dostal domácich do vedenia – 1:0.

Chvíľu po prestávke po faule na Briganta kopali penaltu aj Záhoráci a Dano Šebesta vyrovnal na 1:1. Po Issovej šancu skvele zasiahol Junas. V 63. min. išla Skalica do vedenia po hlavičke Denisa Baumgarntera – 1:2. Gólovú poistku mohol pridať v 74. min. Šebesta, no podarilo sa mu to až minútu pred koncom – 1:3. Ešte predtým trafil Brigant konštrukciu domácej brány.

ŠamorínRohožník 1:2 (0:2), 69. L. Leginus – 20. R. Bekö, 34. M. Pittner.

Rozh. Sučka – Mihalík, Hrebeňár. ŽK 3:0 (Pittner, Horvát, Trefil).

Rohožník: Trefil – Škuta (82. Kiss), Holub, Hitka, Ambra (73. Ščepka), Pittner (73. Mohorko), Horvát (64. Fila), Privrel, Frimmel, Herman (82. Žilinský), Bekö, tréner Szilárd Németh.

Lepšie začali domáci, ktorí v 19. min. zahodili obrovskú šancu. o strela minula ľavú žrď Trefilovej brány. Už o minútu výkop Trefila predĺžil hlavou Pittner a Bekö sám pred Vantrubom nezaváhal – 0:1. Domáci mali blízko k vyrovnaniu v 25. minúte, ale neprehľadnú situáciu s niekoľkými streleckými pokusmi Šamorínčanov obrana hostí odvrátila. V 34. min. po úniku a prihrávke Frimmela zvýšil Marek Pittner na 0:2. Chvíľu pred polčasom sa vyznamenal Trefila po strele Janča.

V druhom polčase domáci tlačili v snahe zvrátiť výsledok vo svoj prospech. Dvakrát sa v šanci ocitol Leginus, najskôr vysoko prestrelil, no v 69. min. už mieril presne 1:2. V závere k prvému víťazstvu Rohožníka pomohli aj dobre postavené žrde brankára Trefila.

Ďalšie výsledky: Košice – Ban. Bystrica 1:2, Petržalka – Bardejov 2:1, Komárno – Slovan B 2:0, Púchov – Humenné 0:1, Trebišov – Žilina B 3:0, Dubnica -Námestovo 4:0.

4. liga SZ 2. kolo
Nafta Gbely – Radimov 3:1 (1:1), 15. V. Mráz, 63. O. Bohun, 73. T. Bartal – 40. D. Frühauf (11), rozh. Obeda – Foltín, Otrubčák. ŽK 0:1 (Včelka), ČK 0:1 (34. Römer).

Gbely: P. Ravas – Veselský, Dvořák, Bzdúšek, Lánik (46. Neoveský), Bartal, Ravas (79. Pribyla), Mráz, Bohun, Palkovič (83. Kocák), Nemec, tréner Adam Ambra.

Radimov: Krakovský – Römer, Šefčovič, Halaj, Včelka, Drápal (81. Baláž), Šebesta, Mička (Hýroš), Pukančík (81. Vanek), Božek (37. D. Frühauf), Petrovič (73. Tomašovič), tréner Tomáš Miša.

V Záhoráckom derby dostal šancu v základnej zostave Vlado Mráz a hneď sa trénerovi odvďačil vedúcim gólom v 15. min. – 1:0. V 34. min. videl ČK hosťujúci Römer, no hostia napriek oslabeniu dokázali vyrovnať. V 37. min. prišiel na ihrisko namiesto Božeka David Frühaud a o tri minuty premenil nariadený pokutový kop na polčasových 1:1. Hra v oslabení predsa len viac odčerpávala sily hráčom Radimova, čo sa prejavilo aj na hre domácich, ktorí mali loptu viac pod kontrolou a vytvorili si sústavný tlak. V 63. min. ho dokázali využiť gólom Ondreja Bohuna a gólovú bodku za týmto zaujímavým stretnutím dal v 73. min. Tomáš Bartal – 3:1.

Ďalšie výsledky: Prievidza – D. Vestenice 4:1, Boleráz – Kvašov 2:0, Vrbové – Bánovce 3:1, Ladce – J. Bohunice 1:2, Trebatice – Trenč. Stankovce 0:3, Piešťany – Domaniža 2:2, Hlohovec – Horná Krupá  0:3, Prečín – Lehota 1:2.

5.liga Juh 2. kolo

Po dvojcifernom výprasku z prvého kola futbalisti Brodského zdvihli hlavy a v domácom zápase získali svoj prvý bod v súťaži, keď vyrovnali v posledných sekundách stretnutia.

Brodské – Janíky 3:3 (2:2), 35. M. Bartal (11), 37. A. Kompuš, 90. F. Blaha – 14. A. Štibrich, 43. F. Hlinický (11), 74. M. Masný, rozh. Urbanovič – Frič, Žažo. ŽK 1:2 (Hnát – Gombos, Sánka).

Brodské: Bílek – Hnát, Gonda (64. Baláž), Jakubec (88. Novák), Blaha, Kompuš,

Čermák, Ovečka, Bartal, Trubiroha, T. Daniel, tréner Ladislav Libuša.

Zaujímavý zápas s množstvom gólov na obidvoch stranách. Vedenia sa ujali hostia na konci úvodnej štvrťhodinky zásluhou Štibricha – 0:1. V priebehu dvoch minút však domáci dokázali otočiť stav vo svoj prospech, keď v 35. min. premenil Martin Bartal nariadený pokutový kop a o chvíľu sa presadil aj Andrej Kompuš – 2:1. Lenže výhodu pokutového kopu dostali v závere prvého polčasu aj hostia a z neho vyrovnal Hlinický na polčasových 2:2. Až do záverečnej štvrťhodinky sa stav nemenil. Bližšie k trom bodom sa dostali v 74. min. hostia, kedy dal ich vedúci gól Masný – 2:3. Domácich však treba pochváliť za neutíchajúcu bojovnosť, za ktorú boli odmenený v nadstavenom čase vyrovnávajúcim gólom Filipa Blahu – 3:3.

Ďalšie výsledky: Zvončín – K. Kračany 2:2, Šoporňa – Trstice 1:0, Jahodná – Nový Život 2:0, Zlaté Klasy – Jelka 2:12, Lehnice – Čenkovce 2:1, Topoľníky – Mostová 4:1, Malá Mača – Vydrany 6:2, voľno – Veľké Blahovo.

BFZ 3. liga 2. kolo

Výsledky 2. kola: Inter Bratislava – FC Žolík Malacky 2:0 (0:0), L. Pollák 2, Rovinka – Most 3:0, Kalinkovo – Rusovce 2:4, Dev. N. Ves – PŠC Pezinok 0:4, Tomášov – Bernolákovo 2:1, FK Rača – Ivanka 0:2, Vrakuňa – Dun. Lužná 1:1, Senec – Nová Dedinka 2:0.

BFZ 4. liga 2. kolo

Výsledky 2. kola: Jakubov – Svätý Jur 4:1 (0:1), N. Nikolič, M. Sobolič, E. Arcanjo, G. Zeman, Veľké Leváre – Jarovce 2:1 (1:0), g. d. T. Hájek, P. Kozák, Čunovo – Závod 2:4 (0:2), g. h. V. Ronec, S. Benca, D. Kuklovský, S. Pálka, Kostolište – Domino 1:3 (0:2), g. d. Š. Chalány, Limbach – Láb 2:1 (1:0), g. h. K. Regula, Jablonové – Karl. Ves 0:3 (0:2), Slov. Grob – Vajnory 0:3, Vištuk – CFK Pezinok 2:2.

ObFZ BA vidiek 5. liga 1. kolo

Výsledky 1. kola: Budmerice – Lozorno 1:1 (1:1), g. h. A. Gála, Žolík Malacky B – Dubová 8:0 (4:0), M. Lipták 3, A. Haring 2, T. Foltýn, L. Varadi, M. Kuma, PŠC Pezinok – Vysoká 3:2 (2:1), g. h. A. Mackovič, J. Štefanovský, Plav. Štvrtok – Doľany 6:1 (4:0), M. Beňa 3, O. Babalola 2, D. Halaburka, Plav. Mikuláš – Častá 0:1 (0:1), Šenkvice – Stupava 5:0 (3:0), Modra – Viničné 1:1.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…