Zo svojho prvého víťazstva v sezóne sa tešia v Cerovej. Rybky ostali aj po hodoch v Močidľanoch bez straty bodu. Avšak výsledky 8:1 či 9:0 určite netešia priaznivcov futbalu. Skôr znehodnocujú túto súťaž.

Skupina A 5. kolo

Sobotište – Jablonica 1:1 (1:1), 43. R. Kubina – 44. K. Koníček, r. Rusinko, Babic.

Mohol z toho byť zápas kola, no obidve mužstvá svojich fanúšikov výkonmi nepotešili, keď zaostali za svojimi možnosťami. Hostia boli futbalovejší, mali aj viac príležitostí, no ich výkon možno označiť za príliš „profesorský,“ najmä po prestávke. Jediný, kto veľmi „chcel“ vyhrať, bol Pitorák. V prvom polčase mal najskôr šancu hosťujúci Dominik Slovík, trafil však len tyčku. Diváci sa dočkali gólov až v samom závere a obidva idú na vrub brankárov. Najskôr v 43. min. dostal domácich do vedenia Roman Kubina, no už o minútu vyrovnal Kevin Koníček na polčasových 1:1. Hneď po prestávke prudkú strelu domáceho Hálu vyrazil Skala a v poslednej chvíli pred Hechtom „hasil“ Pitorák. Ten o chvíľu z takmer 40 m trafil ľavú žrď, tú istú trafil aj Galba a dorážka T. Slovíka išla vedľa. Šancu zahodil aj Jánošík. Domáci Nečas i hosťujúci Koníček hlavičkami netrafili bránu a tak sa body delili.

Pop. Močidľany – Rybky 1:8 (1:3), 15. T. Kopálek – 23. Ľ. Fábik, 36., 42. A. Beňo, 59. T. Vacula, 73., 84. P. Černek, 76. J. Chvála, 81. J. Kuchta, r. Mráz, Michalička.

Hody začali v Močidľanoch podľa svojich predstáv. V 15. min. sa ujali vedenia gólom kapitána Tomáša Kopálka a o chvíľu veľkú šancu na zvýšenie nevyužil Mišo Foriška. Keď Tomana v bráne hostí neprekonali Starý, opäť Foriška a ani I. Krchňavý, na tohtoročnú hodovú nádielku budú chcieť v Močidľanoch čo najrýchlejšie zabudnúť. A to ešte Tomáš Kocák v bráne domáci doslova čaroval.

Hlboké – Oreské 4:3 (2:1), 13. T. Vach, 28., 72. J. Kovalovský, 50. D. Štora – 20. L. Pavlačka, 52. A. Baláž, 84. Ľ. Ligás, r. Blaha, Tubl.

V stretnutí bohatom na góly sa vedenia ujali domáci v 13. min. gólom Tomáša Vacha, no o chvíľu sa presadil aj kanonier hostí Lukáš Pavlačka – 1:1. V závere úvodnej polhodinky domáci opäť viedli, keď svoj prvý gól dal bývalý mládežnícky reprezentant Juraj Kovalovský – 2:1. Aj po prestávke pokračoval obojstranný gólostroj. Dominik Štora zvýšil na 3:1, no už o dve minúty Andrej Baláž znížil na 3:2. Snaha hostí o vyrovnanie úspešná nebola, naopak, svojim druhým gólom zvýšil Kovalovský na 4:2. Ani kontaktný gól Ľuba Ligása už na víťazstve domácich nič nezmenil.

Mokrý Háj – Radošovce 9:0 (4:0), 12., 87. P. Vaško, 22. M. Kubisa, 39. (11), 71. I. Šefčík, 43. M. Lašák, 64. M. Biskupič (11), 75. M. Buchta, 80. T. Tokoš, r. M. Dutka, Polakovič.

V derby cez kopec by si ani v Mokrom Háji na takýto priebeh zápasu nikto nevsadil. Brankár hostí Patrik Bulka nestačil vyťahovať lopty zo svojej siete, našťastie sa kanonáda domácich zastavila tesne pred dvojcifernou nádielkou. Šancu aspoň na čestný úspech dostali hostia v 90. min., no Mário Žúrek nariadený pokutový kop nepremenil. Radošovce sa tak po týždni vrátili na spodok tabuľky.

Holíč – Dubovce 0:0

Holíč – Dubovce 0:0, r. Kopúnek, Šturdík. ČK 1:0 (40. R. Mišík).

Zápas bol spočiatku vyrovnaný a väčšinou sa hralo medzi oboma šestnástkami. Postupne prišli aj šance. Po prihrávke Spaziera neprekonal brankára Pekara Konečný a nepresadil sa ani Vaclavik. V 30. min. pohrozili aj hostia, strelu Kolštroma gólman Nesnadný vyrazil. V 40. min. videl v jednom prerušení hry dve ŽK René Mišík a tak išiel predčasne pod sprchy. I tak oslabené domáce mužstvo dostalo ďalšiu ranu. Po prestávke, hoci hrali hostia presilovku, viac sa zamerali na pevnú obranu. Mužstvám rýchle ubúdali sily. Ojedinelé ohrozenie súperovej brány k úspechu neviedli. V 58. min. sa domáci dožadovali pokutového kopu za ruku, no márne. V samom závere vycítili Dubovce šancu na trojbodový zisk, no prekonať Nesnadného v bráne domácich sa im nepodarilo a tak sa body zaslúžene delili.

Cerová – Rohov 2:1 (1:1), 7. A. Zuzkovič, 59. P. Machlica – 12. E. Dubec, r. Lapoš, Patka.

Už aj posledná Cerová sa dočkala prvého víťazstva, ktoré ju v tabuľke posunulo o štyri miesta hore. Už v 7. min. dal svoj prvý majstrovský gól v cerovskom drese po príchode z Plav. Mikuláša Adrián Zuzkovič, no už o 5 minút bolo vyrovnané po góle Erika Dubca – 1:1. Snahu domácich o prvé víťazstvo korunoval v 59. min. Peťo Machlica gólom na 2:1. Umnou hrou už domáci tri body z hrsti nepustili.

Dohrávka: Mokrý Háj – Holíč 1.9.

Skupina B 5. kolo

Futbalisti zo Šaštína – Stráží v 5. kole získali 6 bodov. Vyhral Slovan i Spartak. V súboji dvoch vedúcich mužstiev uspeli Sokoli z Borského Mikuláša a vyleteli na samý vrch tabuľky. Asi by dlho museli rozmýšľať, kedy tam boli. Jurania do Čárov ani neprišli, žeby z obavy z ďalšieho výprasku ?

Kopčany – Spartak Stráže 0:1 (0:1), 10. R. Slovák, r. Knap, Dzindzík.

Hostia pôsobili futbalovejšie a už 6. min. trafil Štefan Cvečka brvno Vaculkovej brány. V 10. min. peknú kombinácii Lukáša Letka s Cvečkom zakončil Robo Slovák gólom na 0:1. O chvíľu mali hostia ďalšiu šancu no Biksadský ju nepremenil. Domáci sa pred bránu Mariána Konečného snažili dostať centrovanými loptami, z ktorých aj mali niekoľko príležitostí, no ten si udržal čisté konto, Aj po prestávke mali viac šancí hostia, Slovák išiel sám na Vaculku, ten zachránil a po strele Fuknu mu pomohla tyč. Tri body hostí sú zaslúžené.

Bor. Mikuláš – Kúty 2:1 (0:0), 47. Ľ. Macek, 82. D. Plaisner – 71. L. Ralbovký, r. Jablonický, Kahúň. ČK 0:1 (56. D. Smolinský).

Po troch kolách mali Kúty na čele tabuľky plný počet bodov. Potom prišla prvá strata doma s Kopčanmi a v súboji prvých dvoch mužstiev tabuľky aj prvá prehra na Búroch. Po bezgólovom polčase sa domáci rýchle ujali vedenia Ľubom Mackom – 1:0. Po ČK pre Dominika Smolinského sa šance hostí znížili, napriek tomu vyrovnali Ralbovským na 1:1. Domáci svoju početnú výhodu predsa len premenili na víťazný gól. Dal ho v 82. min. Denis Plaisner – 2:1.

Slovan Šaštín – Mor. Sv. Ján 2:0 (0:0), 68. E. Brunner (11), 74. B. Tureček, r. Vlk, Thao.

Slovan po nevydarenom derby so Spartakom si chcel napraviť povesť proti Jáňanom. Aj keď si v prvom polčase vytvoril 2 či 3 vyložene šance, do šatní sa išlo za bezgólového stavu. Hostia sa iba sporadicky dostávali na polovicu domácich. Aj druhý polčas sa hral v réžii domácich a rozhodujúcim hráčom bol Braňo Tureček V 68. min. bol faulovaný a nariadený pokutový kop premenil na 1:0 Erik Brunner a druhý gól pridal sám. Slovan tak odčinili prehru z derby.

Lakš. N. Ves – Štefanov 4:0 (1:0), 11. R. Biksadský, 72. J. Michalica, 75. N. Hubek, 85. T. Velický, r. Hušek, Bednár. ČK 0:1 (76. V. Tomka).

Domáci mali od začiatku hru v moci. Vedenia sa ujali už v 11. min. gólom Biksadského. Z množstva ďalších vytvorených šancí však veľa pozahadzovali a tak bol zápas až do záverečnej štvrťhodinky výsledkovo stále otvorený. Po druhom góle Michalicu prišlo upokojenie a vzápätí pridal Noro Hubek tretí gól. Keď o minútu videl hosťujúci Tomka ČK za protesty, Lakšáre v početnej výhode pridali aj štvrtý gól Tomášom Velickým.

Čáry – Bor. Sv. Jur 3:0 kont., hostia zápas vzdali.

Záhorácke rádio 2024 01

ObFZ 7. liga 5. kolo

Bolo to kolo hostí, vonku vyhrali Hradište, Petrová Ves, Hradište i Smrdáky. Unín neudržal vedenie v Kunove a v Trnovci sa nedohralo.

Stretnutie 3. kola Koválov – Š. Humence, ktoré bolo pôvodne predčasne ukončené pre inzultáciu, sa bude od 81. min. dohrávať (stav bol 2:1).

Koválov – Hradište 1:3 (0:1), 78. R. Maca – 23. B. Kolenyák, 69. J. Kršteník, 83. M. Furko, r. Polakovič, Daniš.

Hradišťu sa začína vyplácať posila z Jablonice Benedikt Kolenyák. Aj tentoraz sa presadil a dostal hostí do vedenia. Po prestávke mohli domáci vyrovnať, no v 55. min. nepremenil Miro Veselý pokutový kop, za čo ich potrestal v 69. min. Jozef Kršteník gólom na 0:2. Dočkali sa aj domáci, keď v 78. min. Roman Maca dal kontaktný gól na 1:2. Snaha o vyrovnanie však bola márna, gólovú poistku hostí dal chvíľu pred koncom Furko – 1:3.

Kunov – Unín 1:1 (1:1), 18. R. Kollár (11) – 4. D. Vach, r. Blaha, Tubl.

Unín vstúpil úspešne do nového ročníka, čo potvrdil aj rýchlym gólom v Kunove. Už v 4. min. ho dostal do vedenia David Vach – 0:1. V 18.min. domáci vyrovnali z pokutového kopu, úspešným exekútorom bol Rado Kollár – 1:1. Viac gólov už diváci v Kunove nevideli a tak sa body delil.

Smolinské – Petrova Ves 0:4 (0:0), 59. Š. Vanek, 66., Martin Mihálik, 70. M. Macánek, 89. D. Gál, r. Vlk, Knap.

Veľmi ťažkého súpera mali v Smolinskom. Ak chceli získať prvé víťazstvo, museli by zdolať lídra tabuľky. Viac ako hodinu s ním držali krok a vyrovnaný stav. V záverečnej štvrťhodinke však Mišo Vaculka štyrikrát inkasoval a hostia si za presvedčivé víťazstvo odviezli tri body.

Letničie – Š. Humence 0:5 (0:1), 5., 47. R. Horváth, 59. S. Grunner, 62. D. Burian, 65. O. Sekáč, r. Jablonický, Bednár.

Po rýchlom góle Radka Horvátha vyvinulo Letničie značné úsilie o vyrovnanie, no gól sa im dať nepodarilo. Aj druhý polčas začal rýchlym gólom a opäť ho dal Horváth. Hostia sa upokojili a v priebehu šiestich minút dali ďalšie tri góly a vysoko vyhrali.

Sekule – Smrdáky 2:5 (1:1), 34. F. Valouch, 51. P. Kovár – 26., 78. D. Švárny, 69. T. Danihel, 71. M. Škoda, 87. F. Pagáč, r. Kahúň, Thao.

Po vedúcom góle Švárneho sa podarilo vyrovnať domácemu Valouchovi na polčasových 1:1 a chvíľu po prestávke otočili Sekule gólom Kovára stav vo svoj prospech. Smrdáky však nechceli prísť o svoju neporaziteľnosť, vrhli všetky sily do útoku a v záverečných 20-tich minútach prekonali domáceho brankára Vlka ešte štyrikrát.

Trnovec – Rovensko 2:0 (2:0) nedohrané, 7., 30. R. Uher, r. Škrinár, Lapoš. ČK 0:1 (63. Ľ. Nemec).

Hostia v 63. min. po nariadení pokutového kopu a udelení ČK odišli z ihriska.

Dohrávka: Koválov – Š. Humence.

ObFZ 8. liga 5. kolo

V Prietrži bol v súboji vedúcich mužstiev po prvom polčase stav 2:2. Potom sa však diali veci. V súboji mužstiev bez víťazstva sa tešil Dojč.

Prietrž – Podbranč 9:2 (2:2), 13. L. Šlahor, 30. Ľ. Klein, 50., 55. P. Polakovič, 60., 70., 72. R. Jarolín, 74., 84. S. Novák – 24. D. Miča, 44. J. Palkovič, r. Škrinár. ČK 0:1 (57. J. Krč).

V súboji neporazených to na vyrovnaný zápas vyzeralo iba v prvom polčase, kedy hostia dvakrát dokázali vyrovnať. Po prestávke po dvoch góloch domácich si neudržal nervy na uzde Juraj Krč, za urážku HR videl ČK, čo domáci potrestali ďalšími piatimi gólmi, aj čistým hetrikom René Jarolína.

Jablonka – Bukovec 5:0 (4:0), 25., 57. M. Sadloň, 28., 35. L. Večeřa, 40. Ľ. Marônek, r. Švancara, Sloboda.

V priebehu 15 minút dala Jablonka v závere prvého polčasu štyri góly a zobrala súperovi všetky nádeje na zisk bodu. Ziskom troch bodov poskočila Jablona za vedúcu Prietrž.

Dojč – Chvojnica 1:0 (0:0), 64. R. Pitchard, r. Daniš.

Súboj mužstiev z konca tabuľky, ktoré ešte nepoznali chuť víťazstva, rozhodol jediný gól. Dal ho v 64. min. domáci Robo Pritchard, ktorý tak zaistil domácim prvé víťazstvo v ročníku.

Osuské – Chropov 0:5 (0:4), 36., 52. J. Kocian, 39., 42. O. Černek, 45. M. Vávra, r. Hušek.

Domáci živili nádej na zisk bodov iba v prvej polhodinke zápasu. V posledných deviatich minútach prvého polčasu hostia štyrikrát prekovali domáceho brankára Petra Pípu a získali rozhodujúci náskok. Keď chvíľu po prestávke Jozef Kocian svojim druhým gólom upravil už na 0:5, hostia sa uspokojili, hra upadla a už sa len dohrávalo. Chropov poskočil v tabuľke za vedúcu Prietrž.